Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default plata abonamentului la digi tv

AM o intrebare, DE CE DACA PLATESC LA DIGI TV ABONAMENTUL PE 6 LUNI INAINTE SAU 1 AN NU AM NICI O REDUCERE ?
    AM SI FOCUS SAT SI DIGI, MACAR LA FOCUS PRIMES 3 LUNI GRATIS LA O CARTELA DE UN AN.DE CE NU INTRODUCE SI DIGI TV CARTELE VALORICE?
    ULTIMA VARIANTA DE SOFT ARE MULTE ERORI, L AMINE LA FIECARE SCHIMBARE DE CANAL APARE UN MESAJ CANAL CODAT SAU CALITATE SLABA SEMNAL.IN REST NU S A BLOCAT INCA.

somnambul Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Ca veni vorba, unul dintre lucrurile care sunt dezastru la Digi e plata abonamentului. Eu unul m-am saturat sa-l tot deranjez pe un bun prieten din Cluj sa-mi plateasca abonamentul. Daca Digi chiar se intereseaza de problemele deranjante pentru clienti, de ce nu face ceva si in sensul asta? Ar putea sa puna la punct un sistem de facturare, ca sa-si poata plati omul detehashul unde locuieste, nu doar in orasele in care exista casierii RCS. Faza cu plata in cont ING e spanac, trebuie nr. contract si nr. factura (?) care factura Care contract?! sunt abonat la Gigi de anul trecut din mai si inca nu am vazut contractul.
    Calitate si servicii beton, Thank you, Mare Operator!
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

mie la casieria gigi mi s-a spus ca o sa primesc factura acasa prin posta si o sa se poata plati la posta. S-a intimplat cuiva asa ? Eu am optat pentru facturare la trei luni si prima factura ar trebui sa vina in martie.
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

io intr-un an de zile am vazut vreo 3 facturi....frumoase, albastre....dupa aia pauza....
    in schimb mie imi place sa ma duc sa-mi platesc facturile, e singurul moment in care pot sa ...... si io pe digi, cel putin pe angajatele sale care sunt destul de simpatice si care nu prea le au cu computerele si cu receiverele ....

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Paul_L
    mie la casieria gigi mi s-a spus ca o sa primesc factura acasa prin posta si o sa se poata plati la posta. S-a intimplat cuiva asa ? Eu am optat pentru facturare la trei luni si prima factura ar trebui sa vina in martie.
    Da este adevarat ... ultima factura pe care am primit-o prin posta era la sfarsitul lui noiembrie ... pe care am platit-o la oficiul postal din oras ... Abonamentul SE POATE plati la ORICE oficiu postal!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

nu se merita plata in avans a abonamentului,nu ai nici o facilitate in acest sens,+ ai ocazia sa mai scada abo si ramai cu buza unflata.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: plata abonamentului la digi tv

Quote Originally Posted by eugencluj
    DE CE DACA PLATESC LA DIGI TV ABONAMENTUL PE 6 LUNI INAINTE SAU 1 AN NU AM NICI O REDUCERE ?
    Fiindca romanul e tare la matematica atunci cand nu trebuie! Pentru el 1x12=12, in schimb in cele mai multe cazuri 1+1=3...(sau 1,5 - dupa caz).

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu am primit nici o factura Gigi in aproape un an de cand sunt abonat.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

prin plata abonamentului la casierie se practica o metoda de publicitate gratuita.la acelasi ghiseu se platesc abonamentele si se dau si receiverele
    proaspetilor abonati.cu cit e coada mai mae cu atit e cererea mai mare.nu
    stiu daca la o coada mare este si o calitate mare.calitatea la gigi e un subi
    ect care incepe sa plictiseasca.
    noroc,nirolf

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)