Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default protest tp3 maxtv pe Eutelsat W2 16 grade E

Citisem undeva pe forum ca maxtv va muta pachetele etra ( hbo max pack spre exemplu ) pa eutelsat w2, 16 grade est pe viitorul tp3. Altfel spus, am platit 2 optiuni, voi primi una singura daca nu imi pozitionez antena pe Eutelsat W2.
    Sunt FOARTE REVOLTAT, am fost intre primii abonati. Am achitat in avans pe tot anul 2006 pachetul de baza si hbo max pack. Cand m-am abonat era vorba doar de dual feed-ul sirius-hotbird, nicidecum de eutelsat w2.
    Cine imi va suporta cheltuielile de montare - reglare pt al 3-lea lnb?

Poate cineva sa ne confirme din surse oficiale, daca este adevarat mutarea tp3 pe 16 grade est?

Se poate ca eu am pretentii preaa mari, de aceea Va rog sa scrietii parerile voastre.

Multumesc

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

cu un motor rezolvi problema elegant si pe deasupra te mai alegi cu ceva programe in plus si nu inultimul rind te asiguri pentru viitor.in marea majo
    ritate a cazurilor ceea ce facem noi aici s-ar sintetiza in :ciini latra,carava-
    na trece.parerea mea

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eutelesat W2 au TP-uri semnificativ mai puternici decat Sirius ... mai bine protesteaza ca sa se mute Max cu tot pe Eutelesat

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu va faceti probleme TP 4 va fi pe Eutelsat Sesat la 36.0°E.
    BOOM TV betatester !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Radu
    Nu va faceti probleme TP 4 va fi pe Eutelsat Sesat la 36.0°E.
    si din surse sigure.... TP5 va fi pe Telstar 11 at 37.5°W inclinatie 1.7 grade

adriancon
    Guest

Surse si mai sigure din vara:

MAX TV FTA all channels pe Astra 2D 28,5 E

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Fratilor ...

Treaba este in felul urmator ... Se studiaza posibilitatea introducerii a lu' TP3 pe Eutel W2 si nu este batuta in cuie treaba. Mai potolitziva dreaku ...

Sper ca in final, cei de la max sa judece cu capul si nu cu buzunarul ...

ovex

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

cei de la max sa judece cu capul si nu cu buzunarul
    cum adica,se poate judeca cu buzunarul gol

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

nu-i nimic. in curand, in loc sa punem patch-uri in receptoare o sa bagam cartela max TV in receptoare. sa vedeti cand vor aparea canalele Premium numite Taquilla pe Hispasat, sau Premiere Movies si Sport pe Astra. Sau cand vom avea Sci-Fi pe Astra 28,2 si National Geographic pe Telstar 12 Desigur totul in simulcrypt. Si peste 10 ani vom avea toata canalele codate de pe orice satelit in simulcrypt la MAX ...

Acum fara glume: daca Max vrea sa se dezvolte asa, si vor folosii chiar 3 pozitii orbitale, atunci macar sa baga la vanzare un KIT subventionat cu o montura HH USALS, receptor compatibil si setari predefinite pentru acest KIT. Si s-au scos. Cand omul schimba de la un canal la altul in asa fel ca schimba si pozitia antenei atunci acest receptor prin montura H-H sa duca la pozitia respectiva antena si gata ... si ne-am scos. insa subliniez: subventie: sa aiba un partener care sa ofera tehnologia la pret subventionat prin contract, respectiv max sa ofera acest KIT la pret redus fata de pretul pietei ...

Senior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sa presupunem ca Max va subventiona o instalatie cu HH USALS.
    Eu , de exemplu, trec altadata de pe un canal pe altul, doar asa ca sa vad ce este pe toate canalele. Cat credeti ca va rezista o asemenea instalatie? La cate pozitionari va suporta de-a lungul timpului, nu prea cred. Parerea mea.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by florinamf
    Sa presupunem ca Max va subventiona o instalatie cu HH USALS.
    Eu , de exemplu, trec altadata de pe un canal pe altul, doar asa ca sa vad ce este pe toate canalele. Cat credeti ca va rezista o asemenea instalatie? La cate pozitionari va suporta de-a lungul timpului, nu prea cred. Parerea mea.
    merge, eu am de 3 ani si nici o problema.

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: protest tp3 maxtv pe Eutelsat W2 16 grade E

[quote="strongfun"]Citisem undeva pe forum ca maxtv va muta pachetele etra ( hbo max pack spre exemplu ) pa eutelsat w2, 16 grade est pe viitorul tp3. Altfel spus, am platit 2 optiuni, voi primi una singura daca nu imi pozitionez antena pe Eutelsat W2.
    Sunt FOARTE REVOLTAT, am fost intre primii abonati. Am achitat in avans pe tot anul 2006 pachetul de baza si hbo max pack. Cand m-am abonat era vorba doar de dual feed-ul sirius-hotbird, nicidecum de eutelsat w2.
    Cine imi va suporta cheltuielile de montare - reglare pt al 3-lea lnb?

Poate cineva sa ne confirme din surse oficiale, daca este adevarat mutarea tp3 pe 16 grade est?

Te sustin ! Si ma tem ca o iasa scandal . 1)
    1. Scrie pe Max info TV 1000 - 4 Roni.. ( cand la DIGI extra 1 costa 6 Ron .. ) si cine stie .. cat o sa coste Discovery .
    2. Daca un abonat vrea si el un Discoveri , un Tv 1000 , trebuie sa plateasca si LNB pentru W2 , si instalator si alte cheltuieli.

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Default protest tp3 maxtv pe Eutelsat W2 16 grade E

Nu stiu ce strategie au cei de la MAX , dar sa ai un pachet insirat pe 3 sateliti nu mi se pare tocmai ok. Mai exista un precedent in acest sens ?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Exista... asta e cea mai simpla solutie pentru Max TV, dar pentru solutia din imagine trebuie ca ei sa comande fabricarea unui astfel de LNB (si antena), pentru 5-13-16E

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

as vrea si io un LNB si antena, dar fara Max

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)