Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default "ATENTIE"ATENTIE"ATENTIE"

VA ADUC LA CUNOSTINTZA PT TOTI SI IN SPECIAL PT CEI DIN SPAŃA

D+ A INCEPUT SA FACA ARESTARI MASIVE DE MAESTRI SI PROVEEDORI DE SHHARING SI NU ZIC PPROSTI CA STIU CE STIU SINT PESTE 15 ARESTATI IN 2 ZILE DIN CHATURILE PRIVATE FACUTE DE PARISINO CARE SINT GRGEU DE ACESAT DIN AFARA DEARECE SINT CRIPTATE INTRUN ALGORIM GREU DE DESCIFRAT DAR SE PARE CA TREBA A IESIT DINAUNTRU NU DIN AFARA ASA CA AVETI DE GRIJA SHARINGUL E AL DOILEA OBJEJTIV DUPA TEAMURILE DE STUDIU NAGRA2 SECA3

VA ROG DOAR SA AVETI DE GRIJA

ELRUMANO

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

asta insemna ca trebuie sa aresteze vreo 2 sau 3 milioane de utilizatori care detin dbox2,triple dragon,dreambox toate serile,relook.reelbox.ss2 toate placile pci sau usb si alte o groaza de receptoare compatibile,pe cei care sunt legati in sharing.
    gbox a luat amploare prea mare si nu cred ca il va opri nici curtea martiala.
    asa ca stai tranqillo
    350 kg de scule!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

nu ma refer la toti ce au un card si au 3 4 pe server ma refer la serverele mari
    vali_a

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by vali_a
    nu ma refer la toti ce au un card si au 3 4 pe server ma refer la serverele mari
    vali_a
    Si care ar fi diferenta

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu ca mocofan ce sunt ce sa intzeleg de aici:
    1. D+ este o formatiune de militie din Spania care face arestari cind vrea muschii lor!
    [email protected]_a = ELRUMANO?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

vali_a
    ptrru gbox nici nu este nevoie de servere mari ca la newcamd.
    ma mira faptul ca nu aveau ip routate prin america de sud sau rusia,stiind la ce pericol se expun.
    un ex: un server linux cu teava de 20 mb/s costa in jur de 200$ pe an chiria in rusia sau china si cred ca ai cam 10gb spatiu de lucru.spun din auzite,dar este cea mai sigura si safe metoda de a gestiona un server sharing.
    cred ca cei care fac hosting si au asemenea servere inchiriate ma pot contrazice daca gresesc
    350 kg de scule!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gogi
    vali_a
    ptrru gbox nici nu este nevoie de servere mari ca la newcamd.
    ma mira faptul ca nu aveau ip routate prin america de sud sau rusia,stiind la ce pericol se expun.
    un ex: un server linux cu teava de 20 mb/s costa in jur de 200$ pe an chiria in rusia sau china si cred ca ai cam 10gb spatiu de lucru.spun din auzite,dar este cea mai sigura si safe metoda de a gestiona un server sharing.
    cred ca cei care fac hosting si au asemenea servere inchiriate ma pot contrazice daca gresesc
    Ai auzit cam gresit gogi! Un server cu teava de 20Mbps oriunde in lumea asta costa in jur la $400 pe LUNA. Eu, de exemplu, am vrut sa iau un server din Rusia (nu pt. sharing!) si mi-au impus limitare de trafic: juma' din Rusia, juma' din afara. Si daca vorbim de intrgul server nu cred ca sunt oferte cu harduri mai mici de 40GB.

Adevarul e ca multi confunda, de exemplu, 'serverul' din client/server cu 'serverul' ca si conglomerat de componente fizice.
    Deci nu e chiar asa simplu.

Ce ai auzit tu era de fapt un cont de shared-hosting, adica o mica bucatica dintr-un server cu ssh access probabil, fiindca nu-ti trebuie intregul server ca sa poti rula un card-sharing. Si hai sa fim seriosi, la ce ai nevoie de o teava de 20Mbps? 100 de useri simultan nu cred ca folosesc mai mult de 100Kbps.
    antena 20 m in sharing cu NASA, LNB 0.001db

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

man eu am spus din auzite,nu ca as avea eu.
    si cum am mentionat mai sus,cei care se pricep la hosting ma pot corecta daca am gresit.iar teava ptru share la newcamd nu iti ajunge 300 kb/s sus jos,mai ales daca ai vreo 10 peer care te usuca.
    350 kg de scule!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

arestat admin de alejandria cei ce cunos acel site se cheama primer si inca cativa informati de azi

vali_a

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gogi
    man eu am spus din auzite,nu ca as avea eu.
    si cum am mentionat mai sus,cei care se pricep la hosting ma pot corecta daca am gresit.iar teava ptru share la newcamd nu iti ajunge 300 kb/s sus jos,mai ales daca ai vreo 10 peer care te usuca.
    Ca sa fac o mica adaugire. In general, serverele se inchiriaza cu trafic inclus. Astazi majoritatea ofera 1000GB trafic/luna echivalentul la o linie full de 3Mbps. Ori serverul poate avea inclus sa zicem 500GB/luna si sa fie conectat la o teava de 100Mbps sau chiar de 1Gbps. La pret conteaza foarte mult si configuratia serverului, fiindca una costa un PIV, sa zicem, si alta un dual xeon sau opteron.
    La un trafic mediu de 300Kbps asta inseamna cam 90-100GB/luna si nu e nevoie de un server dedicat. Ajunge si un semidedicated-server cu un pret de 30-50$/luna cu toate faciliatatile unui server dedicat. Servere dedicate nu prea gasesti sub $70-$80/luna si alea sunt cam jafuri.
    Daca ai nevoie de trafic foarte mare se poate face upgrade. Majoritatea vand linii full de 10Mbps (3300GB) cu ~$300/luna sau de 20Mbps(6600GB) cu ~$500/luna.
    antena 20 m in sharing cu NASA, LNB 0.001db

Trelalela Expert
    Posts Thanks / Likes

Default @Vali_a

Mal @Vali pai siteul alejandria a avut de mult probleme insa ce se intampla cu cei de la secados shi restul care mai sint ca sint o gramada in limba spaniola fara sa-i numaram pe cei care se ocupa de partea latino-americana ? Arestari se fac doar atunci cand se face un denuntz exact,cum am cunoscut noi cazuri pe acest forum,cu informatzii exacte unde il ia pe om de pe "tron" cu tot ambalajul(perchezitzie acasa,confiscare mobil,pc,etc).Au spaniolii ,mai nou,probleme cu locul:se simt inghesuitzi(ca se dau in gat?) sau nu le mai ajung banii ?
    ***Aceste aspecte ale hobby-ului nostru sant mai bine cunoscute shi mai actuale la unii memmbrii din forumul nostru care acceseaza shi nivele mai elevate ale cryptarii shi decryptarii dar ajung mai rar la noi....shi mai departe: no comment(nu mai am comentarii).
    Numai bine
    Prospector/PapaDan

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: @Vali_a

Quote Originally Posted by Prospector
    Arestari se fac doar atunci cand se face un denuntz exact,cum am cunoscut noi cazuri pe acest forum,cu informatzii exacte unde il ia pe om de pe "tron" cu tot ambalajul(perchezitzie acasa,confiscare mobil,pc,etc).Au spaniolii ,mai nou,probleme cu locul:se simt inghesuitzi(ca se dau in gat?) sau nu le mai ajung banii?
    Ai dreptate, e jenant, dar sunt unii care isi vand si ... pentru un pumn de Euro Pacat ca sunt si la noi pe forum...
    Salut Prieteni!

Trelalela Expert
    Posts Thanks / Likes

Default @Luky

@Luky-Gresheala este la mine ptr ca nu am vrut sa intru in amanunte sau sa numesc sursele de unde am eu informatziile la care ma refer insa in nici un caz nu le voi numi acum shi te asigur ca ,100 %, in momentul cand am scris nu m-am gandit la tine(cred ca ai observat ca am considerat sa toate aversiunile facute la adera mea shi cu nickul meu le-am facut uitate shi am rupt contactul cu anumite persoane numai pe motivul ca am vrut linishte shi acum nu aveam de ce sa dezgrop mortzi.Faptul ca am adus aminte de o anumita intamplare nu tindea sa atinga pe nimeni ci era doar o informatzie ptr un membru care e mai nou decat noi doi-Luky.Asta a fost intentzia shi nicidecum alta.Am cautat un timp sa nu mai postez sau sa dau replay tocmai ca sa nu dau ocazia unor asemenea discutzii dar,probabil ca in acel moment ma gandeam numai la raspunsul ptr acest membru care a deschis tema-parese din nou gresheala mea.Am sa incerc sa ma abtzin a mai posta ca sa nu se simta din nou cineva atins ptr ca nu vrau altceva decat linishte.Faptul ca dam anumite informatzii mai departe celor mai tineri ca noi nu inseamna ca incercam sa readucem in discutzie vechi teme care au fost discutete shi rasdicutate.Sorry nu am avut deloc in intentzie ceea ce zici tu.Numai bine.).
    Adevarul este ca intotdeauna s-a facut vanatoare dupa oameniii care fac programare in domeniul hobby-ului nostru indiferent ca au facut fishiere,emu,sau softuri ptr receivere.Ei sant locatzi in diferite tzari ale lumii shi nu se tzine cont de nimic doar de faptul ca fac ceea ce fac ,astfel aducand totushi prejudicii unor firme care fac bani de pe urma hobby-ului,viciului sau felului nostru de a ne distra in timpul liber shi cand e vorba de aceshti bani aceste firme nu tzin cont de nimic: au in fatza doar o singura tzinta-inlaturarea acestor posibile surse care descopera lacune in sitemul lor,sub orice forma shi fara scrupule.Exemple sint destule shi de tot felul dar multe din ele nu au fost facute prea mult public.
    Numai bine tuturor
    Prospector/PapaDan

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

prospectore o aclaratie sint elrumano nu mam ascuns nicio data pt cei ce au intreabt dacas eu se pare ca acest tampit de primer si cu amicul lui zacky a facut publicitate prin chestia arestarilor in 2004 am fosti pusi sub ochi de c+ frantza si se pare ca primer a vrut sa traga folos economic de pe asta acesari multe acum pe forumu lui si a suit si cota de abono la foro deci pur negotz cu pacalelei de 2 bani si care stiu ca atrage lumea toate timurile din scd private au schimbat pasurile au activat masurirle de securitate din cauza tampitului asta dar ce sai facem nui de vina el e de vina cine plateste

vali_a (elrumano)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)