Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default CONCEDII DE VIS OFERITE DE DIGI TV!!!!!

Mai oameni buni ce se intimpla aici odara cu noul soft trebuie sa inteleg ca cei care avem HSS1120 din prima serie am luat teapa? Pina acum v-am laudat si mai ca mi-au sarit in cap toti useri de pe forum(la care vad ca incet incet trebuie sa le dau dreptate ). Nu pot si nu vreau sa cred ca este posibil, ca, daca am facut bine si m-am abonat printre primii la digi(cred ca nu sint singura) acum trebuie sa ma iau sa umblu cu, conserva dupa mine pina la primul sediu rcs-rds Din cite imi dau seama daca esti paralel si pe linga situatie de noile inventii si descoperiri gen CONDENSATOR esti cam dat dracului Iar daca mai ai ghinionul ca cel mai apropiat sediu sa fie la muuuuuuuuuuuuuuuulti km distanta ai urmatoarele posibilitati: ORI FACI CURS DE LIMBI STRAINE,ORI UNUL DE ELECTROTECHNICA, ORI FACI CONCEDIU LA SEDIU RCS-RDS SA SCHIMBI SURSA Intrebarea este dupa cum mai zicea cineva pe aici pe forum: SI CAPRA CINE STA Eu zic ca cei de la digi ar trebui sa faca ceva si pentru conservele astea mai din prima tura (sa faca si ele update ca toate conservele normale)ca daca pina acum nu au avut reclamatii destule de acum incolo o sa inceapa!Parca vad cozile infernale de la toate sediile din tara si cum mi se cearta BADEA ION SI TATA GLAIA cu angajatii ca au trebuit sa-si lase ,vacile,ratele,gainile si oile nesupravegheate ca sa vina sa schimbe SURSA(ca ei chiar daca nu stiu ce ie aia si cu ce se maninca, au observat ca aia vorbesc acolo la televizor dar nu pe limba lor).S-o vezi pe tata Glaia ce da cu oalele cind nu mai intelege de se cearta Luis Fernando cu Maria Hipolita sau badea Ion ce da cu basca de pamint si injura de mama focului cind nu isi va da seama de ce Steven Segal da palmi in stinga si dreapta! Abia atunci vor incepe problemele pt cei de la digi! Ca pina acum a mers cum a mers dar de acum ie precum vorba aia NU MAI INTRA CUM INTRA ACUM INTRA CUM IESEA Asa ca puneti mina si faceti ceva ca daca nu IE BAI CU VACA Si vin oamenii pe voi si

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Azi am facut update cu condensatoru.Este singura solutie.Si eu stau ca si tine ,departe de sediul RCS.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Digi intr-un topic am scris ca imi retrag tote plangerile dar se pare ca nu pot renunta asa de usor,cred ca mai trebuie sa va putin
    Odata cu introducerea pachetului HU pentru noi romani aiu aparut alte probleme,de parca nu erau destule

Cred ca este timpul sa fac o reclamatie la OPC
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@piciule,ia aminteste-ti putin ce va sfatuiam acum vreo 9 luni ?

Piciule ai perfecta dreptate dar lucrurile sint mult mai complicate decit par la prima vedere.
    In primul rind o foarte mare parte din pachete au ajuns peste gard si deci posesorii acestor ciudatenii numite "kit-uri RCS" nu-si permit sa faca taraboi prea mare din doua motive.
    1.se simt cu musca pe caciula.
    2.se multumesc si cu, calitatea 3-a dupa ce au tinjit atita vreme dupa un TVR ,Pro si nu mai zic de HBO, la care multi nici n-au visat si care au fost nevoiti sa se multumeasca cu programe gen zerOTV sau TARA(lui )F(ane spoitoru)TV.

Cei citiva care totusi se decid sa sesizeze,sint luati imediat in primire de "Oamenii de Bine" care fiind implicati direct in aceasta afacere nu au nici un interes ca imaginea RCS-Digi sa fie terfelita.
    Acesti "Baieti bine intentionati" nu podidesc sa preamareasca si sa ovationeze fiecare "BIJBA" a tehnicienilor RCS in drumul lor spre NORMALITATE.
    Partea proasta este ca si concurenta in loc sa profite DOARME si inca intr-o forma comparativa cu SOMNUL DE VECI.

Parerea mea este ca singura solutie ar fi sesizarea OPC-ului.
    Ce va opreste s-o faceti?
    Sau credeti ca lucrurile se vor indrepta numai prin sesizari mai mult sau mai putin ironice ale tale?
    Oricit adevar ar contine ele si oricat ar scoate in evidenta lipsa de PROFESINALISM si NESERIOZITATEA firmei cu pricina,ele nu vor schimba nimic.
    AMATORISMUL va continua iar unii vor preamari in continuare MAREA VICTORIE repurtata de JijiTV in batalia cu SOMNOROASA CONCURENTA

---®---
    Guest

Sunteti de rasul lumii, mai . De ce va ofticati asa? Ma... o data trebuie sa mergeti la RCs, si va modernizeaza astia sursa gratuit. Ce ati vrea , sa mearga ei acasa la voi?
    Spuneti-mi un soft de calculator, care nu are nevoie update, si va dau dreptate....Winamp, Nero, Windows....
    Nu fiti egoisti, mai, si nu va ofticati.Vreti sa steie lumea in loc pt voi?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu.
    dar nici astia de la windows nu ma cheama la sediul lor sa imi dea serialul de la windows
    boy2good

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boy2good
    nu.
    dar nici astia de la windows nu ma cheama la sediul lor sa imi dea serialul de la windows
    Si totusi il ai nu?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

il am
    dar updatele se face prin internet.ar fi culmea sa ma cheme la sediu sa mi-l faca ei
    boy2good

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cico
    @piciule,ia aminteste-ti putin ce va sfatuiam acum vreo 9 luni ?

Piciule ai perfecta dreptate dar lucrurile sint mult mai complicate decit par la prima vedere.
    In primul rind o foarte mare parte din pachete au ajuns peste gard si deci posesorii acestor ciudatenii numite "kit-uri RCS" nu-si permit sa faca taraboi prea mare din doua motive.
    1.se simt cu musca pe caciula.
    2.se multumesc si cu, calitatea 3-a dupa ce au tinjit atita vreme dupa un TVR ,Pro si nu mai zic de HBO, la care multi nici n-au visat si care au fost nevoiti sa se multumeasca cu programe gen zerOTV sau TARA(lui )F(ane spoitoru)TV.

Cei citiva care totusi se decid sa sesizeze,sint luati imediat in primire de "Oamenii de Bine" care fiind implicati direct in aceasta afacere nu au nici un interes ca imaginea RCS-Digi sa fie terfelita.
    Acesti "Baieti bine intentionati" nu podidesc sa preamareasca si sa ovationeze fiecare "BIJBA" a tehnicienilor RCS in drumul lor spre NORMALITATE.
    Partea proasta este ca si concurenta in loc sa profite DOARME si inca intr-o forma comparativa cu SOMNUL DE VECI.

Parerea mea este ca singura solutie ar fi sesizarea OPC-ului.
    Ce va opreste s-o faceti?
    Sau credeti ca lucrurile se vor indrepta numai prin sesizari mai mult sau mai putin ironice ale tale?
    Oricit adevar ar contine ele si oricat ar scoate in evidenta lipsa de PROFESINALISM si NESERIOZITATEA firmei cu pricina,ele nu vor schimba nimic.
    AMATORISMUL va continua iar unii vor preamari in continuare MAREA VICTORIE repurtata de JijiTV in batalia cu SOMNOROASA CONCURENTA
    Frate recunosc si nu imi este rusine sa o spun ca mai gresesc si eu cateodata,ce sa facem nimeni nu cred ca este perfect,dar trebuie sa mergem inainte

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ---®---
    Sunteti de rasul lumii, mai . De ce va ofticati asa? Ma... o data trebuie sa mergeti la RCs, si va modernizeaza astia sursa gratuit. Ce ati vrea , sa mearga ei acasa la voi?
    Spuneti-mi un soft de calculator, care nu are nevoie update, si va dau dreptate....Winamp, Nero, Windows....
    Nu fiti egoisti, mai, si nu va ofticati.Vreti sa steie lumea in loc pt voi?
    Este bun si punctul tau de vedere si la-si accepta cu bucurie dar sa vina Digi la aparatele mela sa le faca renumita spovedanie

Ceream intr-un topic deschis de mine contractul digi si ma tot chinuiam sa deslusesc daca este scris ceva in el sau se face vreo aluzie la cine este raspunzator de schimbarile care se fac pe parcurs si de unde rezulta nefunctionarea conservei la parametri optici

Ma poate ajuta cineva in aceasta problema,cred ca nici Fanta nu este instare

Da santem de rasul lumi

---®---
    Guest

Quote Originally Posted by boy2good
    nu.
    Incercati sa faceti update la conserva, din DC++...... .

Pe de alta parte, ca sa continuam comparatia, nici nu iti schimba Microsoft calculatorul, si nici nu-ti modernizeaza, cand vrei sa instalezi un windows nou.Poti sa-ti arunci calculatorul vechi(sau cateva componente).

pai atuncea, aruncati dracului conserva veche, si luati unul nou (mai ales ca-i gratis). Daca tot ati dat Windowsul ca exemplu bun (lucru revoltator in sine).

---®---
    Guest

Apropo, eu am si un HSS1120. O data am fost la RCS, mi-au schimbat sursa la conserva, si de atunci fac update normal.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu inteleg care va este problema. Acualizare de soft se practica la orice operator. Mica problema la digi este ca primele recivere au o problema la sursa. Dar cat timp ei se ofera sa o schimbe, ce asa mare scandal? Cei ce au scos reciverul din tara (si eu) vor trebui sa-l aduca inapoi. Stiau de la inceput "riscul". Si pe acelasi drum cum a plecat din tara se poate si intorace...
    DIGITV pe HSS-1120NA si Humax Digi+2

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ---®---
    Pe de alta parte, ca sa continuam comparatia, nici nu iti schimba Microsoft calculatorul, si nici nu-ti modernizeaza, cand vrei sa instalezi un windows nou.Poti sa-ti arunci calculatorul vechi(sau cateva componente).
    Mooo, da' Mucisoftu' nu te OBLIGA sa iei cutare calculator, poti sa iei orice de pe piata si dupa aia sa-ti tragi singur palme ca nu merge... pe cand Uncle Jiji iti baga pe gat conserva vrei nu vrei, asa ca, din pur bun simt, ar fi trebuit sa fie o conserva care macar sa FUNCTIONEZE.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pe cind cei de la digi te mai fac si sa faci cursuri de electrotechnica ca vrei ca nu vrei trebuie sa le sti ca daca nu ai muscat-o te cari cu ea sub brat sau te apuci si faci experiente ce nu ai visat vreodata sa faci iar daca mai se intimpla sa nici nu functioneze stai si te gindesti caACA IE SA NU AI NOROC SI IN P--DA DAI DE CUIE!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)