Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Internet incet

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Internet incet

Din discutiile pe messenger pe care le am cu diferiti cunoscuti, se pare ca de cateva zile netul merge in toata tara din ce in ce mai prost.
    Poate cineva de la RDS vede postul si mai da drumul la robinet, chiar daca seful lor e suparat pe Bodu.
    Gigel

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Acele cateva zile sunt la mine vreo 30. De la 60-80kb/s ,viteza de download a ajuns la 20-30kb/s.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu ce sa mai zic cu 5-7 kb/s ?...trafic maxim 1 GB...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

In schimb la mine se pare ca Astralul se autodepaseste. Cred ca o sa-l rog pe KB sa suspende avataru pentru o perioada. Downloadul a crescut de la 120-150 KB la 400-500 KB constant. Asa sa te tot dai pe net.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu fa misto de bietul om , Asstralul are un upload de tot rahatul
    [img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/asstral/upload.jpg[/img][img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/asstral2.gif[/img]
    [img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/asstral2.gif[/img][img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/asstral2.gif[/img][img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/asstral2.gif[/img][img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/asstral2.gif[/img]

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu mi-am facut abonament clicknet Expres 512 cu o viteza de 56 kb /s prin Romtelecom

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh
    Eu mi-am facut abonament clicknet Expres 512 cu o viteza de 56 kb /s prin Romtelecom
    @ gelu_dh cum merge esti multumit de acest serviciu,ceva probleme ai intimpinat?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

KB, pe mine ma intereseaza downloadu nu uploadu.

Senior Race Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

gelu_dh:KB sau Kb?

Pentru cei care folosesc serviciul asta (clicknet express) :ne puteti spune si la restu' cum mere?pinguri pe yahoo (de ex), viteza upload/download, caderi, etc. Personal vreau sa mai iau o tzava de net si ma gandeam la ei si nu stiu daca merita sau nu..
    Naturally born racer

Mester Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sspeedx
    gelu_dh:KB sau Kb?

Pentru cei care folosesc serviciul asta (clicknet express) :ne puteti spune si la restu' cum mere?pinguri pe yahoo (de ex), viteza upload/download, caderi, etc. Personal vreau sa mai iau o tzava de net si ma gandeam la ei si nu stiu daca merita sau nu..
    Am acest serviciu (ClickNet Express 1024) de aprox. 2 luni. In aceasta perioada a avut o singura cadere de aprox. 5 ore cind viteza a scazut pe la 20-30 KB/s. In rest sta batuta in cuie la 1020 kb/s (down) si 256-512 (up). Viteza upload variaza ...la inceput e 512 kb/s la primii 50 M.... apoi scade la 256 pentru restul. Asta atit timp cit nu ai consumat traficul de 2.5 G. alocat fiecarei saptamini. Dupa consumarea traficului viteza scade la 256 kb/s pt. down si 128 kb/s up. Pentru abonamentul de 2048 kb/s care se realizeaza cu Rontelecom (nu ClickNet) traficul e nelimitat. Pretul e pe la 80 euro/luna.
    Oricum, sint destul de corecti pina acum. Cit scrie atit e Lucru mai rar in zilele noastre. Mai rau e ca nu merg legaturile pe DC++ locale, numai cele vazute din internet ca atare. Viteza e aceeasi peste tot 1024 kb/s.
    (asta daca si hubul are banda asta).
    Se pare ca din toamna se va lansa de catre ClickNet 2 noi servicii:
    - unul complex de: date, voce, TV (26 posturi), Servici PPV, Servicii interactive(faza II 2007) etc. Banda totala de 12 Mb/s. (Se testeaza asa ceva in 3 orase). Pentru internet se preconizeaza o banda free de 4 Mb/s.Rezultatele sint destul de bune, dar mai au de muncit la echipamente. Data oficiala de lansare nu se stir cu exactitate.
    - unul de date de mare viteza ... undeva la 24 Mb/s. Acest serviciu e in principal pentru firme. Se testeaza in 2 orase cu concursul a 5 firme.
    Oricum serviciul actual ClickNet 1024, pentru un utilizator norma, sub raportul pret/performanta e destul de bun.
    Cei cu nevoi mari de down ..... banda de peste 10 Mb/s mai au de asteptat
    In concluzie, personal sint multumit de serviciu, care e cu mult mai bun decit cel oferit de firmele locale din oras. (le-am avut pe toate !
    C-am atit Numai bine ! Tic

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Mi-am tras si eu internet de la RTC iar de cind il am functioneaza ireprosabil...nu pot decit sa repet si eu ceea ce sa scris mai sus si anume: Cit scrie in contract cu atita si merge citeodata chiar mai mult si asta la orice ora din zi si noapte...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

In Brasov de Rds Cable Link sunt multumit si confirm ca aici merge bine cateodata cu intreruperi gen - link failed to rds.

Viteza buna de download si foarte buna de upload.

Bye
    1x DM 800 HD 1x Dm 8000,Parabola 1,4 Al, Local Card: Hello HD,DiGi Hu,Upc Hu,Sky IT,Sky DE / All Full!

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

La mine cel mai bine a fost cum rezulta din imagine:

si viteza asta a fost prinsa acum vreo 3-4 luni (Comcast, Chicago). Acum au mai scazut-o, si au mai crescut pretzul. Asa ca i-am bagat in ma-sa, si am trecut pe cel mai cheap internet ever, dsl, unde prind vreo 120 kB/s constant.
    Ma bucur sa aud ca si-n Ro se practica viteze din astea.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Din discutiile pe messenger pe care le am cu diferiti cunoscuti, se pare ca de cateva zile netul merge in toata tara din ce in ce mai prost.
    Poate cineva de la RDS vede postul si mai da drumul la robinet, chiar daca seful lor e suparat pe Bodu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)