Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13

Thread: DIGI BOX????

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default DIGI BOX????

Am vazut pe programul local de cablu Satu Mare- telelext RCS o reclama la acest DIGI BOX , care pare a fi un receiver pentru DIGI tv, avand in vedere ca prin conditiile de achizitionare (pret 1.960.000lei) precizeaza sa ai si o instalatie de receptie satelit. DACA aveti mai multe informatii...?

PS. Pe Hyundayul meu de la digi , model 1120 NA nu poat face upgrade-ul. Vede versiunea on air sw1.28, dar in momentul in care vreau sa fac upgrade intra in cautarea soft, imi apare fondul acela de albastru cu msg Tunning dar sare din aceasta procedura inapoi la programe, deci nu face nimic. Solutii in afara de sa-l trag de urechi pana la ei ?!?!?

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

baga-i condensatoru`.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Intrebarea era alta

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

De fapt ai pus 2 intrebari. La prima, nu stiu ce Digibox ai vazut si nu pot sa-ti raspund. La a doua ti-a raspuns nirolf, nu face download fiindca receiverul 1120 are o sursa mai proasta si ii trebuie un condensator suplimentar. Citeste toate posturile din ultimile zile si ai sa vezi ca si o fata a facut asta, si-a bagat condensatorul exact unde trebuie si a facut update.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

si-a bagat condensatorul exact unde trebuie si a facut update.

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

DigiBOX e aceiasi treaba ca si pana acum singura diferenta e ca la DigiBOX ai totul in cutie, inclusiv contract pe care il complectezi si il trimiti la Digi in Bucuresti, si cand ajunge la ei contractul iti fac ei activarea. Mie mi se pare o magarie insa probabil ca asa au crezut cei de la digi ca scapa de cozile de la caserii. Oricum subiectul sa mai discutat pe forum.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

sa traiti domnilor.e buna 'kroky' cu fata care si-a bagat condensatorul unde trebuia...ba mai mult a mers.(gluma de duminica).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Kroky
    De fapt ai pus 2 intrebari. La prima, nu stiu ce Digibox ai vazut si nu pot sa-ti raspund. La a doua ti-a raspuns nirolf, nu face download fiindca receiverul 1120 are o sursa mai proasta si ii trebuie un condensator suplimentar. Citeste toate posturile din ultimile zile si ai sa vezi ca si o fata a facut asta, si-a bagat condensatorul exact unde trebuie si a facut update.
    Limba romana si multiplele ei intelesuri

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Bine ca sunteti voi de treaba...!

Pe Titanic, se pare ca a fost si un roman.Dupa impact, tipul ia o barca
    si vasleste disperat sa se salveze. -Unde pleci dom'le ca mai sunt
    femei
    aici? -Lasa-ma in pace omule, mie de f***t imi arde acum?

Eu am intrebat ceva, si primesc un pumn in gura... Mersi.
    Noroc ca nu am timp sa ma obosesc cu odihna din capu' altora !

O ZI BUNA

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

pom, du-te la sediul RCS si acolo o sa iti schimbe sursa. Apoi poti sa faci singur update. Sursa ti-o schimba in aceeasi zi.
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pom
    Bine ca sunteti voi de treaba...!

Pe Titanic, se pare ca a fost si un roman.Dupa impact, tipul ia o barca
    si vasleste disperat sa se salveze. -Unde pleci dom'le ca mai sunt
    femei
    aici? -Lasa-ma in pace omule, mie de f***t imi arde acum?

Eu am intrebat ceva, si primesc un pumn in gura... Mersi.
    Noroc ca nu am timp sa ma obosesc cu odihna din capu' altora !

O ZI BUNA
    Pai mai draga nu te supara pe baieti acuma Ei asa sint mai glumeti dar sint de treaba. Mai fac misto dar pina la urma tot te vor ajuta in problema ta.Daca nu eu iti dau un sfat. Fa si tu ca mine. du-te la un mag de electronice si i-a condensatorul de care ti-au zis si baieti. Eu asa am facut cind am vazut vineri ca prietenul Fanta a iesit pe forum cu bomba tip: de azi nu vor mai subtitrari pe cutare si cutare program si cei care nu au noul soft........ bla bla(daca vei citi mai mult pe aici pe forum vei vedea).Dupa cum am citit eu pe aici baietii astia mai profesionisti de pe aici zic ca in curind vor disparea toate si daca nu ai noul soft te-ai dat dracu. Asa ca, ca sa nu astept se intimpla asta m-am luat frumos si i-am intrebat pe baieti ce si cum trebuie sa fac sa rezolvsi eu buba cu ,conserva mea. Iar ei draguti fiind,( chiar daca unii m-au luat si pe mine asa putin la misto) m-au ajutat cu unela sfaturi.Eu am bagat la cap si a doua zi am luat ondensatorul si dupa ce am deschis conserva l-am INTRODUS acolo unde trebuia si in max 5 min gata buba. Asa ca nu fi dezamagit si nu mai te supara ca baietii sint mai rautaciosi sau mai deviaza de la subiect. m-ai fac si ei o gluma ca numai de probleme se vb pe aici .Iar in legatura cu cealalta intrebare nu te pot ajuta.bafta

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@clasil

Fata draga, pe zi ce trece imi placi tot mai mult. Ai prins esenta forumului si a relatiilor dintre membri. Daca continui in ritmul asta iti prevad un viitor stralucit pe RDI, poate chiar sa-i iei locul lui KB

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

De mare exceptie ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)