Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Adio, dar raman cu tine... D+

Din informati ultrasecrete mult timp de acum inainte nu vor mai fi disponibile key pentru nagra 2.
    Toate cartelele din uz au primit pacht-uri care elimina toate bug-urile cunoscute in acest moment.

Fanta
    RDI Team

Edited by Gepeto
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Salut

tot respectul pentru D+, DIGI si in special pentru NAGRA 2, dar asa cum au fost buguri pana acum vor fi si de acum inainte....si daca nu vor mai fi poate se face ceva sa se vada si fara buguri...

....cand au trecut in nagra 2 toata lumea zicea ca gata s-a terminat......odata cu trecerea la NAGRA 2 s-a dat sigur OK ca nu se va vedea....si totusi s-a gasit o metoda sa se vada......crezi ca s-a trecut in nagra 2 cu zicala: "sunt cateva buguri se va vedea periodic si in timp noi o sa le rezolvam"...chair crezi asta....sunt convins ca au crezut ca gata s-a terminat...poate ****** 2 sa fie mai sigur...ca n-a aparut nimic....

....eu sunt de principiul ca nici un sistem nu este 100% sigur si ca daca nu acum in viitorul mai aproipiat sau departat se vor sparge....

Romeo
    bucuresti, 0.9 m.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu nu cred...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

N-are treaba Digi Tv cu cryptarea lui D+. E ceva dar nu se aseamana...Nu va zic mai multe ca nu e bine
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Dle Fanta nu vreau sa cobesc dar tot NAGRA 2 scrie si pe DIGI .....

...crezi ca hackerii stau cu mainile in san.....ma indoiesc.....nu pot fi sau ramane doar TPS si CABO pachetele care sa se vada tot timpul ,.....n-ar fi cinstit, fata de celelelate pachete.....

.....sunt cam neinteresante aceste pachete pentru ca hackerii sa nu atenteze la altele......

....asa s-a mai spus si randul trecut ca gata s-a reparat bugul , dar uite ca a aparut altul.....si tot asa....va fi de acum incolo .....

.....eu am sharing nu ma plang .....

....dar uite ca unele sisteme cu 2 in coada nu merg in sharing si sunt multi dintre noi care totusi nu au sharing si asteapta ceva ceva....

.....cred ca ceva ceva tot o iesi

.....succes si bafta

Romeo
    bucuresti, 0.9 m.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Digital+ is down.Operator change a key's on Hispasat and Astra channels.Gone on both.Digital+ and Nagravision want fight with hackers.Some hack group write that new keys will be today public......but if Nagra use other algoritm It can be not so easy.
    350 kg de scule!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu zic ca urmeaza DIGI

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Eu nu prea pricep o chestie. Daca se schimba cheile de pe 16biti pe 24biti nu trebuie cumva sa updateze si softurile din receptoarele originale? Se face update la soft automat in cazul asta prin satelit sau cum?

Oricum, chei pe 16biti sau 24biti se mai pot inca sparge relativ usor. De-abia de la 128 de biti in sus se complica treaba (military grade encryption).

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Mestere ...

Mestere @FANTA ... deabea am luat si noi o gura de aer curat si ... iaca vestea proasta ! de ce bre ? adu-ne dom'le vesti bune ! in vremurile antice aducatorii vestilor proaste ... aveau veata scurta ! he ! he ! evident glumesc !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Intotdeauna va aparea ceva... de vazut. Anul acesta vom mai avea parte de cel putin 2 surprize...
    Salut Prieteni!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu as pune pariu ca pina in vara sistemul DIGI VA FI HACK,cu cit se extinde in mai multe tari siguranta va fi mai mica si hackerii mai multi.Cine are curaj sa votez?Eu ma inscriu pe lista.DEJA INCERC TOT FELUL DE COMBINATII PE SKYSTARUL MEU, cind am vre-o noutate dau de veste,si mai am si alti baieti PROFESORI CE-I DAU TARE

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh
    Eu as pune pariu ca pina in vara sistemul DIGI VA FI HACK,
    pai Digi e hacked dar nu pt marea masa de "doritori" (si sper ca asa sa ramana) ! intradevar daca isi va extinde serviciile in mai multe tari si interesul pt el va deveni tot mai mare si atunci va cadea in mainile publicului larg

Quote Originally Posted by fanta
    N-are treaba Digi Tv cu cryptarea lui D+.
    Fanta

aparent nu dar lucrurile nu stau chiar asa ! are doar o sintaxa usor modificata a protectiei card-ului si doar atat (de aici se creaza confuzia ca nagra 2 al lui Digi , cabo , polsat ar fi total diferita de D+) ! in rest tot ce tine de algorithmul de decriptare al cuvantului de control si chey operationale e identic.De altfel digi se poate deschide pe actualele emulatoare care accepta introducerea manuala a cheilor bineinteles sa le cunosti (ex pe ss2 cu S2emu v1.18 merge perfect fara sacadare sau alte chestii) !

ei cam ajunge ca v-am dat mai multe informatii de cat trebuia

The Master of the Beasts Mentor
    Posts Thanks / Likes

@SAFETRON1 Frate imi vine sa aplaud de sa se auda pe tot RDI-ul...

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

@zmeura

eu nu am dat nici o informatie concreta despre decodarea DTH-urilor romanesti si nu vad de ce mi s-ar sterge postul Este stiut de ceva vreme faptul ca sunt total impotriva piratarii pachetelor romanesti si ca orice informatie legata de acest subiect nu va fi distribuita de mine ! scopul postului meu a fost unul pur informativ si nicidecum nu poate fi interpretat ca o tentativa de a distribui informatii nepermise legate de acest subiect !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

D+ din nou pe micile ecrane

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)