Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Deosebit de important!!! Va rog priviti aici!

...

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default agree

perfect de acord cu tine
    partea proasta e "cum facem rost de parole"
    eu unu ma informez de pe your-offers. E cel mai bun site pentru utilizatorii "pirati" de Eon.
    m-ar interesa mai mult sa facem (daca nu exista si nu stiu eu) un ftp cu arhivele care vin pe eon (macar la lucrurile importante)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sa crap si tot nu inteleg de unde atita prostie.
    1. EON-ul e gata si e gata din cauza unora ca voi care se zgircesc sa dea 100 Euro/an pentru a nu avea batai cap. Nu-mi vindeti gogosi cu zicala "n-am de unde " ca nu tine.
    2. Publicarea de parole la liber se mai face doar de la cei ce au access la FZP. In curind o s-o muiti si cu astia pentru ca e in lucru si la ei un system care va bara accesul la parole unencrypted. Pe XY si boc problema e partial rezolvata, singura bresa e fzp.
    Din cite stiu exista un grup specializat care face publicarea parolelor pentru romanii si nu vad de ce ar trebui publicate si aici. Nu uitati ca rdi e vizitat de multa lume de afara. Ce imagine le faci celor care sunt abonati si membrii in grupuri.
    [email protected] gestul tau il vad mai mult ca un gest de bravura decit ca pe o oferta celor care vor sa scoata ceva de pe eon fie si pirat.
    TRAIASCA EON-UL!
    fuck off , daca intradevar ai vrea asta te-ai fi abonat pina acuma.
    Eon is dead. I se mai cinta doar prohodul pina in ianuarie, dupa care i se va puna si ultima lopata de pamint peste mornint.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

gogule ai pus punctul pe "i"

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default ....

daca nu va place free atunci nu aveti decat sa platiti!
    noi incercam sa luam SI pe gratis. Si sa stii ca nu e vorba de nevoie, e vorba de FUN. Poate ca nu stii ce e asta. Nimeni nu te obliga sa dai parolele daca le ai.
    Ai dreptate dinttr-un singur punct de vedere. Toate lucrurile care pot duce la schimbarea unui sistem nu ar trebui sa fie cu acces liber pentru toata lumea.
    Cred ca daca vrei cu adevarat atunci sapi netu asta si gasesti informatia de care ai nevoie.
    Asa cum exista scurgere de informatie de la ei catre noi asa mai avem si noi niste scapari. )
    Intr-adevar e o greseala sa postezi chei si informatie confidentiala peste tot. Asta contribuie la schimbarea atat de frecventa in ultimul timp a sistemelor de securitate.

din pacate vom mai profita cat putem de serviciile pe care le avem acum la dispozitie. Eon oricum schimba asa ca nu prea ai ce face.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

CE sa spun iaca gogule cauza pt care pica EON-ul :
    Romanu' cel sarac si cele 30 de parole ale lui ovidiumarius.

Mai era cineva pe aici care condamna existenta DVB-urilor si a
    patch-urilor pt receiverele de "chinezarie" .

Ce rost mai are ...hai sa luam toti cartele oficiale , iar cei cu DVB fara Phoenix sa treaca la FTA.

Altfel daca mai continuam da faliment tot pay-tv-ul european pina la
    Craciun

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

mai smechere i-o n-am zis sa nu iei pe gratis, chestia e ca daca iei macar nu pune parole in vazul lumii si pe deasupra pe un forum foarte cunoscut de marea majoritate a membrilor eon romani sau straini. Cum e offer exista ceva de acelasi gen si pentru romani, postati acolo pina nu mai puteti , dar nu o faceti aici.
    cit despre pacthuri / dll-uri / chinezarii mie unu mi se rupe. N-am vazut ceva pe sat de cel putin 2 ani. So .......

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ce bine ar fi daca ar disparea passUrile acestea de aici .......ca sa nu fim noi romanii iar "fazanii"

100 de euro amenda pt cine mai posteaza PASS (un abo la EON)

Dream dream dream dream HD

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

graaaaaaatis... oricum nu stiu unde dreq sa pun parolele astea...

cum adik o sa cada unii ca folosim noi accese gratis?

da' ce vrei? sa la vanda omu la juma' de pretz la colt de strada?

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default In legatura cu codurile alea depe eon !!!

de unde facem rost sii programul ala fdsr ce ii cu el?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@gogu00000
    sincer gogule, cum ti se rupe tie de patch-uei/dll-uri si alte chinezarii, asa mi se rupe si mie de eon..........
    nu am vazut nimic interesant acolo............
    si apropo ai ceva actiuni acolo, vro' functie................
    eon este o afacere, pana la urma........ei vor sa ne iau banii(unora cu dare de mana si fara pasiune)............
    daca eon, ar fi un proiect educational-cultural as fi de partea ta altfel.............cam greu...........
    nu au decat sa-si securizeze transmisiunile(cum o fac altii) sau poate nu mai ai tu eon.................FREE
    ma inndoiesc si de moralitatea forumului acestuia...........
    pana la urma pe acest forum, dpdv al interesului legat de acesta sunt 2 categorii de persoane; cei care 'sparg' de pasiune si altii pt. a beneficia de spartura..................
    succes in continuare................
    TV LCD TOSHIBA fullHD 82", DM800+1.4m offset MST-tabla cu 4 lnb+ toroidala cu 12 lnb =>>> acces 53est-5vest

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

bai baiatule nu stiu ce nu vezi tu la eon dar pe mine m-a prins de la inceput. Unde mai ai tu download la 800-1000kb/s si primesti tot ce apare nou in materie de film, seriale sf - drama, jocuri, muzica, pr0n, appz. Eh daca tie asta nu ti se pare interesant atunci uitate la tv si butoneaza telecomanda. dpdv al informatiei primite esti cam cam cu 6 luni -1an inainte oricuarui program TV ce difuzeaza filme foarte noi.
    Eh acu poate sa ti se rupa de eon pentyru ca e terminat, cum am mai spus el mai functioneaza doar datorita faptului ca are inca niste abonati care au platit in avans si nu-i poate lasa cu ochii-n soare. Piraterie la eon a fost aproape de la inceput dar acum a ajuns la cote inimaginabile. Daca tot omu ce beneficiaza de fisierele coborite prin eon si-ar fi facut un abo poate nu se ajungea la aceasta situatie.
    Acum speram ca altii provideri sa preia ideea si sa creeze un serviciu similar.
    Ce ma roade pe mine e ca acestia vad in spatele abonatilor inca o turma de de vreo 3 - 5x mai mare de pirati. Spre deosebire de un provider TV si capacitatile acestuia un provider de SAT are cheltuieli destul de mari iar rata de acoperire a acestora e limitata.
    Ia gindestete putin la capacitatile unui TP cit suporta la transmisie, cit costa inchirierea, cit cost un system de securitate a fisierelor, cit costa uplinkul, intretinerea,........ vezi cam cite abonamente se pot face pe aceste capacitati si in final calculeaza de cite abonamente are nevoie un astfel de provider pentru a supravietui. Dupa calculeaza cam cit platesti tu sau ar trebui sa platesti ca acesta sa existe.
    apoi vezi de cit material beneficiezi intr-o luna daca faci parte dintr-o comunitate. Fa un calcul vezi cit te-ar costa in mod normal sa obtii doar ce-ti trebuie tie pe o linie disponibila la noi.
    Eh dupa ce ai calculat toate astea vin-o si spune-mi ... de ce a murit EON ?!
    ....................
    Apropo de cei ce vind material venit de pe eon. Nu sunt de partea lor si ii condamn de fiecare data cind am ocazia.
    pai hai sa fim realisti ce mai e atit de interesant la tv in afar de sport ? La filme sunteti in urma, la pr0n de asemenea, muzica nu mai zic,l divertisment eh sa zicem ca e ceva, documentare ?.. sunt destule pe cablu ! , altceva nu stiu sincer a fi ramas, poate doar bucuria de a vedea ca unele programe merg si ca ai ce butona ca altfel Televizuina e cam pe terminate.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Interesant, cineva care ia zilnic zeci de giga de warez si filme vorbeste despre piraterie, facand referire la altii, numai pentru ca acestia din urma nu sunt dispusi sa dea 100EUR/an.
    De ce crezi ca daca nu ar avea acces la eon nonpayerii si-ar lua abonament, tu daca n-ai avea acces ti-ai cumpara legal aceste filme si soft-uri putin probabil!
    Chiar daca vin lucruri interesante pe eon, nu toata lumea este dispusa/poate sa-si blocheze un calculator si antena de satelit 24ore din 24, numai pentru asta. Sa nu mai vorbim de posibilitatile de stocare, care costa mult mai mult de 100eur/an. Pentru cine intra 1-2 ori pe saptamana si ia cateva filme/softuri pe luna, probabil nu merita sa-si faca abonament, mai ales ca sunt si alte cai pentru a obtine aceste softuri.
    Fii sigur ca pentru cine a fost cu adevarat important sa aiba acces la aceste lucruri si-a facut abonament.
    Nu pentru toata lumea este asa de important sa vada filmele chiar inainte de a fi difuzate la cinema, un film bun va fi film bun si daca il vezi numai peste 1-2 ani.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

bbox ce spui tu e adevarat 99% din ce vine pe eon e material piratat e drept dar sa fim seriosi sa nu-mi spui tu mie ca intrii citeva ore pe eon pe saptamina ca nu te cred. Cine ia, ia la greu. Stocarea costa daca te intereseaza sa stochezi ceva. Personal ma uit la filme dupa care sterg, mai trag un joc dupa care sterg. dupa 1 - 2 ani sa ma uit la un film intrerupt de zeci de minute de publicitate ! nu mersi, prefer sa mi-l scot prin net.
    uitase-m sa adaug comunitatile ce s-au facut in acesti ani, accesul la informatii diverse. Ei bine aceste comunitati odata cu disparitia eon vor disparea incet incet.
    Sa nu-mi spui ca nu era misto sa ai in grup oameni din toate domeniile de activitate, puneai o intrebare si cineva venea cu un raspuns.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@bbox daca tozti gandeau K tine brumierele era deja mort
    de ce crezi ca unii si-au facut abo, nu cred ca de tampaitzi ce erau ci ca sa mai traiaska brumierele ..................e, asa si cu EON!

eu unul cred ca sunt destule "uploaduri"si pagini cu passuri pt arhivele eon
    asa ca nu cred ca tre' sa facem nr. de posturi pe rdi numai cu asa ceva.....................ca sa nu mai vb de groups-uri.....

sunt curios ce ai sa zici cand nu va mai fi eon.................parca vad ..si asa era nashpa ...de ce sa fi platit....da' filmele si appz au fost bune atatea cate au fost ........parca vad ca 99% dintre nonpayers mai shi vand cd-uri cu ce au down de pe eon si mai si fak gura ..........

PS: pe langa ca nu platitzi unii, nici nu atzi auzit de cuvantul "discret"

NU VRETZI SA VA FACA EONul O PAGINA DE NET UNDE SA POSTEZE SI PAROLELE?

Dream dream dream dream HD

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)