Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Guta, Tociu si Palade se aduna la Pro TV :(

Stimulati de audientele tot mai mari realizate de sitcom-uri, producatorii de la Pro Tv pregatesc un nou serial de acest gen, in care vor distribui un manelist cunoscut si doi comici care pana acum au facut show-uri la mai multe televiziuni.

Surse din Media Pro au dezvaluit ca o prima sesiune de casting a avut loc ieri si printre personajele principale se afla Romica Tociu, Cornel Palade si cunoscutul interpret de manele Nicolae Guta.

Episodul pilot urmeaza sa fie filmat sambata aceasta. Pro TV difuzeaza momentan alte trei sitcomuri, "La Bloc", "Fete cu lipici" si "La Servici".

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Chiar nimeni nu le-a spus astora ca nu exista in limba romana SERVICI ci SERVICIU ? ? ? Chiar nimeni de acolo n-are DEX-ul acasa? Doamne, unde vom ajunge oare cu idioteniile copiate de la americani cu nesimtire ? ALO ! ! ProTV-ule ! LA SERVICIU se zice ! E clar ? ********* ,daca stii vreun destept de prin ProTV sau poti cumva sa transmiti chestia asta lor , spune-le ca pur si simplu nu vrem sa ne indobitocim cu totii. In plus mai sunt si copiii carora degeaba le spunem noi cum se pronunta corect .Pentru ei ramane valabil ce vad la TV. Asta e , din pacate...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ignorati-i fratilor, stergeti-i din memoria decodorului.
    Eu nu ma mai uit la prostTV din 2 motive:
    goana de un aberant prost gust dupa senzational (stirile de la ora 5)
    nesimtire (supra-saturatie de reclame+promo, modul cum ciopirtesc filmele pt a le incadra intr-o alta categorie de virsta).
    Mai sunt motive (teo si manelistii ei, intrebarea de-acum ceva ani "ia spune, te simti PRO ?"), dar primele 2 sunt deajuns pentru orice om normal...

Marius

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@mariusster

Felicitari ! In cateva cuvinte ai sintetizat aproape totul despre Pro(s)TV. Imi pare bine ca ai pomenit de Teo si de cohortele de manelisti care vin si probabil "pluseaza" la ei. Eu inteleg ca-i o televiziune comerciala si trebuie sa faca bani,dar chiar in halul asta de degradare nu credeam sa ajunga mai ales Teo. Ehei... Unde sunt emisiunile savuroase pe care le facea cu Mircea Badea la Tele 7 Abc si la Antena 1? Praful s-a ales de cand s-a despartit duetul . Imi pare rau de Teo ,altfel o fata tare desteapta, dar a ajuns rau .Ma refer la postura jenanta in care se afla ca realizatoare a emisiunii .Asta e...Ce mai conteaza impresiile telespectatorilor,cand banul iese grupa ? Fratilor,traim intr-o societate bolnava. Goana dupa bani e atat de acerba incat duce la degradare morala, la inversarea valorilor sociale si la multe altele. Dar cui ii pasa ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu-l confund .Eu vorbesc de ce era odata...Nu asta de acum care o face pe Superman-ul , idolul femeilor sterpe. Bine , si atunci o facea dar parca nu era asa ridicol ca acum. Am zis doar ca acum niste ani cand nici nu prea erau atatea posturi TV facea un cuplu, zic eu , bunicel cu Teo. Dar ..."Trecut-au anii ca nouri lungi pe sesuri" ,cum ar zice poetul. Omul se crede cel mai persecutat cetatean ca nu a putut sa-si faca nu stiu ce afacere acum cativa ani si tot ne aduce aminte din cand in cand despre cum nu i-a rezolvat politia o problema a sa .In rest ,vorba ta, sustine monologul ala in fata camerei avand grija sa dea in toti. Practic totul ii pute. Nimic si nimeni nu-i bun pentru el. El e deasupra tuturor , judecatorul suprem. Cat despre Oreste ,ce sa zic ?.O facea pe a treia roata la teleguta pe langa Teo si Mircea Badea... Dupa aia cateva aparitii penibile pe la diverse posturi , un scandal cu un accident de masina parca, si apoi neantul...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)