Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13

Thread: Sa va vad acum

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Sa va vad acum

Multi va dati drept hackeri de hackeri si va laudati ca vedeti digi tv pe gbox dar.....

.....a fost cineva curios sa observe modificarile din ECM-urile trimise de Digi Tv ?

Care imi spune rezultatul acestor instructiuni ciudate primeste din partea mea tot respectul pentru ca nu pot sa ofer mai mult.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

respect nu prea ai dat si asta mai multor useri.unii mai asteapta si azi pm de la tine.ai uitat cumva

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf
    respect nu prea ai dat si asta mai multor useri.unii mai asteapta si azi pm de la tine.ai uitat cumva
    Pai cred ca nu ai dat PM cui trebuia frate
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Sa va vad acum

Quote Originally Posted by Pisti
    Multi va dati drept hackeri de hackeri si va laudati ca vedeti digi tv pe gbox dar.....

.....a fost cineva curios sa observe modificarile din ECM-urile trimise de Digi Tv ?

Care imi spune rezultatul acestor instructiuni ciudate primeste din partea mea tot respectul pentru ca nu pot sa ofer mai mult.
    MOO tu ce vrei sa faci ?
    Sa vezi cine vede digi pe DM si sai dai in gat lui DIGI
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

pisti am impresia ca ai promis si te-ai laudat, a venit cumva randul tau sa ceri ceva? Ai ramas blocat, s-au stricat niste planuri? Stiu multi care iti vor da raspunsul pe pm la fel cum ai dat si tu.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

NO OFFENSE
    Sunteti niste lameri , puneti mana si logati si nu ma mai stresati cu PM-uri sau v-ati invatat sa aveti totul mra-n gura ? Incredibil va da cineva o linie de sharing si va credeti stapanii universului,hacakerii planetei in timp ca habarn-aveti sa configurati un server si sa folositi un unlooper.Macar faceti bine si logati,eliminati instructiunile care se repeta,si o sa obervati ceva fain.Dar ce-mi pierd eu timpul cu voi astia de pe lamer-******** board ?

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

Pisti, de foarte curind au aparut citeva informatii pe anumite forumuri de afara despre polsat si digi, hop si tu facind pe interesantul dupa ce ai citit citeva rinduri, hai sa fim seriosi, esti tot atit de hacker ca si bocancul din fata usii!
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Ce sa fie acolo? Polsat da, foloseste rsa->des->rsa, deci nu opkey, dar digi?
    Ei nu fac asta, cel putin pina in momentul de fata.
    Dar eu nu am folosit vreodata gbox , deci poate nu stiu eu....

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lucgas

Ce spui tu spui adevarat,dar eu la altceva ma refer.Haideti logati si daca nu observati am sa va spun eu despre ce e vorba.Si eu am refacut logurile dupa 24H pe alta serie de cartela si am observat o mare ciudatenie.Sunt anumite lucruri care-mi scapa si mie.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lucgas

Ce spui tu spui adevarat,dar eu la altceva ma refer.Haideti logati si daca nu observati am sa va spun eu despre ce e vorba.Si eu am refacut logurile dupa 24H pe alta serie de cartela si am observat o mare ciudatenie.Sunt anumite lucruri care-mi scapa si mie.
    Despre ce vorbim acum?ecm sau emm?
    emm da, ei trimit de ceva timp GA emm ( emm pentru toate cartile.. 0x82 xxxxxxxxxxxxx) pentru ca au schimbat cheia.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu cred ca e vorba de schimbat de operational key.Cand vor schimba o vor schimba la toate cartelele simultat.Nu e vorba nici de normalele updaturi ale subscriptiei,si nu u vreau sa vb prosti dar cred ca e vorba de o schimbare a altgoritmului de criptare.Am descoperit o smecherie dar asa cum am spus-o multe lucruri imi sunt neclare.
    Remarc insa ca lucgas este singurul care totusi are ceva habar de ce se intampla cu acest sistem si cu cartelele de nagra.
    Cel mai ciudat lucru e ca ultimile serii de cartele nu primesc nici o instructiune ! Absolut niciuna decat cele normale pentru cartelele nagra 2.

Cat despre aceea bomba pe care vroiam sa o anunt aflati ca am fost blocat de cineva sa public pe acest board noutatile de la aceea data.Mai multe nu pot sa va spun cu riscul de a nu mai scrie alta data pe acest forum.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Nu cred ca e vorba de schimbat de operational key.Cand vor schimba o vor schimba la toate cartelele simultat.Nu e vorba nici de normalele updaturi ale subscriptiei,si nu u vreau sa vb prosti dar cred ca e vorba de o schimbare a altgoritmului de criptare.Am descoperit o smecherie dar asa cum am spus-o multe lucruri imi sunt neclare.
    Remarc insa ca lucgas este singurul care totusi are ceva habar de ce se intampla cu acest sistem si cu cartelele de nagra.
    Cel mai ciudat lucru e ca ultimile serii de cartele nu primesc nici o instructiune ! Absolut niciuna decat cele normale pentru cartelele nagra 2.

Cat despre aceea bomba pe care vroiam sa o anunt aflati ca am fost blocat de cineva sa public pe acest board noutatile de la aceea data.Mai multe nu pot sa va spun cu riscul de a nu mai scrie alta data pe acest forum.
    Nu nu, au schimbat opkey, de aceea trimit GA, e adevarat ca nu e mare lucru sa citesti cartea..dar nu este interes pentru digiTV...deocamdata.S-ar putea acum pentru ca au expansionat in Ungaria.Eu personal nu vad cu ochi buni daca o sa existe digiTv chei pentru emu, pentru ca digi este ieftin, deci oricine se poate abona, si daca exista emu nu are numai digi de suferit ci si abonatii pentru ca putine abonamente inseamna putini bani pentru a ridica calitatea produsului care si asa nu este de invidiat.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Va tineti de "prosti" fratii mei

@lucgas
    Intamplator am auzit despre tine numai lucruri frumoase.Te mai asteptam in mica noastra comunitate sa ne mai luminezi in aceste vremuri tulburi.
    @Pisti
    Tot nu te potolesti ? Stii maneaua preferata ? "Stati mascatilor ...." (glumesc bineinteles)

Nu inteleg de ce se acorda atat de multa importanta posibilitatilor de hackuire a operatorilor romanesti in conditiile in care pretul abonamentului este extrem de redus.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)