Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default TP 3 la Focus...

Se pare ca pana la 1 Mai Focus Sat va lansa TP3 care va contine canalele Discovery, TV 1000, Viasat History, Viasat Explorer, Fashion TV, Sport Klub, Antena 4 si s-ar putea si canalele MTV .

Astept parerile dumneavoastra.

Toate cele bune!
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Numa` sa nu fie 1 iunie sau iulie..ca doar asa e la "moda" la Flokus

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

o initiativa buna, care depinde si de modul in care va fi pusa in practica,
    vor integra aceste programe in pachetele existente sau va fi un pachet separat, ultima varianta nu cred ca va avea succesul scontat.

Quote Originally Posted by Z0ltan
    deocamdata nu este nici un anunt oficial, asa ca ii rog pe cei care nu sint capabili de altceva in afara de injurii gen Z0ltan, sa se abtina!
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bazil0101
    o initiativa buna, care depinde si de modul in care va fi pusa in practica,
    vor integra aceste programe in pachetele existente sau va fi un pachet separat, ultima varianta nu cred ca va avea succesul scontat.

Quote Originally Posted by Z0ltan
    deocamdata nu este nici un anunt oficial, asa ca ii rog pe cei care nu sint capabili de altceva in afara de injurii gen Z0ltan, sa se abtina!
    se pare ca se vor unifica pachetele, adica:

Rosu+Albastru = 19lei
    Sport de camera + HBO = 19lei
    si ce va fi pe TP3 = 19lei

anti-dth
    Guest

Rosu+Albastru = 19lei
    Sport de camera + HBO = 19lei
    si ce va fi pe TP3 = 19lei
    Nici 57RON nu e putin pentru programele de pe 3 TP,ceea ce va face din Focus cel mai scump dth,dar nu cred ca faca ei o astfel de reducere ca pana acum au fost pusi numai pe jagmatit.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@anti-dth

Focus Sat se vinde prin magazine care au instalatii DEMO. Te poti duce sa te uiti cu saptamanile pana sa te hotarasti daca sa iei sau nu. Nu-mi aduc aduc aminte sa fi vazut asa ceva pe la caseriile RCS. Omul doar acasa constata pe ce o dat banii.

Daca si pe asta o numesti jecmanealah din partea lui FOCUS, de care nu se plange nimeni d.p.d.v tehnic ... inseamna ca noi 2 traim in 2 lumi paralele si complet diferite una de cealalta.

ovex

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovex
    @anti-dth

Focus Sat se vinde prin magazine care au instalatii DEMO. Te poti duce sa te uiti cu saptamanile pana sa te hotarasti daca sa iei sau nu. Nu-mi aduc aduc aminte sa fi vazut asa ceva pe la caseriile RCS. Omul doar acasa constata pe ce o dat banii.
    Daca si pe asta o numesti jecmanealah din partea lui FOCUS, de care nu se plange nimeni d.p.d.v tehnic ... inseamna ca noi 2 traim in 2 lumi paralele si complet diferite una de cealalta.ovex

@Ovex....nu fi rau frate, baiatul spunea doar ca e prea scump pentru buzunarul multor romani...si sa recunoastem ca are dreptate.
    Daca baietii nu-si schimba politica de preturi, nu-i vad bine la sfarsitul lui 2006...
    Salut Prieteni!

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

@anti-dth
    Poti sa numesti jegmaneala doar in momentul in care nu ai avea de unde alege, deocamdata mai ai doua posibilitati si a treia este pe drum, orienteazate dupa buget si dupa ceea ce-ti doresti de la un serviciu.
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@gepeto

Man ... Focus Sat dispunde de 2 chestii tari si clare:

1. Scule, emisie - receptie impecabila cu cea mai mica antena comercializata in Romania.

2. Dispune de cel mai INTIM sistem de plata, spre care tinde in acest mileniu din ce in ce mai multa lume.

Dupa parerea mea, sa iesi din "handicapul" ca nu ai canale TV suficiente in grila inca este mult mai usor, decat sa iesi din alte "handicapuri" ...

Cui nu-i convine sa se aseze la alte cozi ... Punct.

ovex

benchiu
    Guest

aprob ce spune Ovex. In plus cine ia in seama ofertele constata un pret f aproape de cablu sau alte DTH. E drept pachetul baza gratis de la digi e pomana curata, dar e clar ca vor mmuuuulti clienti pe care sa ii jupoaie intr-un an doi. S-au mai vazut faze deastea.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by benchiu
    aprob ce spune Ovex. In plus cine ia in seama ofertele constata un pret f aproape de cablu sau alte DTH. E drept pachetul baza gratis de la digi e pomana curata, dar e clar ca vor mmuuuulti clienti pe care sa ii jupoaie intr-un an doi. S-au mai vazut faze deastea.
    Prietene, problema este ca o firma are nevoie de bani pentru a supravietui... iar bani obtii daca ai clienti mmuuuulti...
    Actionarii nu vor baga bani la nesfarsit in Focus...sunt sigur ca anul acesta se va schimba ceva...si repede...
    Crede-ma, intotdeauna am fost de partea concurentei, tocmai din motivele expuse mai sus de @bazil0101. Dar degeaba cred eu in ei, daca ei nu sunt in stare sa creasca singuri...si ca sa creasca trebuie sa faca rabat la preturi - NU LA CALITATE. Fara concurenta nu vom avea preturi mici la calitate maxima.
    Pana atunci, RESPEKT SUPREM
    Salut Prieteni!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@gepeto

rosu+albastru la focus e cel mai ieftin pachet de baza. In plus ai posibilitatea sa alegi restul pachetelor fara sa fi obligat sa platesti baza. Si in al 3-lea rind sistemul functioneaza perfect, nimeni din citi stiu nu a avut preo problema de update sau vreo stricaciune.

La Digi sistemul e in stadiul beta la un an de la lansare si nu vad sanse sa se rezolve din problemele mari foarte curind. Ar putea sa fie foarte bine gratuit din motivul asta. Si la costul abonamentului mai pune citiva dolari pe care ii dai lunar pe telefoane ca sa suni la suport.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Poate ai sunat tu ca ai minute gratis si vroiai sa le termini ca eu nu am sunat niciodata la suportul lor tehnic pentru simplul motiv ca la subsemnatul merge gigi tv fara nici o problema majora.
    Singurul care l-a "ars" pe Bogdan-Box

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    @gepeto

rosu+albastru la focus e cel mai ieftin pachet de baza. In plus ai posibilitatea sa alegi restul pachetelor fara sa fi obligat sa platesti baza. Si in al 3-lea rind sistemul functioneaza perfect, nimeni din citi stiu nu a avut preo problema de update sau vreo stricaciune.

La Digi sistemul e in stadiul beta la un an de la lansare si nu vad sanse sa se rezolve din problemele mari foarte curind. Ar putea sa fie foarte bine gratuit din motivul asta. Si la costul abonamentului mai pune citiva dolari pe care ii dai lunar pe telefoane ca sa suni la suport.
    @Onyx
    Cred ca am ajuns avocatul si nu asta era sensul discutiei... Nu-mi place conserva, sunt suparat pe greselile elementare pe care le fac softistii Digi(vezi upgrade care mai rau strica decat repara...) DAR: de ce oare majoritatea aleg Digi ? Shi sa nu-mi spui ca din spirit de turma...
    Trebuie sa incercam, macar pentru cateva secunde, sa fim impartiali si sa vedem partile bune si partile proaste ale fiecarui DTH in parte.
    Eu mi-am spus parerea intr-un topic...Poate ca ar fi bine sa discutam acolo...concret.
    Salut Prieteni!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Gepeto nu fi naiv Onyx poate sa fie obiectiv , dar niciodata cand e vorba de Digi TV.

@benchiu
    Ma bucur sincer sa te revad , da-mi si mie ceva date noi sa updatez http://www.rdi-dth.com , website in care Focus site se bucura de o puternica si foarte corecta prezentare/promovare.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)