Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    -nomad- Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Programul la PremiereDirekt ---Unde????

http://www.premiere.de/premweb/cms/d...irekt_2378.jsp
    Aici

Numai ca am o problema /cum pot afla pe care din cele 12 Options se va transmite .exist aundeva o posibilitate de a afla din timp pe care canal se ca transmite si ce ?
    Mersi,
    #Nanok#

„…acest delir, această lume nebună a gadgeturilor, a fetişurilor care încearcă fiecare să imprime eternităţii o valoare şi să facă dovada unei mîntuiri prin lucruri şi a lipsei mîntuirii prin har.“ - JEAN BAUDRILLARD ¶Root is a state of mind¶

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: Programul la PremiereDirekt ---Unde????

Quote Originally Posted by Nanok
    http://www.premiere.de/premweb/cms/de/programm_premieredirekt_premieredirekt_2378.jsp
    Aici

Numai ca am o problema /cum pot afla pe care din cele 12 Options se va transmite .exist aundeva o posibilitate de a afla din timp pe care canal se ca transmite si ce ?
    Mersi,
    #Nanok#
    Din EPG, il poti vedea pentru urmatoarele citeve zile, daca ai un receiver care poate citi corect EPG pe Premiere (Dreambox de exemplu)

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu merge EPG la Direkt nicicum pe Dream500 ....

[img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/antene/direkt.gif[/img]

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********

Pune-te pe portalul de direct (cel care e FTA), si atunci o sa mearga . Cu tasta rosie (la RuDream cel putin) vezi atunci filmele pe urmatoarele zile.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

[img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/antene/direkt2.gif[/img]

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

O sa ma uit diseara pe Gemini sa vad care e treaba. Pe RuDream merge 100 %.

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********

Si pe Gemini merge EPG fara probleme (am testat cu 2.50 pe Dreambox 7000). Trebuie doar selectat inainte canalul Premiere Direkt Portal, pe 12031 H.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by badboy
    La TV Genial trebuie platit pt programul Premiere (e in PlusPaket).
    Recomand http://www.tvbrowser.org/. E gratis!
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca esti in D sau in A iti recomand revista cu program "TV Digital" are toate programele de la PW inclusiv Directurile. O gasesti la toate tutungeriile .

Bafta

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

cine vrea TV Genial - FULL , cu tot cu DIREKT , sa dea adresa de mail.

-nomad- Mentor
    Posts Thanks / Likes

M-am iexprimat eu gresit :
    Rugamintea mea este daca exista o posibilitate de a sti dinainte pe ce "Option1...Option12" se va transmite la ora afisata pe site-ul lor sau pe Portal Direkt ala .. Ma interesa sa nu mai stau eu sa "pandesc" daca vreau sa înregistrez direct
    Asa cum folosesc EPG-ul in cazul tachilielor; premiere ... etc. sa pot programa si in cazul Premiere Direkt
    Ma gandeam ca poate stiti voi vreun private-EPG-viewer daca o exista asa ceva
    @Mehiyou te rog daca poti la nanok_beATyahooPUNCTcom
    Mersi,
    #Nanok#

„…acest delir, această lume nebună a gadgeturilor, a fetişurilor care încearcă fiecare să imprime eternităţii o valoare şi să facă dovada unei mîntuiri prin lucruri şi a lipsei mîntuirii prin har.“ - JEAN BAUDRILLARD ¶Root is a state of mind¶

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

M-am iexprimat eu gresit :
    Rugamintea mea este daca exista o posibilitate de a sti dinainte pe ce "Option1...Option12" se va transmite la ora afisata pe site-ul lor sau pe Portal Direkt ala .. Ma interesa sa nu mai stau eu sa "pandesc" daca vreau sa înregistrez direct
    Asa cum folosesc EPG-ul in cazul tachilielor; premiere ... etc. sa pot programa si in cazul Premiere Direkt
    Ma gandeam ca poate stiti voi vreun private-EPG-viewer daca o exista asa ceva
    @Mehiyou te rog daca poti la nanok_beATyahooPUNCTcom
    Mersi,
    #Nanok#
    Ai incercat sa apesi tasta rosie de la telecomanda Dreambox cind esti pe Premiere Direkt Portal ?

-nomad- Mentor
    Posts Thanks / Likes

Asa .. deci pe PremiereDirect Portal am epg DAR Pentru fiecare film EPG-ul este pozitionat in dreptul programului PremiereDirect portal ... (la fel si la sport portal )
    daca vreau sa apas Si butonul VERDE (adica sa programez inregistrarea ) canalul ramane DIRECT PORTAL .. nu imi da nici o informatie cu privire la canalul pe care v-a fi transmis filmul (acesta este transmis pe unul din cele 12 option )
    @loko tu poti pe DM500 apasand butonul rosu sa programezi sa inregistreze cu datele primite de la epg ? Ma refer la Premiere Direkt pt ca la celelate posturi cu EPG, merge.

#Nanok#

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Asa .. deci pe PremiereDirect Portal am epg DAR Pentru fiecare film EPG-ul este pozitionat in dreptul programului PremiereDirect portal ... (la fel si la sport portal )
    daca vreau sa apas Si butonul VERDE (adica sa programez inregistrarea ) canalul ramane DIRECT PORTAL .. nu imi da nici o informatie cu privire la canalul pe care v-a fi transmis filmul (acesta este transmis pe unul din cele 12 option )
    @loko tu poti pe DM500 apasand butonul rosu sa programezi sa inregistreze cu datele primite de la epg ? Ma refer la Premiere Direkt pt ca la celelate posturi cu EPG, merge.

#Nanok#
    acum am inteles ...
    nu am testat, dar cred ca ar putea merge astfel.
    adaugi pentru fiecare direkt cite un program in lista de programe. apoi te pui pe cel care te intereseaza, si cu informatia pe care ai citit-o din portal cu tasta rosie (acolo vezi pe care direkt e filmul), adaugi manual un timer (deci nu este asa de comfortabil ca si cu tasta verde direct din epg)
    sint curios daca merge cu metoda de mai sus ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)