Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Default care atzi testat recording in mytheatre peste o ora si ceva?

People, a fost vreun temerar care sa testeze recording in mytheatre mai mult de o ora? Vad ca circa 90 la suta din softurile crack-uite ingheatza la recording mai mare de o ora. M-ar interesa pe ce versiune ati reusit sa faceti recording stabil.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

ma sunt vre-o 10 topic pe subiectul asta,
    parca daca nu ma insel cu versiunea .35 cu crack atat pt dvbcore cat si pt exe ar merge.
    iti pot spune sigur ca nu merge cu .31, mai exact merge si 2 ani daca te tine hdd, dar dupa 30 min incepe si face macroblocuri din ce in e mai des si mai multe, nu am testat sa vad cand/daca se blocheaza app complet ( nu mai raspunde la comenzi)
    PS exista o versiune mai veche bine (3.26 parca) care nu are problema asta, si aia cu hack la dvbcore
    With love,
    Arcan

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Da, toate care au hack la executabil se comporta prost. 3.26-le mi-e inutil, ca nu suporta CC. De fapt le cam am pe toate, cu crack cu tot, si sint extrem de nemultumit - de altfel pot confirma oficial ca 3.33.5 crapa la recording cu ambele crack-uri existente. Cit despre posturile anterioare, era cit p-aci sa dau "search"...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu e prost Saar ... Doar nu sunt softuri facute de Microsoft sa pui user : Andrei , parola 12344567

Invisible Man Teacher
    Posts Thanks / Likes

Chiar ca nu-i prost

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Bine, in esentza procedeul lui nu e necunoscut - pur si simplu codul de constructzie al executabilului este incomplet si se "auto"-completeaza in momentul introducerii cheii valide (executabilul isi schimba, realmente, dimensiunea, cu citziva bitzi). Numai ca shmenul sta in motorul programului, dvbcore: acesta vine cu o protectie suplimentara, neidentificata inca de piratzi. Chiar daca se cirpeste executabilul, dvbcore va trimite, dupa o ora, impulsul de dezactivare al programului, care continua sa functioneze fortzat. La play se vede doar un inghetz de jumate de secunda, dar la recording totul este dat peste cap.
    Saar, in schimb, e un dobitoc: s-a concentrat prea mult pe securizarea programului, si a ratat citeva goal-uri suplimentare, cum ar fi implementarea unor reglaje de imagine overlay, a closed-captioning-ului (inutilizabil in lipsa unui plugin adaptat), fiabilitate si rapiditate in schimbarea setarilor, a canalelor, etc, simplificarea procedeului de scan si lnb setting, recording in timp real la rezolutie dvd (720 X 576), etc. I-am urmarit interventziile in forumul lor, explicatziile care le da, de pilda, asupra utilizarii de filtre grafice in mt sint de-a dreptul nedocumentate si puse la intuitzie. Nu cred ca lucreaza singur, cred ca mai are vreun programator-doi care stau in umbra.
    Mai astept(am).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)