Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: @ digi tv

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default @ digi tv

Nu inteleg de ce dupa atata timp de la lansare , INCA nu s-a gandit Digi si la cei care au si alte receivere ceva mai performante decat conserva . Daca este nevoie sa platesc voi plati , nu stiu o taxa , o spaga sa pot sa vad digi pe dreambox de ex.
    Momentan nu exista o oferta mai bogata ca cea a lui digi si sunt " constrans " sa raman abonat .
    Am " auzit " pe ici pe colo prin forum ca anumite persoane , cica vip , ar avea aceasta posibilitate ...este adevarat ?
    Eu sunt dispus sa le dau conserva inapoi fara sa mai vreau un ban inapoi dar sa vad pe dream .
    Daca in continuare nu se va face nimic in aceasta privinta cu ocazia primei oferte DECENTE voi parasi digi . Apropo pot sa inregistrez cu un dvd recorder de pe conserva ?

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@award
    Sigur ca poti inregistra de pe conserva pe DVD-Recorder.
    Cu stima
    cico

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

s-a mai discutat asta pe aici ! !

daca vrei DTH Romanesc,treci pe MAX,merge bine pe Dreambox !
    daca vrei neaparat DIGI pe Dreambox,sunt unii care te vor contacta si te vor "ajuta" sa vezi DIGI pe dream !

in rest...bafta ! !
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

award iti inteleg frustrarea si sunt perfect de acord cu tine ... insa nu prea avem alternative. Digi are niste conserve de kkt, si imi pun mari sperante in noul recptor. Insa sunt destul de sigur ca nu se vor face schimbari intre receptoare ... Sper sa gresesc. insa care sunt alternativele? Focus e prea scump (pentru buzunarul meu cel putin, nu ca n-as permite-o insa nu sunt dispus sa platesc atat de mult pentru a urmarii niste canale ...) iar MAX are calitate de kkt, si nu ar merita sa inregistrez la calitatea respectiva ... Vine QTV ... si acest fapt este putin infricosator, pentru ca am auzit ca vor avea niste receptoare foarte restrictive, n-o sa te lase receptorul sa-te uiti la altceva decat programele lor ... Ramane de vazut cum va fii receptorul cu HDD de la Digi care va aparea teoretic anul asta ... Insa nu mai stiu daca o sa am rabdare ... Mai ales daca QTV va oferii receptor cu HDD si va avea chiar calitatea promisa si pachetul MTV...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@MrMxyzptlk

Teoretic acel Reciver minune a aparut inca din vara trecuta!sau daca nu crezi citeste ce scria @Fanta in 8 martie 2005:

....stati (si va spun in premiera) sa vedeti la vara receptoarelele Digi Tv. Kaonul va fi doar o jucarie pentru prescolari .
    Numai ca stii zicala :
    TEORIA CA TEORIA......

Cu stima :
    cico

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Parerea mea e ca sa nu te complici cu DIGI si cu inregistrarile caci e facut sa stie lucruri putine,cum a-i dai multa treaba a-si arata adevarata fata.Daca o faci o faci pe proprie raspundere,totusi spune-ne si noua ce inregistrare reusesti ma gandesc ca are toti pinii legati la euroscart sau n-or fi legat Turcii firele invers

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Degeaba va agitatie , TV CABO , D+ , POLSAT si operatori americani care folosesc nagravision 2 ROM 110 rev A2 folosesc receptoarele imperecheate cu cartelele.
    Daca exista cateva minti luminate care au reusit desperecherea le urez succes in viitor pentru vor trebui serios sa lucreze in curand.
    Receiverul meu merge IMPECABIL de 14 luni fara nici un mesaj / nota / eroare. Din pacate sunt si multi useri care nu prea sunt priceputi iar unii care vor de la HSS rezultatele Dreamboxului uitand ca acest receptor este dedicat EXCLUSIV acestui pachet.
    Asa cum am mai spus vor aparea si noile "OZN-uri" de la Digi pentru pretentiosii incurabili si pentru fitzosi.
    Eu nu voi renunta niciodata la HSS 1020 si 1060 care , repet , nu mi-au creeat niciodata probleme.
    Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Eu nu voi renunta niciodata la HSS 1020 si 1060 care , repet , nu mi-au creeat niciodata probleme.
    Fanta
    RDI Team
    HSS 1020 si 1060
    Serios?

gompo

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am luat-o razna 1160 si 1120
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

Degeaba va agitatie , TV CABO , D+ , POLSAT si operatori americani care folosesc nagravision 2 ROM 110 rev A2 folosesc receptoarele imperecheate cu cartelele.
    Daca exista cateva minti luminate care au reusit desperecherea le urez succes in viitor pentru vor trebui serios sa lucreze in curand.
    Receiverul meu merge IMPECABIL de 14 luni fara nici un mesaj / nota / eroare. Din pacate sunt si multi useri care nu prea sunt priceputi iar unii care vor de la HSS rezultatele Dreamboxului uitand ca acest receptor este dedicat EXCLUSIV acestui pachet.
    Asa cum am mai spus vor aparea si noile "OZN-uri" de la Digi pentru pretentiosii incurabili si pentru fitzosi.
    Fanta
    RDI Team
    ai zis ca de 6luni te uiti la digi cu card si modul common interface acum zici ca folosesti receptoarele. ce sa mai intelegem?

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: @ digi tv

Quote Originally Posted by award
    Nu inteleg de ce dupa atata timp de la lansare , INCA nu s-a gandit Digi si la cei care au si alte receivere ceva mai performante decat conserva . Daca este nevoie sa platesc voi plati , nu stiu o taxa , o spaga sa pot sa vad digi pe dreambox de ex.
    Momentan nu exista o oferta mai bogata ca cea a lui digi si sunt " constrans " sa raman abonat .
    Am " auzit " pe ici pe colo prin forum ca anumite persoane , cica vip , ar avea aceasta posibilitate ...este adevarat ?
    Eu sunt dispus sa le dau conserva inapoi fara sa mai vreau un ban inapoi dar sa vad pe dream .
    Daca in continuare nu se va face nimic in aceasta privinta cu ocazia primei oferte DECENTE voi parasi digi . Apropo pot sa inregistrez cu un dvd recorder de pe conserva ?

Merge frate
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rusudaniion
    Fanta
    RDI Team
    ai zis ca de 6luni te uiti la digi cu card si modul common interface acum zici ca folosesti receptoarele. ce sa mai intelegem?

Simplu , in living CI iar in dormitoare 3 receivere 1160 , in birou 1120...toata casa numai Digi....ce sa fac daca altceva mai bun si mai rentabil n-am gasit.

Fanta
    RDI Team

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si eu unde gasesc un CI MODUL dinala ? in sufragerie am si eu un reciever TechniSat S2/160GB si am loc de inca un CI modul(ex digi ) ,pe linga cel de la premiere.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Claudia-Silvia (sau Clarisa?) , parca spuneai ca nu ai probleme cu conserva...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Aici am gasit mai multe feluri de CI module care sint numai pt nagravision compatibile. pot sa folosesc oricare sau este unul special de care sti numai tu . intreb pt ca premiere are de exemplu tot nagra ca sistem de codare dar in modulul de la ei nu merge cartea de la digi. am probat deja. iar acum am citit pe internet despre modulul lor si este numai pt cartela de la ei,dar am gasit altele pe care scrie de ex ca sint pt toate nagra sistem de codare. daca ma poti ajuta te rog zi-mi si mie ce trebuie sa fac. mersi mult

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)