Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Vrem bine, sau rau lui DIGI???

Ma uit in linia din spate,invizibila pentru unii dar efectele noastre sant binefacatoare pentru DIGI cat si pentru abonatii sai.Ce efecte se intreaba unii? Pentru altii NOI vrem rau pentru DIGI ! ADEVARUL chiar daca nu le place la unii este ca NOI CEI CARE CRITICAM, dar pe drept si nu cu rautate santem cei ce facem bine pentru DIGI si clientilor sai.Daca eu,sau altul nu reclama restartul receptorului si-l laudam mai aparea un soft nou?Exemplele pot continua dar nu le enumar.Ce-ar fi sa laudam cand ceva nu merge?Daca aplaudam comunismul la nesfarsit si nu erau voci care sa se impotriveasca ne mai bucuram de DIGI,sau de vre-un DTH? I-mi pare rau ca unii ne considera pe noi care poate vrem servicii mai bune, sau poate ne plangem cand ni se strica receptorul,sau se restarteaza,sau alte beleleca NOI, vrem raul,santem raul.Realitatea este alta, ar trebui toti USERII care ne critica sa vada ca ei Laudatorii fac rau pentru DIGI. Vrei sa strici un om? Lauda-l in fiecare zi,nu-i spune cand greseste.......!Deci in concluzie ar trebui sa fim macar priviti nu chiar ca eroi dar ca cei ce pun umarul ca lucrurile sa mearga mai bine si datorita NOUA SE BUCURA ALTII SI DE SOFT NOU SI DE NOILE RECEPTOARE s.a.Totusi mari MERITE are si FANTA caci degeaba am face noi propuneri, reclamatii,sesizari daca nu ar ajunge la conducerea DIGI.Asta e meritul lui o spun eu care nu-l cunosc dar care vreau sa dau Cezarului ce este al Cezarului !

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

si eu sunt pentru....toti vrem ca totul sa mearga bine inca de la inceput tre sa avem rabdare nu..Inca sunt si ei la inceput,sunt convins ca totul se va pune la punct in cateva luni.
    Cu respect DiGi

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@gelu_dh

Dar ce parere crezi ca-si face unu, care ii pe punctul de a se abona la un DTH si vede ce tot scrieti voi de o jumate de an incoace? Crezi ca-i faci bine sau rau lui DIGI?

ovex

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

M-ai rau de unii care nu sant abonati DIGI si critica! Ma intreb au dreptul sa critice si daca critica o fac pe drept?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Iti dau un exemplu: sunt multi instalatori de Digi care nu au abonament (stii, cizmarul nu are cizme), le ajunge ca toata ziua fac numai asta; ei, totusi, cunosc problemele in amanunt si sunt foarte potriviti pe post de critici.

------
    Guest

Default Re: Vrem bine, sau rau lui DIGI???

Quote Originally Posted by gelu_dh
    Ma uit in linia din spate,invizibila pentru unii dar efectele noastre sant binefacatoare pentru DIGI cat si pentru abonatii sai.Ce efecte se intreaba unii? Pentru altii NOI vrem rau pentru DIGI ! ADEVARUL chiar daca nu le place la unii este ca NOI CEI CARE CRITICAM, dar pe drept si nu cu rautate santem cei ce facem bine pentru DIGI si clientilor sai.Daca eu,sau altul nu reclama restartul receptorului si-l laudam mai aparea un soft nou?Exemplele pot continua dar nu le enumar.Ce-ar fi sa laudam cand ceva nu merge?Daca aplaudam comunismul la nesfarsit si nu erau voci care sa se impotriveasca ne mai bucuram de DIGI,sau de vre-un DTH? I-mi pare rau ca unii ne considera pe noi care poate vrem servicii mai bune, sau poate ne plangem cand ni se strica receptorul,sau se restarteaza,sau alte beleleca NOI, vrem raul,santem raul.Realitatea este alta, ar trebui toti USERII care ne critica sa vada ca ei Laudatorii fac rau pentru DIGI. Vrei sa strici un om? Lauda-l in fiecare zi,nu-i spune cand greseste.......!Deci in concluzie ar trebui sa fim macar priviti nu chiar ca eroi dar ca cei ce pun umarul ca lucrurile sa mearga mai bine si datorita NOUA SE BUCURA ALTII SI DE SOFT NOU SI DE NOILE RECEPTOARE s.a.Totusi mari MERITE are si FANTA caci degeaba am face noi propuneri, reclamatii,sesizari daca nu ar ajunge la conducerea DIGI.Asta e meritul lui o spun eu care nu-l cunosc dar care vreau sa dau Cezarului ce este al Cezarului !

De acord cu @gelu_dh

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Astia da se lovesc tot timpul de problemele cu care lucreaza,sant autorizati de drept si de fapt!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Kroky

Si ce frumos le vorbesc eu la telefon celor care li se restarteaza receiverul si ii fac sa fie increzatori ca in curand va aparea noul soft care va repara bugs din receiver ... La caserie nu primeau un astfel de tratament veci. Si nu sunt abonat DIGI.

ovex

------
    Guest

Quote Originally Posted by ovex

Dar ce parere crezi ca-si face unu, care ii pe punctul de a se abona la un DTH si vede ce tot scrieti voi de o jumate de an incoace? Crezi ca-i faci bine sau rau lui DIGI?

ovex
    ii face bine si lui Digi, si si clientului care se va abona in cunostinta de cauza. Astfel nu va injura Digi, fiindca nu va fi dezamagit dupa reclamele cu calitatea impecabila.Va stii dinainte cum stau lucrurile, si ca Digi mai are multe de facut.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Problema este tu le-ai recomandat operatorulSa nu faci asa ceva niciodata,ca si eu montez centrale termice si omul ma intreaba ce marca sa cumpere,iar cand se strica sant suciti care baga vina ca eu i-am recomandat-o !

------
    Guest

Da, din pacate asa-s unii oameni, din fericicire nu toti.
    Si riscurile sunt mai mari daca recomanzi la cineva Digi, decat daca recomanzi o centrala Vaillant. Cu toate ca potrivit calitatii din propria lor reclama sunt cam la aceeasi nivel impecabil. si totusi recomandam Digi in continuare.. (si Vaillant, dar aici nu am primit inca reclamatii ulterioare) )

In conluzie cand Digi o sa aiba calitatea comparabila cu unei centrale Vaillant (comparatie fortata, adevarat), promit ca nu o sa-i mai critic.....asa mult

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@gelu_dh

Eu nu le-am recomandat nimik ... Vecinii, neamurile, pretenii ... aia recomanda. Omul vine gata cu lectia invatata ... Spre exemplu ieri, niste pensionari or venit sa ma intrebe daca am antena de 1.2m ... iar eu aveam numai STRONG copie TRIAX de 1.15, care este mai buna de 2 ori decat gunoiul ala de 1.2 care circula sau mai circulah pe la noi prin tara. Si nu o vrut s-o ia, deoarece inginerul - instaler (baiatul ala tanar priceput) din comuna i-o spus exact ce trebuie sa cumpere.

Deocamdata lucrez cu un alt operator, cu vanzari mai mici, dar in "liniste si fara zgomot".

ovex

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

intrebarea s-ar putea pune si pe dos:ne vrea gigi binele sau raul?care bine?; care rau? ne vrea binele ca ne ia banii? ne vrea raul ca nu reusesc
    la atita timp de la start sa stapineasca tehnica? nu ar fi normal ca un conducator de la gigi sa apara,cu nume real,adresa e-mail,sa clarifice toate aspectele problemelor aparute si care inca persista.dar cred ca aici
    am intrat deja pe un teren utopic.baietii prefera pozitia strutului.
    noroc,nirolf

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Va spun eu ca cei de la DIGI au mare NOROC de FANTA,ar trebui sa-l plateasca la greu.El este intre ciocan si nicovala,acuma s-a vedea cine-i ciocanul si cine-i nicovala,probabil noi i-l bombardam dar trebuie sa recunoastem ca totusi are o fire rabdatoare!Drept sa spun ne-ar place si noua sa laudam Poate acum cu noul soft

adriancon
    Guest

Sti cred ca noi romanii ar trebui sa ne intrebam cand ne-am
    vrut binele unii altora ca povestea cu capra vecinului nu
    degeaba exista la romani.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)