Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Subtitrarile la DIGI - un mare pas inainte?

toata lumea de pe forum (astia smekeri gen kb, fanta et comp.) ma iau de carcotash si mi-au spus foarte clar ca sunt pe lista de ignore....
    ok. o sa iau punctual problemele care se pare ca o sa-i framante si pe ei... (chiar daca ei nu ar vrea asta )

1) subtitrarile de pe pachetul discovery au niste benzi futute (negre) de te doare capu sa te uiti la ele....nu am inteles de ce e musai sa existe acele benzi, nevazatorii oricum nu pot citi...
    2) inteleg ca ati dat drumu la digi hu si trebuie sa-i prostiti si pe ei...e ok, dar pana isi face toata lumea update la gunoiul vostru de receptor nu puteti lasa subtitrarile in romana - sa zicem un termen de gratie de 5-10 zile ?!?
    3) daca sunteti in teste cu digi hu, de ce trebuie sa ne ****ti noua nervii cu lipsa sonorului original pe reality tv, si cu lipsa totala a subtitrarii pe national geographic asa cum s-a intamplat aseara?
    4) felicitari digi - am reusit sa-mi fac update la 1160 din meniu, dupa aia am observat ca brusc mi-a crescut semnalu' - de acuma nu o sa va mai bat la cap ca am semnal prost, sigur nu mi-e reglata bine antena!

5) felicitari tuturor celor care isi vor lua conserva sub brat si vor merge la cea mai apropiata casierie rcs sa-i faca update la conserva! chiar dupa cateva sute de km, poate ca vor realiza ca cea mai buna solutie este .... am uitat ce am vrut sa zic.....

have a niiiiice daaaay.....

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu carcotas , ci gica contra .

Ce culoare este aceasta :

Nu stiu de ce , dar sunt ferm convins ca vei spune : culoarea neagra .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********

.
    Eu pot sa deosebesc albul de gri
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Subtitrarile la DIGI - un mare pas inainte?

Quote Originally Posted by ntire2000
    4) felicitari digi - am reusit sa-mi fac update la 1160 din meniu, dupa aia am observat ca brusc mi-a crescut semnalu'

have a niiiiice daaaay.....
    Asa ca o consolare: la fel a facut si FOCUS, cu ultimul update de soft. Acume e 100% semnal pe toate TP-rile, inclusiv DIGI :P

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Apropo de subtitrarile astea care sint acum odata cu noul soft si de Digi Hu am si eu o intrebare.De ce nu este posibil ca pe canalele astea unguresti sa avem si noi romanii posibilitetea sa bagam optional subtitrare in limba romana si sonorul de la filmul original Nu de alta dar am vazut ca baga filme bune dar pacat ca nu ne putem uita.Eu una decit sa le aud limba mai bine nu ma uit deloc la tv. Dar ar fi fain sa putem optional sa alegem limba si subtitrarea la prog lor daca tot (dupa cite am inteles pe aici pe forum) noul soft a fost facut mai mult pt ei.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

M-am uitat aseara la un film pe AXN. Ce am observat legat de subtitrare:
    Uneori subtitrarea unui dialog este afisata cu intarziere pe ecran si din aceasta cauza, dureaza doar o fractiune de secunda. Citeste daca poti Asadar primele bug-uri

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zmeura
    Programele in maghiara nu transmit si sunetul original,in asa fel incat cei de la Digi sa preia si sa retransmita sunetul original.Daca nu stii maghiara atunci de ce ai Extra II?
    AM EXTRA COMPLET SI M-AM GINDIT SA-L IAU PT CA MA GINDEAM CA ESTE POSIBIL CEEA CE AM SCRIS MAI SUS.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Iar eu m-am uitat aseara pe Hallmak si am observat ca apar 2 subtitrari una alba si cealalta galbena. A observat cineva treaba asta?

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by clasil
    Iar eu m-am uitat aseara pe Hallmak si am observat ca apar 2 subtitrari una alba si cealalta galbena. A observat cineva treaba asta?
    le fel e si la discovery premium (adica travel, science si civilization) si la viasat history si explorer. Acolo inca nu s-au scos subtitrarile de pe imagine inca nu stiu de ce dar porbabil ca o sa le scoata
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stailus
    Quote Originally Posted by clasil
    le fel e si la discovery premium (adica travel, science si civilization) si la viasat history si explorer. Acolo inca nu s-au scos subtitrarile de pe imagine inca nu stiu de ce dar porbabil ca o sa le scoata
    PostPosted: 10 Feb 2006 12:36 Post subject: DVB subtitling la DIGI TV Reply with quote
    Incepand de azi DVB subtitling ,tehnologie de ultima generatie , este disponibila pe aceste canale TV : AXN , Cinemax, Reality, Discovery si Animal Planet.

Din pacate cei ce nu si-au facut update de soft nu vor mai putea avea acces la subtitrare.

Receptoarele care nu permit update (HSS 1120 NA) si primele modele de HS 1160 sunt rugate sa faca o mica vizita la cea mai apopiata casierie RCS.

Alte noutati de la Digi TV in curand pe acest forum.

Fanta
    RDI Team
    ROMANIA ... te pup !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea
    Uneori subtitrarea unui dialog este afisata cu intarziere pe ecran si dureaza doar o fractiune de secunda. Citeste daca poti Aasadar primele bug-uri
    da asa e
    pe cinemax la fel

Senior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea
    Uneori subtitrarea unui dialog este afisata cu intarziere pe ecran si din aceasta cauza, dureaza doar o fractiune de secunda. Citeste daca poti Asadar primele bug-uri
    In plus, la mine, apare subtitrarea doar daca o selectez din meniu, si asta la fiecare schimbare de program(cand "trec" pe AXN) si la fiecare inceput de emisiune(tot pe AXN) .

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by florinamf
    In plus, la mine, apare subtitrarea doar daca o selectez din meniu, si asta la fiecare schimbare de program(cand "trec" pe AXN) si la fiecare inceput de emisiune(tot pe AXN) .
    Ti-ai pus ultima versiune de soft ? Ultima versiune rezolva acest neajuns

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

s-au scos dungile negre, in schimb....
    discovery civilization astazi ora 13 - exemplu de sincronizare a subtitrarii cu documentarul in care era vorba despre niste grote....NO COMMENT

Senior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@ rpintea
    Am versiunea din 9.02.2006
    Acum a inceput sa imi palpaie ecranul cand e afisajul pe ecran.
    Sa o ia draq versiune noua, era mai buna cea veche.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)