Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digi TV in curand canale proprii ???

Dupa parerea mea Digi TV nu va lasa lucrurile asa, in cazul in care QTV va intra pe piata cu canale proprii si vor avea succes eu cred ca si Digi TV va avea canale proprii .

Toate cele bune!
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Fanta a spus de multe ori despre o "Megabomba", cine stie....., poate asta e

Si ce daca e vant
    Si ce daca sunt ploi
    Nu ne vom opri din noapte in zori

Ne-ati dat puterea
    Ne-ati dat speranta
    De a fi-mpreuna mereu..

ETERNA MAXIMA

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu cred ca nu prea ai fost pe faza...digi deja a fost la CNA, negociaza deja cu furnizori de programe, se stie si ca un fil va fi citeva zeci de mii de lei...la citi abonati are digi are cui sa vinda PPV...

magic QTV inca nu a mijit pe piata...pina nu au citeva mii, poate zeci de mii, nu prea vad ce PPV sa ofere, ca nu au cui...

digi va fi si la PPV primul, asa cum si-a obisnuit consumatorii si "simpatizantii"

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Bafta Digi , si sa nu ne dezamagesti!
    Thor6 -offset de 0,9 , lnb inverto de 0,2 db
    Hot Bird--offset de 0,8 , lnb titanium de 0,2 db
    Orange TV

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy
    eu cred ca nu prea ai fost pe faza...digi deja a fost la CNA, negociaza deja cu furnizori de programe, se stie si ca un fil va fi citeva zeci de mii de lei...la citi abonati are digi are cui sa vinda PPV...

magic QTV inca nu a mijit pe piata...pina nu au citeva mii, poate zeci de mii, nu prea vad ce PPV sa ofere, ca nu au cui...

digi va fi si la PPV primul, asa cum si-a obisnuit consumatorii si "simpatizantii"
    Mane, era vorba de canale proprii, nu de PPV. Adica canale produse de ei, pe care nu le gasesti decat la ei, cum vor fi programele Magic la Q. Slabe sanse sa apara Digi cu asa ceva in viitorul apropiat, sunt prea ocupati peste hotare, noua se pare ca trebuie sa vina israelienii sa ne faca un pachet de calitate, ca ai nostri se dau peste cap sa le faca altora. Si oricum, nu conteaza cine va fi primul cu PPV. Conteaza cine va oferi evenimente mai bune la preturi mai mici.
    Si se pare ca Qtv se va adresa unei clase mult mai predispuse sa achizitioneze evenimente PPV decat marea masa a abonatilor Digi care tipa dupa manele ca drogatii dupa heroina, asa ca si faza cu numarul de abonati e doar relativa
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

ce canale proprii sa-si faca magic QTV? au ei scule de zeci de milioane de euro in studiouri ultramoderne si au meseriasi in ale televiziunii?
    sa fim seriosi...

program propriu la ei inseamna TPS-uri iar PPv este MULTIVISION...atit si nimic mai mult...ce sa produca ei ? pai daca au bani sa faca bine sa subventioneze sculele ca n-o sa le cumpere nici colegii lor de sinagogi care stim cu totii ce arici au la buzunare...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

@cableguy

cred, ca a vrut sa spuna altceva. Pastrand proportiile, ceva in genul TPS-urilor. Content sa ai, ca sa-l distribui in sistem pay-tv.

FAbian23

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

ce canale proprii sa-si faca magic QTV? ...ce sa produca ei ?
    pai de ce n-ar face , Media-Pro cum ii da cu Numai Iubirea ,Lacrimi de Iubire , De zece ori Femeie s.m.d.

ii fut si ei un kanal de telenovele si sa vezi atunci audiente.

actori avem destui in RO si unde ii mai pui pe prezentatorii de stiri si Talk-Showuri , ca-s mai tari decit actorii.
    de fapt , nu cred ca se pot pune cu Media-Pro , la aia , de la femeia de servici , pina la Sefu , toti is actori.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

ar putea face vreo 10 canale xxx cu transmisii live...de curve si barbati cu p... sculata nu ducem lipsa in romania

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Merlin

Mane, era vorba de canale proprii, nu de PPV. Adica canale produse de ei, pe care nu le gasesti decat la ei, cum vor fi programele Magic la Q. Slabe sanse sa apara Digi cu asa ceva in viitorul apropiat, sunt prea ocupati peste hotare, noua se pare ca trebuie sa vina israelienii sa ne faca un pachet de calitate, ca ai nostri se dau peste cap sa le faca altora. Si oricum, nu conteaza cine va fi primul cu PPV. Conteaza cine va oferi evenimente mai bune la preturi mai mici.
    Si se pare ca Qtv se va adresa unei clase mult mai predispuse sa achizitioneze evenimente PPV decat marea masa a abonatilor Digi care tipa dupa manele ca drogatii dupa heroina, asa ca si faza cu numarul de abonati e doar relativa
    Subscriu. Cine a ales cea mai ieftină variantă de pe piaţă nu-i musai şi client de PPV.

Cu canelele proprii e mult mai adncă.
    Ori vii cu ceva nou. Şi atunci ţi trebuie mulţi bani şi tupeu.
    Ori faci faci un canale proprii, 24/24 de tip "Ştirile de la ora 17" sau la ct or fi. Sau de supertelenovele. Sau de DDD. Şi cine i urmăreşte pe alţii nu ajunge niciodată primul.

ss/indescifrabil

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

ce canale proprii sa-si faca magic QTV? au ei scule de zeci de milioane de euro in studiouri ultramoderne si au meseriasi in ale televiziunii?
    sa fim seriosi...

program propriu la ei inseamna TPS-uri iar PPv este MULTIVISION...atit si nimic mai mult...ce sa produca ei ? pai daca au bani sa faca bine sa subventioneze sculele ca n-o sa le cumpere nici colegii lor de sinagogi care stim cu totii ce arici au la buzunare...
    Magic sau Qtv, cum dreq s-or numi pana la urma, nu trebuie sa-si faca canale proprii, pen' ca le au deja. Magic Box, Magic Action, Magic Classic, Magic X - astea sunt canalele lor, si NU sunt PPV. PPV inseamna altceva. Ca si la Viasat TV1000 (Nordic, Action, etc.) sunt canale proprii, premium, dar nu PPV. PPV sunt Ticket-urile. Deci la faza asta e 1-0 pentru Q. Canale proprii la Gigi in curand? Pe cuvantul meu ca as fi fericit sa vad asta, dar... nu prea cred.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)