Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Oare numai rau exista?

Probabil ca ati observat ca nu m-am prea bagat in certurile dintre diferitele tabere pro si contra vreunui provider... si stiu eu de ce.
    Sincer citesc si voi citii atata cat ma tin ochii forumul asta mai ceva ca biblia si de multa vreme am observat un lucru care la altii poate le scapa: cand a fost perioada cu update-ul la DIGi ca restarteaza receivere-le erau topicuri neterminabile cu nemultumiri si HOU in sus HUO in jos (propriu-zis se spunea cate verzi si uscate, ca asa si ca pe dincolo) si probabil ca e de inteles nemultumirea unora care platesc si cer sa fie respectati. A aparut sa zicem asa si fix-ul cu un nou update si spre surprinderea mea neplacuta as fii vrut ca macar jumate din cei care au strigat atunci impotriva la DIGI sa spuna un simplu MULTUMESC. Cel putin eu asa am fost invatat, asa ca am sa spun sus si tare si nu imi pasa cate posturi contra o sa am sau variante ca as fii clona sau dealer sau pup pe cineva in fund: MULTUMESC DIGI ca mi-ai dat alternativa la cablu mono (UPC Cluj) si canalele preluate local cu cioparteli de filme sau seriale datorita unor stiri locale prost sincronizate, MULTUMESC DIGI ca ai facut valabila vizionarea unor posturi in limba lor (Discovery+Viasat) fara textul in limba romana care spune-ti ce vreti atrage privirea (subconstient) in partea de jos a ecranului si nu in ultimul rand MULTUMESC DIGI ca desi factura cateodata mai intarzie sa fie platita nu esti asa aspru sa tai si sa spanzuri.
    Sunt ferm convins ca DIGI nu a facut ce a facut ca sa primeasca multumiri (nici eu nu am facut ceea ce am facut pt. a fii ridicat in slavi) dar e frumos totusi sa auzi din cand in cand si asa ceva.
    Stati putini si ganditi-va daca aveti pt ce multumi si daca da puteti sa scrieti un simplu: MULTUMESC

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

subscriu si eu, tot UPC Cluj

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

MULTUMESC gigi pentru ca mi-ai dat posibilitatea,pentru prima oara in viata mea,sa cumpar si sa tin in mina un condesator.
    MULTUMESC jiji pentru faptul ca te-am ajutat si ti-am semnalat,in grup, adesea proasta functionare a serviciilor pentru care te-am platit,chiar daca
    nu asa de regulat.
    MULTUMESC gigilica pentru nesimtirea de care ai facut abuz atunci cind ai
    avut de facut teste si noi am avut parte in mod repetat de frumoasele ecra
    ne negre.
    MULTUMESC diji pentru nesimtirea si aroganta casieritelor.
    MULTUMESC jijica pentru cozile la casierie si pentru posibilitatea oferita noua de a da spaga casieritelor pentru a primi un nou receiver.
    MULTUMESC pentru semnalul deosebit de slab si pentru de lipsa de calitate a imaginii,pentru traducerea defectoasa a unor programe si pentru
    celelalte difunctionalitati pentru care multumesc in avanpremiera colegilor
    de suferinta care ma vor ajuta si care vor insira,sper,tot ceea ce am uitat eu.
    multumesc si tie coega pentru ideea de a multumi.imi mai multumesc mie ,familiei mele,prietenilor si tuturor cunoscutilor si nu in ultimul rind tuturor necunoscutilor.
    MULTUMESC.
    p.s: multumesc clujului,napocai,judetului cluj si primarului blana

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

energyps2 ai dreptate !

nirolf no comment !

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Deci DIGI intruchipeaza caracteristiciele romanului pur:

Este ieftin
    Vrea cantitate
    Incearca sa aiba calitate
    Se impotmoleste cand iti este lumea mai draga
    Ia spaga
    Face abuz de mandrie in comportament ca este NR. 1 (si nimeni nu mai e ca el)
    Ii place sa umileasca
    Cand greseste rau iti devine cel mai bun prieten si incearca sa se revanseze
    Dar pana la urma isi face treaba..(pe ultima suta de metri), ca de asa este romanul... :P

Cu toate astea supravietuieste si vrea sa intre si in UE...ca de, este ambitios (din cauza origoliului... evident).

Deci DIGI este operatorul perfect pentru Romania!
    ENJOY!
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

multumesc pentru acest topic:http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=59114

din pacate multumirile sint sublime insa lipsesc cu desavirsire.
    p.s.: multumesc nene iancule.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf
    multumesc nene iancule.
    Multumesc de urare...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

MULTUMESC de multumire.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@nirolf iti inteleg sarcasmul dar sincer partea cu multumirile la postul meu anterior nu o pricep... am semnalat ce la inceput am crezut ca e de la ei cand de fapt era de la mine... nu am improscat pe nimeni cu noroi si se pare ca nu ai vazut bine postul respectiv: nu a fost vina lor ci a aparatului care merge de saptamani intregi fara oprire si se pare ca din cand in cand mai are nevoie de un "restart" (a se vedea Windows care desii e facut sa tina tot are nevoie de un restart sau 2 din cand in cand si nu e ca linux)
    P.S. Domnule nirolf daca si restul de 1762 de posturi le-ai facut ca pe cele de azi sincer imi pare rau (era de asteptat o reactie contra dar nici intr-un caz ca ceea facut da tine; a se citii cele 3, 4 referiri la topicul asta in alte topicuri)

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: Oare numai rau exista?

Quote Originally Posted by energyps2
    cablu mono (UPC Cluj)
    [img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/antene/UPCebinee.gif[/img]

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

MULTUMESC DIGI!

am stat 22 de minute ca sa prind o legatura la serviciul tehnic....
    cand o sa vad factura la telefon o sa va MULTUMESC din nou.....

pai nu te supara energyps, da ce 'zda masii sa multumim....?!?
    ca existam ? ca au de cine sa-si bata joc?!?
    ca mie cu toate ca am platit hbo si cinemax pe luna ianuarie, am completat formularele alea idioate in care imi manifestam dorinta de a ramane abonat la hbo si cinemax acuma cu 1 martie ma trezesc ca mi le taie?!? ca cica la optiunile mele nu sunt trecute?!?

sa le multumesc ca astazi o sa ma duc pana la opc?!? ca deja m-am saturat?!? da' ce ? ma platesc ei pe mine sa fac update cu condensatoru, sa ii sun sa le spun neregulile, ca-mi consum traficu de internet sa le fac service pe forumu asta ?

multumesc?!? HAI SICTIR

last edit: tocma le-am multumit....acuma astept raspunsul....de la opc ....

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

energyps2 ai legatura:

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

@energyps2

Logica lui "mulţumesc" expusă mai sus, denotă o mare doză de bun simţ. Dar uiţi un lucru elementar. Mulţumesc trebuie să-mi spună Gigi după ce plătesc serviciile furnizate. Nu invers, că nu-mi face o favoare.
    De exemplu: Eu ţi dau x lei să-mi duci un coş de flori din punctul y n punctul z. Tu l duci dar rupi o floare. Eu trebuie să-ţi mulţumesc doar pentru că un altul mi-ar fi rupt 2 flori? Te-am plătit să-mi duci un coş de flori integru, PENTRU CĂ N OFERTA TA E SCRIS CĂ L PREDAI INTEGRU.
    Dacă nu-ţi respecţi promisunea, etic ar fi să nu te plătesc. Ce să mai zic de mulţumesc...
    Am folosit persoana I-a ca să fiu mai expresiv deşi nu am Gigi, da' mă'ntlnesc des cu 'mnealui. Şi exemplul cu florile e aleator...

ss/indescifrabil

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ai uitat sa spui ca Digi si-a dat seama ca a rupt floarea si s-a dus a doua zi cu o noua floare, dar cand s-o puna in buchet a rupt alta. Asteptam acum o noua versiune care sa repare ultima floare rupta (EPG-ul). Dar parca vad ca in loc de lalea ne aduce o garoafa, si aia scofalcita.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

mamaaaaaa, ce spirituali si profunzi am devenit.....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)