Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default WWE Raw Post-Taboo Tuesday{fabulos}!

img]http://tabootuesday.wwe.com/images/25850[/img]

Hi All,

Poate cel mai interesant si complet eveniment PPV transmis pina acum este Taboo Tuesday,transmis pe Atlantic Bird 1-12,5W,azi dimineata la ora 03:00. Taboo Tuesday este ilustrarea cea mai reusista a conceptului de wrestling profesionist,imbinare fericita intre competitie sportiva si spectacol uman,sau daca vreti,Comedie Umana.Nimic n-a lipsit ca spectacolul sa fie o reusita deplina.Participarea,pentru prima oara,spectatorilor dar si a celor care au votat prin intermediul internetului-peste 4.000.000 de votanti!-a satisfacut,cred, pe toata lumea,binenteles mai putin pe Eric Bischoff si Comp.

1.Triple H isi pastreaza centura de campion la categoria grea,dar Shawn Michaels ramine in memoria noastra pentru dirzenia cu care a luptat,mai ales ca avea probleme la menisc si de abia se tinea pe picioare.A fost foarte aproape sa cistige tiltul suprem insa interventia lui Edge asupra lui a zadarnicit totul.A fost o lupta inegala ,dar am putut vedea ce inseamna sa lupti pina la capat desi esti in handicap!
    2.Invins,Rick Flair,legenda vie a wrestlingului,are puterea sa dea mina si sa-l imbratiseze pe tinarul Randy Orton,cistigatorul acestei confruntari dusa la extrem.Imaginea celor doi competitori,plini de singe,in cusca de otel,privindu-se cu respect a fost cel mai emotionant moment al acestei nopti.
    3.Un nou campion la Intercontinental:tinarul Shelton Benjamin este ales de peste 37 % de votanti sa lupte impotriva campionului si "veteranului" Chris Jericho.Cistiga intr-o maniera surprinzatoare,un power slam prin intoarceare,dupa ce parea ca este timorat de prestigiul campionului.Dar pregatirea fizica exceptionala,tehnica impecabila asimilata si o mentalitate de invingator il certifica drept campion pe merit.Gestul lui Jericho de-a-l felicita pe tinarul campion merita toata apreciera noastra.La fel ca la meciul anterior,batrinii stiu sa accepte infringerea si sa transmita prin gestul lor de fair play un mesaj de umanitate intr-o lume dominata de o violenta fara margini dar si fara reguli.
    4.Kane a fost dus cu targa la spital dupa ce adversarul sau,Snitski,a sarit pe scaunul pus in jurul gitului.Cu singele abundent iesit pe gura si cu rasuflarea aproape sugrumata,Kane este victima propriei arme de care s-a folosit in meciul cu HBK,si acesta dus cu targa dupa meci si iesit din joc mai multe luni.A fost cel mai dur meci al serii si arata fata cu adevarat violenta al wrestlingului profesionist.Este limita de jos,pentru noi de neinteles,al acestui sport.
    5.Adevaratul erou al acestui Taboo Tuesday a fost Chris Benoit!.Numai el putea sa tina piept cu doi adversari,campionii la Tag Team,cei de la La Resistance si sa cistige titlul la aceasta categorie.Partenerul sau,Edge,il lasa singur pe ring si paraseste lupta.Tehnica impecabila si o rezistenta uluitoare,de mult dovedita,ni-l face simpatic in ciuda infatisari anticarisma si ne obliga la un respect cu totul special vointa de zeu intr-un trup de om.
    6.Cu toata stiinta si centura de maestru la Arte Martiale,Eric Bischoff sufera o infringere umilitoare din partea nepotului sau,Eugene.Ba mai mult,ca umilinta sa fie si mai adinca,el este tuns la zero in fata zecilor de spectatori, de catre inocentul sau adversar.A fost nevoie de prezenta lui Vince McMahon ca hotarirea publicului sa fie pusa in practica.La fel ca la Samson-ul biblic,ceva din aroganta si puterea lui s-a mai diminuat odata ce podoaba sa capilara a diparut.Satisfactia publicului a fost totala la vederea unui Director General fara nici o autoritate,care se credea dintr-o alta spita.
    7.Trish Stratus isi pastreaza centura la femei dupa ce,impreuna cu Molly Holly,intr-o alianta adhoc, elimina pe celelalte pretendente la centura.Tinuta acestora,de scolarite,a facut deliciul multor barbati,in special lui Jerry "King" Lawler,comentatorul Raw-ul,impreuna cu Jim Ross.

Urmeaza in 14.11.2004,Survivor Series.

Satelescu

ps-Dintr-o greseala de tastare,in loc de ora 02.00,am pus ora 20.00 in anuntul meu de pe forum pentru Taboo Tuesday.Celor care le-au scapat acest amanunt si n-au vizionat acestu program le cer scuze.
    Versiunea Uncut{Fiber Path} a fost transmisa pe transponderul 12731 H,6111,3/4.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Mie mi-a scapat.

Semnatura se incarca...

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi Claudiuw,

Sincer imi pare rau ca n-ai vazut acest PPV.N-are rost sa ma tot scuz.Trebuia sa veric textul inainte de a-l trimite.
    Din pacate,din cauza ca placa SS2 s-a blocat,n-am putut sa inregistrez acest show.As fi putut sa-ti ofer o copie.Merita sa avem in arhiva acest spectacol:ai fi putut intelege ce este acest sport{wrestling},si nu numai. A FOST UN SPECTACOL TOTAL.

MEA MAXIMA CULPA!,Satelescu

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Sa sti ca nu pierd nici o gala din Raw, cel putin, dupa codarea Telesportului, ma uit pe feedurile scrise de tine. Cat despre Smackdown, pe ala il mai pierd, vinerea la ora 22 nu prea sunt pe acasa sa ma uit la Tele 5.
    Ciao

Semnatura se incarca...

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi Claudiuw,

Ma bucura ca n-ai prejudecati asupra acestui gen de spectacol.Daca esti receptiv,si dovedesti acest lucru!,poti avea surprize placute.Vei descoperii ca poti afla multe lucruri despre tine{sa nu ma intrebi ACUM,cum!} urmarind astfel de spectacole.Printre altele,ca intre imaginea{subliniez acest cuvint} unui wrestler antipatic sau simpatic,depinde cum vrea acesta sa fie promovat, si persoana reala,cea din viata de toate zilele,exista adesea un divort ce adesea ne induce in eroare.Ceea ce apreciez la acest fel de wrestling,versiunea WWE,e partea umana,nu numai sportiva, si modul prin care se insceneaza spectacolul ca atare.Din acest punct de vedere vei vedea ca tu,{tele}spectator esti solicitat din punct de vedere emotional,la fel ca la un spectacol oarecare,sa treci prin tot registrul afectiv,uman.Totul depinde de reusita spectacolului.Nu intimplator acea multime de oameni pe care-i vezi la aceste spectacole traiesc intens ceea ce vad si participa cu toata fiinta la ce vad pe ring.Ei traiesc cu ADEVARAT ceea ce vad.La fel ca un microbist la un meci de fotbal,sau orice altceva!
    Nu vreau sa te doara capul dupa ce citesti textul de mai sus.Important ca intri in clubul celor,e adevarat-extrem de putini,care pot avea gusturi excentrice in raport cu al celorlati,majoritari,dar care pot descoperii bucurii din tot ce este SPECTACOL UMAN!

vorba anticului;"Nimic nu mi-e strain din ce este uman",Satelescu

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Hi!

Am inregistrat eu Taboo tuesday in mpeg2, deci vreo 6 giga, daca doreste cineva am sa-o pun pe un ftp.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi Kope,

Sint interesat sa am acest Taboo Tuesday!Iti dau un PM!

cu multumiri,Satelescu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)