Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default INCREDIBILA HOTIE !

[quote="MrMxyzptlk"]
    HUSTLER-BOOMERANG-RETRANSMISIE / Blue Hustler şi Hustler TV au primit licenţă de retransmise pe teritoriul Romāniei

Bucureşti (MEDIA EXPRES) / 27 ian 2006 / Consiliul Naţional al Audiovizualului a aprobat īn şedinţa din 26 ianuarie 2006 cererea de retransmisie pe teritoriul Romāniei a posturilor de televiziune Blue Hustler, Hustler TV şi Boomerang, reprezentate de compania Zone Vision Romānia.

Blue Hustler şi Hustler TV vor fi retransmise prin reţele de comunicaţii, īnlocuind televiziunile Private Blue şi Private Gold (īn urma rebrandingului din 21 noiembrie 2005). Cele două programe pentru adulţi, Private Blue şi Private Gold, au intrat pe piaţa din Romānia īn 2000 pe reţeua UPC şi īn 2001 īn reţeaua Astral.

Blue Hustler este o televiziune ce difuzează programe cu conţinut erotic moderat, are un număr de 25.000 de abonaţi şi se adresează unui public adult, pe cānd Hustler TV este un program cu conţinut explicit pentru adulţi care are un număr de 60.000 de abonaţi, īn reţelele de cablu şi DTH, cu excepţia UPC.

Brandul Hustler reprezintă unul dintre cei mai mari producători de programe cu conţinut pentru adulţi, cu peste 30 de ani de experienţă īn domeniul divertismentului pentru adulţi.

Costul de distribuţie al celor trei televiziuni este de 4-8 cenţi pentru Boomerang şi 20-25 cenţi pentru fiecare din cele două televiziuni cu conţinut pentru adulţi.

Pe piaţa de distribuţie de televiziune prin cablu şi DTH din Romānia mai sunt difuzate şi televiziunile pentru adulţi Spice Platinum (īn jur de un dolar / lună / abonat)

OFERTA FOCUS !

Pachetul SPORT - 15,97 RON/luna (fara TVA)

Hustler : 11.000 lei (TVA INCLUS)
    Telesport 60.000 lei (TVA INCLUS)

Total : 71.000 lei (TVA INCLUS)

Focus cere 190.000 (TVA INCLUS)

INCREDIBILA HOTIE !

Digi TV SUBVENTIONEAZA pretul abonamentului !
    Max TV merge pe profit minim !
    Focus FURA CU NERUSINARE !

crirem,ovex si toata gasca pro focus dati-mi o explicatie daca o aveti .

Clar ca nu aveti raspuns si o sa ma injurati !

Asta va e nivelul !

anti-dth
    Guest

Excelent topic.

Hotie la drumul mare.

Isi merita soarta.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

S-a mai discutat subiectul , nu este cazul sa revenim se stie ca Focus SAT practica la pretul abonamentului un adaos de 200% pentru as acoperi chetuielile generate de numarul extrem de mic de abonati pe care il au dupa 10 luni de la aparitia pe piata.
    Sa consideram subiectul inchis si sa asteptam o replica pe piata a lui Focus SAT care intr-adevar si-a dejamagit sustinatori in ultima perioada.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Si vreti sa spuneti ca din cei 2 dolari pe extra1 jumate ii platesc pe spice pl. si restul pe nu stiu cite discovery + TV1000? Scumpa e p**a la TV
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Paul_L
    Si vreti sa spuneti ca din cei 2 dolari pe extra1 jumate ii platesc pe spice pl. si restul pe nu stiu cite discovery + TV1000? Scumpa e p**a la TV
    Diferenta intre Extra 1 si Baza este de 60 lei la Digi TV

In acesti bani avem acces la :
    Discovery Science
    Discovery Travel & Living
    Discovery Civilisation
    Viasat History
    Spice Platinum
    TV1000

Incomparabil mai ieftin decat ce oferta Focussat.

Nu sunt un fan Digi TV dar am puterea sa recunosc ca oferta lui focus este o mizerie.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Sorin70

Nu te injura nimeni fra ... m-am reeducat singur. Dar trebuie sa intelegi ca la FOCUS SAT unitatea de masura in plati este 19 RON, contravaloarea unui pachet pentru o luna. Din pacate nu exista pe piatza cartele FOCUS de 2.34 ... 4.76 ... 8.91 RON. Referitor la nivelul pe care-l am eu ca cetatean si om de afaceri in societatea democratica post-decembrista din Romania, a fost deja stabilit de mai multe persoane si institutii si este stabilit zilnic prin numarul celor care ma arata cu degetul sau nu. Nu cred ca trebuie sa te mai obosesti si tu.

Intr-o alta ordine de idei, vreau sa te informez ca eu nu sunt angajatul FOCUS SAT nici in departamentul de sondaj si opinie, la fel nici in departamentele de relatii cu publicul si presa. Ar trebui sa-ti focalizezi nelamuririle si intrebarile de mai sus intr-o alta directie. Sti tu care ...

@Fanta

Dupa cum vezi am fost dinou atacat ... si o sa mai fiu in continuare, deoarece sustinatorii DIGI, in loc sa savureze din gloria celui mai mare DTH din Romania, se tot impiedica din senin de noi astia care sustinem un DTH care nu are nici 10% din abonatii DIGI. Nu ti se pare ceva ciudat in asta? Vor incepe dinou scandaluri pe RDI ... iti si spun cand ... maxim o luna ... nu are nimeni autoritate aici. Pacat!

ovex

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Imi cer scuze daca te-ai considerat lezat de afirmatiile mele.Stiu ca TU nu ai nici cea mai mica vina si ca iti faci treaba cat poti pe bine.
    M-a enervat rau de tot nesimtitul ala de crirem care-si permite sa faca el ordine in siturile lui Fanta.
    Focus nu merita un dealar asa de activ ca tine.
    Din pacate,ai recunoscut si tu,Focus n-a mai facut nimic pentru clientii sai.NIMIC.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Sorin70 , daca lasai numai preturile , fara comentariile conexe , filosof ramaneai . Asa ....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

@*********
    Daca nu incepea mucosul ala de crirem sa faca pe smekerul pe site sa mor io de ziceam ceva.Las' ca-l invat eu minte,i-am mai promis-o oadata la fraier.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Sorin70

Din pacate,ai recunoscut si tu,Focus n-a mai facut nimic pentru clientii sai.NIMIC.
    Incearca sa gasesti topicul unde am afirmat eu acest lucru.

In ceea ce ma priveste pe mine si apartenenta mea la FOCUS SAT, asta poate ca este un hobby de-al meu ... asa mi s-o casunat mie ... sunt mai capos ... am hobby sa dau dovada de verticalitate ... ii democratie ... fac ce vreau in limitele legii. Dar mi se apare anormal sa fiu catalogat, pus la panou si in permanenta improscat cu gunoi ca fac acest lucru.

Noi ... sutinatorii FOCUS suntem putin ... nu suntem ca majoritatea. MAJORITATEA are DIGI TV ... asta insemna ca noi fochistii avem o problema. Se spune ca nivelul si gradul de evolutie al unei socitati o da MAJORITATEA ... Acum urma o intrebare ... pe care n-am s-o mai pun ... nu are rost

ovex

anti-dth
    Guest

Quote Originally Posted by ovex
    Nu te injura nimeni fra ... m-am reeducat singur. Dar trebuie sa intelegi ca la FOCUS SAT unitatea de masura in plati este 19 RON
    Nu vreau sa te supar dar nu prea tine explicatia.Oricum eu nu am decat un pachet de la ei si renunt la ei la 1 Aprilie.
    Pastrez Maxul si renunt si la Digi TV.

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

O singura intrebare pt cei care urla aici in gura mare.
    La careva dintre voi v-a bagat Focus mina in buzunar ?
    Preturile sint clare, nu va obliga nimeni sa cumparati daca vi se pare prea mult, de aici si pina la a striga hotie este cale lunga si denota cu totul altceva.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bazil0101
    O singura intrebare pt cei care urla aici in gura mare.
    La careva dintre voi v-a bagat Focus mina in buzunar ?
    Preturile sint clare, nu va obliga nimeni sa cumparati daca vi se pare prea mult, de aici si pina la a striga hotie este cale lunga si denota cu totul altceva.
    Nu e buna abordarea asta. Cu filozofia asta nu poti sa critici nimic. Personal nu pot sa critic Focus in ceea ce priveste calitatea serviciului pentru ca nu sint abonat Focus. Dar pot sa critic politica lor de preturi in calitate de potential client. In schimb la Digi pot "mīrīi" la calitate iar la preturi... doar daca se modifica...
    SHALOM

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

isr2002
    critica este binevenita pt oricine atit timp cit este obiectiva.
    exemplu:
    vinzi antene in piata cu un adaos de 100% sa spunem, vecinul de linga tine are intentia sa acapareze piata si vinde acelasi tip de antena cu 10% mai putin decit a cumparat-o, apare un client care la vedera preturilor incepe sa tipe la tine, HOTULE, sa inteleg ca in acel moment tu te consideri un hot si eventual chemi si politia sa te aresteze.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)