Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Daca la Magic tv-QTV imi dau 2 receptoare la un abonament

sint cu siguranta un posibil client,mai ales ca Digi ma obliga la abo. pe 2 ani,iar amtena am fixat-o deja pe Amos 2-4gr.W si am semnal f. bun la acest ultim dth aparut in Romania.Astea in conditiile in care vreau sa renunt la Astral,si vreau si un pic de calitate,la 2 tv,si bineinteles cu costuri rezonabile.Ideea de ppw e buna,sa vedem tarifele,si cit va fi ocupata de modemul din receptorul lor linia telefonica(poate va merge si prin gsm si e ok)

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu se vor da 2 receptoare la un abonament. Cel putin nu pana concurenta nu va face vreo miscare in acest sens. Si tehnic sistemul propus de QTV face imposibil sharingul.
    Deci 2 abonamente - 2 receptoare, asteapta 15.02 sau 01.03.2006 si vei afla tot: grila completa (se poate vedea free pana atunci pe AMOS 4 grade W), preturi, pachete de abonamente, preturi jocuri si pay per view..

:P Mai aveti 3 saptamani maxim de asteptat ....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

yo3fuu3 ... nu te supara insa daca receptorul se va vinde in rate impreuna cu abonamentul lunar pe 3 ani ... eu zic ca atunci vei face contractul pe 3 ani ... desigur daca vei lua receptorul din prima atunci probabil ca nu semnezi nici un contract de fidelitate insa obisnuiti-va cu idee: in strainatate, la toate pachetele majore se fac actiuni si contracte de fidelitate pe 12, 24 si chiar 36 de luni ... Nici la Digi nu esti nevoit sa faci contract de fidelitate pe 24 de luni, insa in acel caz nu participi la promotie si nu primesti pachetul de baza gratis. Atat ... Si crede-ma cand zic ca si QTV va venii cu oferte tip BOMBA insa in acel caz vei fii nevoit sa faci contract pe cel putin 12 luni (sau in unele cazuri mai mult ...)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

MrMxyzptlk
    nu ma supar,dar trebuie sa te contrazic,ca deh,asa sint eu...
    sa stii ca sint tari civilizate unde platesti pina la 4 receptoare si un singur abonament,daca ai 4 televizoare in acelasi loc.Problema nu e de rate,ca pot sa cumpar cu banul jos,dar nu vreau sa platesc 2 abonamente,pentru ca nu prea folosesc simultan 2tv(din lipsa de timp),dar se intimpla sa ai uneori nevoie de ele pe programe diferite.
    La digi am sunat acum citeva zile,am cerut clar abonament pe un an ,fara nici o reducere,si mi-au zis ca nu se poate decit pe doi ani si cu oferta speciala obligatoriu.Ori asta mi-a stirnit putin curiozitatatea si indignarea:insemana ca trebuie sa astept si qtv,sa vad oferta.Si asta in conditiile in care aveam fixata antena pe 1 gr.w,si clar luam pe un an,acum o am pe Amos2,pe fta de la qtv,si asteptind...
    Pacat daca cei de la qtv nu vor avea solutie tehnica pentru folosirea a 2 receptoare cu o cartela(am citit ca receptoarele lor au modem pentru ppw,deci se poate usor verifica prin telefon,daca ele sint folosite in aceeasi locatie)

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

cred ca informatia este ca la radio erevan...

este adevarat ca se vor da 2 receptoare la un abonament?

raspuns:
    da, este adevarat...numai ca este un receptor la abonament dublu

nu va faceti iluzii cu preturile si aparatele...fata de digi vor fi mult mai mari...un receptor NDS este mult mai scump decit nagra...VIASAT da la cablisti receptoare PACE la peste 10 milioane lei...nu au cum qtv sa le dea sub pretul de achizitie...degeaba le dau in rate...si focus da in rate...chiar si in custodie cu O lei pe luna...si ce daca?
    si se pare ca digi va avea ppv inainte de a incepe qtv emisia...
    asa ca stati linistiti...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

da,interesant daca asa curind la Digi Tv va fi ppv(adica in citeva zile,pina incepe QTV),ramine de vazut si cum o fac dpdv tehnic,poate cererea serviciilor ppv se onoreaza prin inrfarosu de la telefonul mobil.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)