Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default MULTUMIRI SI NEMULTUMIRI DIGI TV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

M-am gindit sa postez si eu un subiect unde toti putem sa ne dam cu pererea de ce sintem sau de ce nu sintem multumiti cu servicile oferite de cei de la Digi tv. Fiecare poate sa isi dea cu parerea dar in limita bunului simt.Eu sint abo la Digi de anul trecut si sint multumita de servicile lor dar binenteles ca se poate si mai bine De exemplu la mine problemela cu, care ma confrunt este calitatea imaginii la care se mai poate lucra,dar asta nu inseamna ca trebuie sa sar in sus si sa arunc cu noroi in cei de la digi. Dar in rest nu am prea avut problemele pe care am vazut ca unii dintre voi le aveti. De aceea eu pot zice ca pina in momentul de fata sint multumita si sper ca in viitorul apropiat sa fie mai bine atit pt mine cit si pt toti ceilalti care au optat pt Digi tv SI VA MAI ROG SA NU VA LEGATI DE MINE SAU SA CREDETI CA AM VREO LEGATURA CU CEI DE LA DIGI SAU CU PERSOANE APROPIATE LOR Sint neutra si asa o sa ramin : . Astept si parerile voastre. pro si contra.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca spun ceva o sa radeti de mine,dar multi dintre noi inca mai au spiritul COMUNISMULUI in noi.Va aduceti aminte la sedintele de partid inainte de vot primul i-si spunea parerea vota si TOTI DUPA EL asa ca stiti cum Romanul cam are spirit de OAIE, nu ma refer la modul general.Succes la vot

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce urmaresti? Daca te intereseaza intr-adevar poti gasi pe forum cine si de ce e multumit sau nemultumit de Digi. Postul asta suna a provocare, a saminta de cearta, a "inviorarea forumului".
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by isr2002
    Ce urmaresti? Daca te intereseaza intr-adevar poti gasi pe forum cine si de ce e multumit sau nemultumit de Digi. Postul asta suna a provocare, a saminta de cearta, a "inviorarea forumului".
    Nu urmaresc nimic iar daca se mai invioreaza forumul este vreo problema Te iei de mine fara motiv Am deschis acest subiect asa ca sa nu mai fim nevoiti sa le luam pe fiecare in parte ca ia prea mult timp . Nu ie nimeni obligat sa intre sau sa scrie ceva daca nu vrea

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

dupa atita timp a aparut si primul multumit de serviciile digi.probabil ca inca nu i s-a uscat cerneala pe contract.lasati-l ca nu stie ce zice!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

La ora asta digi sunt cei mai buni pentru ca nu au concurenta. Max si Focus sunt niste tentative dth. sant departe de adevar si probabil vor sa concureze firmele de cablu dar greu pt. ei si acolo.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Super multumit de Digi TV singuri nemultumiti sunt cei ce distribuie Max si Focus.Cam asta e tot.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by clasil
    Quote Originally Posted by isr2002
    Nu urmaresc nimic iar daca se mai invioreaza forumul este vreo problema Te iei de mine fara motiv Am deschis acest subiect asa ca sa nu mai fim nevoiti sa le luam pe fiecare in parte ca ia prea mult timp . Nu ie nimeni obligat sa intre sau sa scrie ceva daca nu vrea

Crezi ca mai aveam nevoie de u asfel de topic,citestele pe cele de mai jos cu exceptie facand cele scrise de mine,eu mile retrag pe toate

Traiasca GBOX-ul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Sorin70

Fra ... Stai tu linistit ... ca dealerii FOCUS si MAX au si alte afaceri, sa nu mai vorbesc de cererile tot mai masive de siteme fixe pe ASTRA si HOTBIRD din afacerea cu satelitul ... Ne invadeaza UE si strainii fra ...

Nu se vorbeste numai de DIGI prin Romania ... Forumul asta iti creaza o falsa iluzie ...

ovex

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

@offtopic
    Lipsa mare de subiecte pe forum....Incep sa devina interesante zecile de topicuri cu BOOMERANG

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@rpintea

Lipsa mare de subiecte pe forum....
    Man .. dute si tu la ski ... fa jogging ... ca numai in martie, odata cu QTV, incepe "sesiunea parlamentara" pe aici. Eu din pacate i-mi rezerv drepturile sa stau in tribuna ... am deja comandat un bugs de seminte de bostan ...

ovex

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovex
    @rpintea

Lipsa mare de subiecte pe forum....
    Man .. dute si tu la ski ... fa jogging ... ca numai in martie, odata cu QTV, incepe "sesiunea parlamentara" pe aici. Eu din pacate i-mi rezerv drepturile sa stau in tribuna ... am deja comandat un bugs de seminte de bostan ...

ovex
    Un sfat prietenesc , pe langa "bugs" de seminte mai comanda-ti si un abecedar pentru clasa I .
    dute = du-te
    i-mi = imi

Bineinteles ca ma vei para la Fanta pentru atacuri la adrsa userilor RDI.
    Am impresica ca voi cei de la Focus sunteti ceva in genul evreilor,indivizi intangibili de care n-are nimeni voie sa se atinga !

Prietene la cat mai multe montaje !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf
    dupa atita timp a aparut si primul multumit de serviciile digi.probabil ca inca nu i s-a uscat cerneala pe contract.lasati-l ca nu stie ce zice!
    Nu cred ca sint singura cara sint multumita de Digi tv iar in ceea ce priveste cerneala pe contract sa sti ca sint abo din 5 IANUARIE 2005 asa ca eu cred ca deja a avut timp sa se usuce. in tot acest timp nu mi-au dat motive bine intemeiate ca sa pot afirma ca nu sint multumita si chiar daca poate nu iti vine sa crezi nu afirm niciodata ceva numai asa ca sa ma aflu in treaba am si eu cit de cit habar daca m-am incumetat sa vorbesc pe tema asta. Si stiu sa fac diferenta intre ceva bun si ceva ce nu este bun Parerea mea este ca problemele pe care le are acum digi cu abonatii le-au avut la inceput si alti.Majoritatea va plingeti din cauza recieverurilor puse la dispozitie de Digi tv Sa imi spuna si mie cineva ce ar fi fost daca se ofereau de la inceput rec tip drembox sau altele de firma(binenteles care sa fie compatibile) Citi romani care traiesc in RO ar fi putut sa isi permita asa ceva S-au chiar sa ofere numai cartelele si recieverurile sa fi trebuit sa si le cumpere clientul?Atunci ar fi trebuit sa isi cumpere separat un reciever compatibil pt un asa sistem pt ca se stie ca nu toate recieverurile sint facute sa stie asa ceva ca sa fie pe intelesul tuturor trebuie sa aiba asa un loc micut si ingust unde sa poti baga cartea de la ei,sau daca nu un modul care impreuna cu cartela sa decodeze sistemul lor.Ca la cela normale o poti pune eventual linga sau pe reciever ca nu are acel loc . Iar ca fiu mai explicida in Germania daca esti abonat la PREMIERE nu esti obligat sa cumperi rec de la ei cind te abonezi ci poti sa il inchiriezi sau sa iti cumperi un reciever pe care sa scrie compatibil pt Premiere si care credeti-ma nu si-l permit poate multi nemti(ce sa mai zicem de romani) sau un altul care este mai ieftin dar care nu are acel MODUL de care ai nevoie si care impreuna cu cartela de la ei sa iti dea liber sa poti vedea programele lor. nici un astfel de reciever nu este foarte ieftin dar mai merge.iar apoi poti suna la ei si (daca esti abonat) ei iti pot trimite acel MODUL IN CARE APOI INTRODUCI CARTELA DE LA EI SI APOI TOATE ASTEA LE INTRODUCI IN RECIEVER Dar inainte de a aparea DIGI citi din romanii din Ro stiau de toate astea? Mai ales ca se stie ca acest sistem a fost scos in special pt cei care nu au posibilitatea sa aiba cablu,adica oamenii de la tara, care nu cred ca stiau nici probabil ce este acela un reciever, lnb sau alte chesti de care nu are rost sa pomenesc acum(aici nu generalizez ma refer mai mult la oamenii in virsta de la tara ). Asa ca Digi s-a gindit la o varianta care sa fie pt toata lumea avantajoasa(la buzunar) si simpla totodata(parerea mea).Altfel trebuiau de la inceput sa scoata pe piata recieveruri scumpe care sa fie binenteles compatibile cu sistemul lor de codare(asta chiar daca le mergea sau nu) sau sa ofere doar cartelele impreuna cu modulul care sa decodeze sistemul lor si sa mi puna pe bietii oameni pe drumuri dupa recieveruri compatibile(care cine stie unde le gaseau si la ce preturi) Pt inceput ie bine mai oameni buni Mai ginditiva si la romanii care traiesc in RO Eu nu am nici o treba dar la ceea ce multi dinte noi cerem pt Ro este prea mult dintr-o data. Mai asteptati un timp si poate vor fi toate astea posibile si in Ro dar nu stiu citi isi vor permite .Noua celor care sintem pe dincolo ne este usor sa vb si din punct de vedere financiar si technic pt ca avem cit de cit habar avind in vedere ca traim imprastiati in toata lumea asta si vedem si traim ceea ce in Ro este de domeniul viitorului. Sper ca am fost inteleasa si totodata sper sa nu imi fac prea multi dusmani pe acest forum

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

... sa cumperi un reciever pe care sa scrie compatibil pt. Premiere si care credeti-ma nu si-l permit poate multi nemti (ce sa mai zicem de romani)
    Un exemplu de receiver pe care nu si-l permit multi nemti ar fi Humax PR Fox pe care-l ofera cei de la Premiere pentru 99€ (in pret intra si abonamentul pe 2 luni la Premiere Komplett si 12 luni la Premiere Austria). Asta e aici in Austria, dar banuiesc e acelasi lucru si in Germania. Ce-i drept, abonamentul este mai scump la Premiere dar tu te-ai legat de pretul mare al receiverului si am vrut sa corectez /adaug.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Kroky
    ... sa cumperi un reciever pe care sa scrie compatibil pt. Premiere si care credeti-ma nu si-l permit poate multi nemti (ce sa mai zicem de romani)
    Un exemplu de receiver pe care nu si-l permit multi nemti ar fi Humax PR Fox pe care-l ofera cei de la Premiere pentru 99€ (in pret intra si abonamentul pe 2 luni la Premiere Komplett si 12 luni la Premiere Austria). Asta e aici in Austria, dar banuiesc e acelasi lucru si in Germania. Ce-i drept, abonamentul este mai scump la Premiere dar tu te-ai legat de pretul mare al receiverului si am vrut sa corectez /adaug.
    DA DAR ALA IL OFERA PREMIERE DACA FACI ABO LA EI SI ABO TE USTURA LA BUZUNAR CU CIT ESTE MAI DIVERSIFICATCU ATIT MAI MULT: IAR DACA NU IL VREI PE ALA TREBUIE SA FACI TOT CEEA CE AM ZIS EU MAI SUS.SI ASA CA VEI MERGE LA MEDIA MARKT SI ITI VEI LUA ALTUL PE PLACUL TAU,MAI MISTO SI ABO PLATESTI TOT ATITA SI ACUM FIE VORBA INTRE NOI DE CIND A IESIT PREMIERE SI DE CIND DIGI

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)