Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pareri DivX playere CDV - Daewoo - Philips - Strong, etc.

Astept parerile voastre despre DivX playerele care se gasesc la noi , ce sfatuiti care merita de cumparat , sau ca-m toate sunt la fel ?

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Am CDV 536k(cumparat in aprilie 2005). Initial nu-mi citea caracterele romanesti. Am facut update de firmware de la ei de pe site www.cdv.it iar acum acea problema s-a rezolvat insa fontul e foarte mic si cea mai mare problema e ca nu citeste subtitrarile filmelor divX scrise pe discuri dvd.. Varul meu si-a luat unul in septembrie si are o versiune de firmware diferita de a mea: citeste subtitrarile de pe dvd-uri insa nu-i citeste caracterele romanesti. Am corespondat mult si cu cei de la CDV si cu cei de la www.bpc.ro insa nu am reusit sa fac rost de o versiune de firmware mai buna.
    Despre Strong am auzit lucruri bune.
    Pentru a nu mai avea probleme mi-am luat un Eboda 555x. Citeste toate tipurile de subtitrari si caracterele romanesti. In plus poti sa selectezi doua marimi si doua culori ale subtitrarii.
    Service-ul e bun. Dupa ce l-am cumparat cand am ajuns acasa am constatat ca are o problema(se audea un zgomot de fond). In ziua in care am sunat la ei(luni) mi-au trimis un curier rapid care mi l-a ridicat si peste 3 zile(joi) acelasi curier mi l-a adus inapoi cu placa video schimbata.
    La service se poate apela si post garantie prin aceeasi metoda.
    Ce e bine la acest aparat e ca update-ul de firmware cu FW-urile de la ei de pe site e acoperit de garantie. Pe softpedia se gasesc si FW neoficiale din cate am inteles mult mai placute pt un utilizator de dvd insa daca ai ghinionul sa se strice ceva la aparat(chiar daca nu are nici o legatura cu firmware-ul) cei de la eboda or sa dea vina pe acel firmware. www.e-boda.ro

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)