Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: @ MrMxyzptlk

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default @ MrMxyzptlk

Frate iarta-ma ca simt nevoia sa te contrazic in legatura cu afirmatia ta din topicul de mai jos:

http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=57173

Personal cunosc persoane care au investit mult mai mult in echipamente,sa le spunem improvizate,decat daca cumparau un abonament oficial si in niciun caz aceste persoane nu fac pare din acea categorie a "romanilor care sant amatori de mokka"
    Nu contest faptul ca nu ar exista si "mokangi"dar si prin introducerea numitului "BK" in nu stiu ce echipament tot ar mai trebui o cartela originala cu plata abonamentului la zi.

Scuza-ma daca gresesc pe undeva si toata stima din partea mea frate

Toata stima
    Piciul Alcoolistul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Piciule, aici iti dau dreptate, hacking este una, optiunea clientului privitor la conserva (receptor) este alta.
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu mi se pare ilegal sa-ti cunosti propriul Bk care este in receptorul PRopriu si CUMPARAT.
    BK este proprietate personala si intra la categoria "privacy" si nu este proprietatea Kudelski & Digi! Acel sir de numere /litere este introdus de catre fabricant in procesul de "umplere" al receptorului cu "bunatati".

Ipotetic,daca renunt la abo si deconectez deco de la antena 1W si-l mut pe Hotbird de ex,mi-l "ciopartesc" obtin cheia si-n veci nu ma uit la Di*gi cum se poate veni cu acuzatii de hacking?Conserva cumparata este o proprietate ( bun) privat(a),daca vreau dau cu toporul in ea,daca vreau bag 110V pe pinii integratelor sau daca vor muschii mei ma uit la Al Jazeera pe Arabsat ! Receptorul este AL MEU fac ce VREAU cu el nu este in Chirie.

Tylk Over!
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

In concluzie ,ce credeti voi ,avem voie sa scoatem "keile minune" din conserva sau nu
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Daca imi cumpar o masina nu am voie sa-i stiu seria sasiului sau codul de la radio sau imobilizator ?
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Bineinteles ca avem voie sa facem ce vrem cu conserva - ma refer la cei ce am cumparat-o. Vorba lui Tylk, receptorul e AL MEU, deci fac ce VREAU cu el. Daca obtin BK si ma uit pe Dream la Gigi cu card original si abo platit, nu inteleg de ce l-ar phoote grija pe nenea RCS. Dar in momentul in care bag Gigi in share, e alta treaba, recunosc.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Si eu sunt de parere ca nu e ilegal sa stiu BK-ul si sa vizionez DigiTV (cu abonamentul platit) pe Dreambox de exemplu.
    Ba chiar ar trebui sa fie bucurosi cei de la DigiTv pt. ca eu unul,daca nu scot BK-ul renunt la Digi si-mi fac abo la MaxTV.

Alta ar fi fost situatia daca ar fi ca de exemplu la premiere, care nu ar fi primit licenta daca
    nu ar fi dovedit ca receiverele licentiate au un Parental Control functionabil.
    Ca sa stiti acum de ce va intreaba ei seria receiverului(uneori) cind faceti abo la PW.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

chiar daca sunt de acord in mare parte cu ceea ce s-a scris aici, fapt ramane ca pana cand BK-ul este tinut un secret de Digi si nu este facut public atunci este ilegal ... Nu putem compara un receptor cu seria de la masina sau orice altceva. Mai degrabam putem compara cu un cod de access de la un telefon codat la o retea ... nici acolo nu se da codul pentru ochii tai frumosi, si mai degraba se fac decodari care este considerat ilegal. Acest BK si aceasta imprechere este o miscare de securitate si nu este public ...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

@ all

ma uit asa prin forum, si vad cata ipocrizie si cata impartialitate este pe aici......

....de ce?

....cata discutie este daca sa se dea sau nu DIGI in sharing.....

....exista interese este adevarat.....DAR.....

....ma intreb : DE CE NU SE APLICA ACEEASI POLITICA DE SHARING SI PENTRU CEILALTI PROVEIDERI FOCUS SI MAX.... DE CE ALTII IN SHARING SI ALTII NU.....CE, FOCUS SI MAX NU SUNT SI EI DE-AI NOSTRII ? SA TRAIASCA NUMAI UNII NU E CORECT !

.....PENTRU UNII MUMA PENTRU ALTII CIUMA, ORI SE VAD TOTI IN SHARING ORI NICIUNUL !

....TOATA STIMA,

ROMEO
    bucuresti, 0.9 m.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Romeo tu nu intelegi ca aici uni sunt mai smecheri decat alti.Daca Maxus si Fokus n-au avut atata minte cat sa-si atraga simpatii de la "imparatia" acestui site isi merita soarta.De ce crezi ca politicieniilor le e frica pe presa ? De ce oare media este o putere corupta in Romania,orice formator de opinie este important.Cei de pe locul 2 si 3 au ignorat acest lucru si se pare ca platesc acum lipsa lor de interes.Daca eram in locul lui Fanta mai tare as fi lovit concurenta si cu siguranta nu le faceam situri si nu le promovam grila lor de cacat.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Dici a facut o protectie impotriva sharingului, o protectie tocmai din cauza sistemului de codare folosit si a imperecherii (care este o caracteristica la Nagravision 2 folosit de Digi). Max si Focus au ales niste sisteme care merge din start in sharing, insa nu prea cred ca aici pe forum ai vazut o descriere exacta despre cum se face un server de sharing la Max si Focus. Daca ai vazut te rog frumos si fii amaibil sa-mi arati linkul si eu personal o sa sterg postul respectiv (daca am drept de mod in sectiunea respectiva ) pentru ca cum zici tu, nu acceptam hack nici la Max si Focus cum n-o sa acceptam nici la QTV ... Si ei sunt copii nostrii. (mai bine zis copii prietenilor nostrii :P )

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

sa fim seriosi......

....daca iei sharing de la aproape oricine ai in "oferta" Max si Focus la greu ......

....in schimb nici urma de DIGI.....

.... ai dreptate si focus si max au ales o forma de criptare care a mers din start in sharing......de acord, dar NU putem merge pe ideea ca daca sistemele lor de criptare merg in sharing trebuie sa le si punem in sharing....

.... paote doar din rea vointa ca sa le scada vanzarile.....

....oricum dupa parerea mea ca cei cu sharingul reprezinta un procent mult mai mic decat al celor cu receiveere obisnuite

Romeo
    bucuresti, 0.9 m.

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Acum sa fim seriosi...cine cu sharing (care stiti ce inseamna ca si investitie) din Ro. sta sa se uite pe canalele de kkt din Ro.
    Omu isi baga share ca sa vada ceea ce cu greu are acces ori nu a vazut niciodata...
    Pentru un roman este foarte usor sa te abonezi la una din cele 3 dth-uri (ca si pret)...deci nu vad cine sta sa se chinuie sa-si faca o config. de share de dragul Acasa ori Prima....

Poate doar pentru Fun...
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

mai e o problema eu am avut in micul meu server privat un card de digi dar l-am scos pentru ca mi s-a semnalat prezenta multor lucratori de la gigi in spiderul de cardsharig.Decat sa ma leg la cap cu hackuri care pot fi dovedite mai mine ma pun pe studiat si lovesc gigi tv din alt punct de vedere.Am spus-o si altora,nu dati peeruri cu digitv ca nu stiti unde ajung si stiu sigur ca cei de la rcs au o trupa care sunt infiltrati in spider.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu e vorba de nici o trupa , cred ca faci referire la departamentul anti-piraterie a lui DIGI TV , un departament profesional ca la orice operator DTH din Europa.
    Nu vreau sa dezvolt mai mult acest subiect.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)