Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: eurosport 2

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Default eurosport 2

Din cite am inteles pentru eurosport 2 mai avem de asteptat.Deocamdata se are in vedere introducerea postutilor TRAVEL,MTV EUROPE,precum si reintroducerea programului SENSO si unul din cele 2 canale de teleshoping.Cam subtire nu?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Citeste mai bine forumul si apoi te poti hazarda in astfel de declaratii.Daca si 60 de canale reprezinta "subtire" da-mi voie sa nu comentez mai mult.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

somnambul Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Le-am numarat si rasnumarat, si tot 49 imi ies. Asta, bineinteles, lasand la o parte extra 2, care pentru majoritatea romanilor prezinta interes zero barat. Nu vreau sa fiu rautacios, Digi chiar are cea mai complexa oferta, si extra2 are publicul sau tinta, dar daca ne tinem de genul asta de faze slabe, atunci Max poate zice linistit ca are vreo cateva sute de canale, e cam aceeasi filosofie.
    Regards!
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanta, cu tot respectul, da' cum nu-s vorbitor de limbă maghiară mie îmi mai rămân 49 incluse aici Digi Info şi desenele animate pentru adulţi...

ss/indescifrabil

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu zic ca nr de programe la DIGI este suficient momentan.
    Prioritate ar trebui sa aiba rezolvarea problemelor pe care le are Digi actual. Semnal, Subtitrare, EPG, si asa mai departe ca sant destule.
    Nu cred ca ne ajuta sa tot bage programe noi, daca trebe sa ne luptam cu binecunoscutele probleme in continuare.
    Prin asta nu vreau sa spun ca de exemplu Eurosport2 sa nu intre in grila, ba dimpotriva, dar nu cred ca este prioritar.
    DIGITV pe HSS-1120NA si Humax Digi+2

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Cothy
    Eu zic ca nr de programe la DIGI este suficient momentan.
    Prioritate ar trebui sa aiba rezolvarea problemelor pe care le are Digi actual. Semnal, Subtitrare, EPG, si asa mai departe ca sant destule.
    .
    Pana una alta este singurul pachet DTH care ne ofera EPG , desi asa cum spuneti voi mai apar uneori mici probleme.
    Subtitrarea la mine este super OK , iar problemele reglate de fluctuatiile de semnal vor fi rezolvate de Intelsat 10-02 cel care este vinovat de cele mai multe ori de scaderile bruste ale nivelului de semnal.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si pana la urma cand intra EuroSport 2? Ce se mai asteapta?
    Cipy

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

daca ati vedea voi problemele cu Extra II:
    HIR TV - cand este fundal cu muzica, parca este ceva tras de un magnetofon vechi ... catastrofa
    Minimax - vezi ce am scris la HIR TV
    TV2 - imaginea ori vibreaza ori merge slab de tot, sunet de tot KKT-ul
    M1 - imaginea din cand in cand nu este in sincron cu sunetul, calitatea imaginii ceva de genului unui canal analogic ...

a mai ramas Viasat 3, Cool TV si Film+ respectiv 4 Story care sunt acceptabile, in normele Digi.

Sunetulele maghiare:
    Hallmark si Viasat Explorer: sunetul este enorm de incet, comparativ cu celalata canale, daca dai la un nivel unde poti sa te bucuri de sunetul lor, te uiti de tine, si schimbi canalul, garantat trezesti vecinii atat de mare este diferenta...

Toate aceste probleme persista din primul moment in care au aparut canalele/sunetul si nu s-a rezolva deloc. Eu il inteleg pe cei de la Digi ca ei nu vorbesc limba maghiara si nu fac control la aceste canale, dar acum, ca au si Digi HU, n-ar trebuii macar un angajat maghiar, care sa controleze aceste canale? (unde sa trimit CV-ul? )

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca EPG nu trebe considerat foarte important, subtitrarea este, si subtitrarea chiar nu merge bine. Cel mai deranjant lucru care l-am observat (pe AXN) este ca subtitrarea apare pentru o fractiune de secunda si nu apuci sa o citesti. Nu tot timpul dar destul de des.
    DIGITV pe HSS-1120NA si Humax Digi+2

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Daca EPG nu trebe considerat foarte important, subtitrarea este, si subtitrarea chiar nu merge bine. Cel mai deranjant lucru care l-am observat (pe AXN) este ca subtitrarea apare pentru o fractiune de secunda si nu apuci sa o citesti. Nu tot timpul dar destul de des.
    Confirm si eu problema cu subtitrarea, si nu doar pe AXN, si pe Cinemax e identic. E chiar ervant, eu personal am scos-o ca e mai enervant cu decat fara .

Adrian.
    PS: Fanta, nu stiu la tine cum merge... cred ca se trage de la faptul ca esti VIP Digi

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Semnalez si eu exact aceleasi probleme !
    ROMANIA ... te pup !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@Fanta !
    Cu riscul de a ajunge pe aceeasi lista cu @ntire2000 sau poate chiar mai rau ,nu ma pot abtine .
    Tu chiar ne tii de fraieri?

De ce mama dracului nu se rezolva odata aceste probleme daca sint atit de mici precum le crezi tu?

Daca tu ai ramine in intersectie cu Golful 5 al tau care cred ca este totusi mai vechi decit Hyundai-urile noastre si nu ai mai putea sa-l scoti din viteza decit dupa ce ai opri motorul,cum ai reactiona?

Te-ai duce pe forum la VW si ai spune ca ai o mica problema?
    Sau ai suporta sa mergi cu ea asa, cu problema ei minora un an de zile?

Si inca ceva:
    Bomba cu recieverul nou ai aruncat-o de un an de zile.
    Este cel putin proiectat?

Cu stima:
    cico

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Din cate stiu Golfu la lasat lu' sorasa si el umbla cu un Vectra (cu DVD sa mor yo) si cu un Peugeot 407 asa ca reformuleaza topicul ca altfel nu-tzi va raspunde la interpelare.
    Fantosule nu te superi ca ti-am dat in gat parcul auto ca de cealalta sa mor yo ca nu zic nimik.
    Singurul care l-a "ars" pe Bogdan-Box

anti-dth
    Guest

Quote Originally Posted by cico
    @Fanta !
    .
    Tu chiar n-e tii de fraieri?
    Nu vreau sa intru in plemica cu absolut nimeni dar vreau sa-mi expun punctul de vedere

- "n-e" scrie-l fara cratima
    - Receptorul l-am cumparat de la Digi Tv si abonamentul tot lor il platim,asa ca Fanta chiar daca de multe ori nu sunt de acord cu el,acum nu are nici o vina ca nenorocitele de conserve ne mananca zilele.
    Daca ai ceva de comentat fa-o civilizat pe adresa oficiala de mail a lui digi tv.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    ... iar problemele reglate de fluctuatiile de semnal vor fi rezolvate de Intelsat 10-02 cel care este vinovat de cele mai multe ori de scaderile bruste ale nivelului de semnal.

Fanta
    RDI Team
    Daca aceste fluctuatii se datoreaza INTELSAT-ului, cum de ele apar doar pe TP-urile DIGI (macedonenii de pe 12607 V 10127 - au constant 99-100% semnal si asta masurat cu un receptor care indica foarte aproape de realitate semnalul, nu cu conserva)
    Si culmea, aceste fluctuatii apar tocmai atunci cand taraie prin Bucuresti

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)