Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 90
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Mesaje de eroare aparute la Hyundai 1120-1160 NA

Note 3 – CA_ALARM_SMARTCARD_REMOVED

Note 3 –CA_ALARM_CARTELA_SMART_SCOASA

: The smart card is not currently in the decoder reader.

: Cartela smart nu este momentan in decodor.

Note 8 - CA_ALARM_SMARTCARD_INVALID

Nota 8 – CA_ALARMA_CARTELA_SMART_INVALIDA

:The smart card that is currently in the decoder is not identified as a NagraVision smart card.

:Cartela smart care se afla curent in decodor nu este identificata ca o cartela smart NagraVision.

Note 9 - CA_ALARM_SMARTCARD_EXPIRED

Nota 9 – CA_ ALARMA_CARTELA_SMART_EXPIRATA

:Indicates that the smart card is expired. Access to any event or services is denied upon such a condition. The smartcard expiration date may be updated at any time by the CAS head-end.

:Indica starea de valabilitate a streaming-ului de activare a cartelei smart. Accesarea oricarui serviciu este interzisa in cadrul acestei conditii. Data de valabilitate a streaming-ului cartelei smart poate fi prelungita in orice moment din head-end.

Note 10 - CA_ALARM_ACCESS_DENIED

Note 10 – CA_ALARMA_ ACCES_INTERZIS

:The access to the current event or service is not authorized. The rights are not granted for this program or channel.

:Accesul catre serviciul curent nu este autorizat. Drepturile nu sunt acordate pentru acest program sau canal.

Note 20 - CA_ALARM_SMARTCARD_COM_ERROR

Note 20 – CA_ALARMA_SMARTCARD_COM_EROARE
    : A smart card communication error occurred. It is set when no more acceptable communication is possible with the smart card because of perturbations (i.e. glitches, electrical or magnetic interference, heat, etc.)

: A aparut o eroare de comunicare a catelei smart. Aceasta apare atunci cand comunicarea dintre cartela smart cu receptorul nu mai este posibila din cauza diferitor perturbatii (e.x. fluctuatii de tensiune, interferente magnetice, supraincalzire, etc.)

Note 21 - CA_ALARM_SMARTCARD_BLACKLISTED

Note 21 – CA_ALARMA_CARTELA_SMART_ BLACKLISTED

: A blacklisted smart card is like an erased smart card, it is irremediably lost. Such a case could possibly happen for serious non-respect of agreements or for irregular use of the smart card.

: O astfel de cartela smart este ca o cartela fara nici o informatie, nu mai poate fi folosita. Un astfel de caz poate sa apara pentru serioase incalcari ale clauzelor sau pentru folosirea necorespunzatoare a cartelei smart.

Note 22 - CA_ALARM_SMARTCARD_SUSPENDED

Note 22 – CA_ALARMA_CARTELA_SMART_SUSPENDATA

: It is possible to suspend the smart card until certain conditions are reached, and then to cancel the suspension. The difference between blacklisted and suspended is the reversibility that doesn't exist for the first case and exists for the second one. A good example for the suspension is a bad payer.

: Este posibila suspendarea cartelei smart pana ce vor fi indeplinite anumite conditii. Dupa indeplinirea conditiilor se va anula suspendarea. Diferenta dintre blacklisted si suspendata consta in faptul ca aceasta reversibilitate nu exista in primul caz si exista pentru cel de-al doilea. Un bun exemplu de suspendare este un rau platnic.

Note 23 - CA_ALARM_SMARTCARD_NOT_CERTIFIED

Note 23 – CA_ALARMA_CARTELA_SMART_NECERTIFICAT

: Indicates that the smart card is not certified with the current decoder.

: Indica faptul ca aceasta cartela smart nu este certificata ca fiind cartela NagraVision.

Note 24 - CA_ALARM_SMARTCARD_MUTE

Note 24 – CA_ALARMA_CARTELA_SMART_FARA_SUNET

: A smart card is inserted in the reader but the driver cannot communicate with it at all. The card may be inserted upside down.

: O cartela smart se afla in cititorul receptorului dar nu poate fi citita deloc de catre acesta. Este posibil faptul ca aceasta sa fie introdusa gresit.

Note 25 - CA_ALARM_SMARTCARD_NEVER_PAIRED

Nota 25 – CA_ALARMA_CARTELA_SMART_NICIODATA_PERECHE

: Indicates that the smart card has never been paired with any decoder. For security reasons the smart card must be paired.

: Cartela smart nu a fost niciodata imperecheata cu un decodor. Din motive de securitate cartela trebuie imperecheata cu un decodor.

Note 26 - CA_ALARM_SMARTCARD_NOT_PAIRED

Note 26 – CA_ALARMA_CARTELA_SMART_NEPERECHE

: Indicates that the smart card is not paired with the current decoder (smart card dedicated for another decoder). For security reasons the smart card must be paired. The CA won't accept a non-paired card.

: Cartela smart nu este imperecheata cu decodorul respectiv (cartela este dedicata altui decodor). Din motive de securitate cartela trebuie sa sie impreuna cu decodorul ei. Decodorul nu o sa accepte o alta cartela smart.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai este o nota care mi-a dat-o de vre-o 3 ori si anume cand schimbam canalele de pe un program pe altul a ramas imaginea blocata ,receptorul nu mai raspundea la comenzile telecomenzii nici chiar sa-l opresc decat din butonul de la spate si APARE NOTA 6 dar codita de la 6 un pic mai mica.O SA FAC O POZA CAND MAI APARE SI O SA O PUBLIC SA VEDEM CE INSEAMNA ACEASTA NOTA.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Am omis sa specific ca aceasta nota nu apare pe tv ci numai pe receptor,deci un fel de 6 fara alarma dar receptor blocat. Ce o fi

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh
    Mai este o nota care mi-a dat-o de vre-o 3 ori si anume cand schimbam canalele de pe un program pe altul a ramas imaginea blocata ,receptorul nu mai raspundea la comenzile telecomenzii nici chiar sa-l opresc decat din butonul de la spate si APARE NOTA 6 dar codita de la 6 un pic mai mica.O SA FAC O POZA CAND MAI APARE SI O SA O PUBLIC SA VEDEM CE INSEAMNA ACEASTA NOTA.
    Asta nu e nota... e inceputul sfarsitului. Conserva ta mai are doar o singura chemare . In cateva luni nu va mai merge deloc. Stiu asta din experienta proprie . Du-te si schimb-o pana nu moare de tot, sau, si mari rau, pana nu iese din garantie.

Adrian.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Valeuuuuuuuu,m-a acrit conserva asta chiar de la inceput prima data nu avea sonor dect f.slab,am dat o multime de telefoane pe la Bucuresti,apoi la un timp nu mergea telecomanda decat cand voia ea,am schimbat baterii la greu credeam ca nu fac contact,asta i-mi mai lipseste!I-au concediul de odihna si ma plimb cu ea,ca m-a acrit.Cum pot eu sa laud serviciile DIGI?Va spun eu ca voi fi dat afara de pe forum!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Va spun eu ca voi fi dat afara de pe forum!
    Vorbesc eu si nu vei fi dat afara

Si ce daca e vant …
    Si ce daca sunt ploi
    Nu ne vom opri din noapte in zori

Ne-ati dat puterea
    Ne-ati dat speranta
    De a fi-mpreuna mereu…..

ETERNA MAXIMA

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Valeuuuuuuuu,m-a acrit conserva asta chiar de la inceput prima data nu avea sonor dect f.slab,am dat o multime de telefoane pe la Bucuresti,apoi la un timp nu mergea telecomanda decat cand voia ea,am schimbat baterii la greu credeam ca nu fac contact,asta i-mi mai lipseste!I-au concediul de odihna si ma plimb cu ea,ca m-a acrit.Cum pot eu sa laud serviciile DIGI?Va spun eu ca voi fi dat afara de pe forum!
    Las ca nu e dracu chiar atat de negru... a mea a trebuit sa calatoreasca 4000 km pentru a fi schimbata . Ca sa nu spun ca m-a costat excursia ei de 2 ori cat face ea . Plus am fost exmatriculat de pe forum ca mi-am permis sa critic asa bunatate de conserva... si asa super oferta .

Adrian.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am platit-o cu bani ches si nu am beneficiat de nici o oferta,in afara de cele 2 luni gratuite .Acu astept sa se strice cat mai e in garantie.Dar nu am asa mult de mers ci numai 70 km pana la Botosani

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Eu am platit-o cu bani ches si nu am beneficiat de nici o oferta,in afara de cele 2 luni gratuite.
    Idem

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

De ce dracului te-ai abonat tu adipopa? Si asa e interzis pentru aia de afara.Tu de un an de zile nu stii decat sa faci atmosfera,las ca ajung eu am zi Mirosat si daca e Fanta pe acolo sper sa-l conving sa te baneze definitiv de pe forumul asta.Uite-te la Premier ca daca erai roman adevarat ramaneai aici.O dam in offtopic,moderatorilor stergeti ce nu are legatura cu alarmele.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

@flutu re:

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fluture
    De ce dracului te-ai abonat tu adipopa? Si asa e interzis pentru aia de afara.Tu de un an de zile nu stii decat sa faci atmosfera,las ca ajung eu am zi Mirosat si daca e Fanta pe acolo sper sa-l conving sa te baneze definitiv de pe forumul asta.Uite-te la Premier ca daca erai roman adevarat ramaneai aici.O dam in offtopic,moderatorilor stergeti ce nu are legatura cu alarmele.
    No comment

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

fluture, vezi ca aia de la mirosat aveau plasa pentru tzântzari.....

stai jos! nota 4!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fluture
    Tu ai auzit de... democratie? Dar de libertatea de opinie?
    Daca pe Fanta nu-l deranjeaza, ce rost are sa te certi tu cu ei?
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ar mai fi .. multe errori ..

Erroare "2222" ,"3333" ,"4444" care apare pe displayul conserver
    cand clinetii .. scot din priza consrva.. in timpul unui update de soft .. si atnci apar asemenea erori bine cunoscute la conserva!
    Multiuseri le stiu .. dar eu consder .. ca aici ishi au locul..

sa nu mai vorbin de supra incalzirea cosnservei .. si uneori miroase un dounfhhhhhhhh mishto de izolatie arsa... dar nah .. asta e DIGI tv si cu a lui probleme
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)