Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    AVP
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Casieritzele RCS nici o legatura cu firma

Dupa cum banuiam si cum multi dintre voi deja ati sesizat, profesionalismul doamnelor de la casieriile RCS sunt cu mult sub profesionalismul pe care il asteptam cu totii si care pana la urma ar rebui sa fie atata tip cat noi (clientii lor) mergem si scoatem bani din buzunar pentru a beneficia de serviciile si asistenta lor. Pe langa faptul ca acestea par plictisite de moarte si afiseaza o mimica faciala de te intrebi oare eu de ce am ales serviciile acestei firme, doamnele nici macar nu sunt la curent cu ofertele pe care firma le are, ba mai mult spun ca acestea nici nu exista.
    Sa luam de pilda un exemplu cu care m-am intalnit astazi la casieria RCS de langa Mall Vitan.
    Am solicitat doamnei aflate parca in transa, sa imi comunice cat am de plata pentru serviciile oferite de Digi pentru luna ianuarie, avand pachetul Extra I. Aceasta imi spune suma de 270.000, daca nu ma insel. Ca un cetatea onest, cum imi place sa cred ca sunt, ii spun ca eu beneficiez si de pachetele MaxPak si Telesport. Ea foarte surprinsa se intreaba cum oare este posibil asa ceva tata timp cat am Extra I. Binenteles ca ii explic faptul ca am un contract din luna noiembrie 2005 si ca am beneficiat de MaxPak si telesport atata timp cat ele au fost gratuite si nici nu am trimis taloanele catre RCS cum ca nu as dori sa mai beneficiez de ele.
    Doamna X a dat din cap, nu pentru ca ar fi inteles dar pentru ca probabil si-a dat seama ca habar nu are despre ce vorbesc, si imi comunica suma totala de plata. Eu de parca nu as fi avut altceva de facut ii spun ca as dori sa renunt la Telesport si la Cinemax, dorind sa pastrez doar HBO. Acesta foarte intrigata imi spune ca acest lucru este imposibil si ca nu exista posibilitatea sa renunt doar la un canal din Maxpak. Din acel moment am preferat sa las lucrurile asa cum sunt, dandu-mi seama ca oricat de multe argumente as fi adus, rezultatul ar fi fost acelasi, nereusind decat sa mai aduc inca o grimasa la multele care se aflau deja pe chipul stimatei doamne.
    As dori cu acesta ocazie sa spun reprezentantilor RCS ca nu este indeajuns sa vi cu oferte tentante pentru orice pasionat de televiziune atata timp cat imaginea firmei acestora este serios diminuata de aceste persoane care te fac sa te gandesti daca ei stiu pentru ce firma lucreaza sau care este domeniul de activitate in care acestea o reprezinta.
    As sugera Domnilor de la RCS ca inainte de a arunca pe piata diverse bombe sau mine antipersonale, sa isi stranga colectivul de angajati si sa-i includa intr-un program de training si de informare al planurilor care sunt si care urmeaza sa fie aruncate in aer pe piata.
    Doresc succes in continuare reprezentantilor RCS si nu pot decat sa sper, ca in curand, vom beneficia de serviciile pe care le asteptam cu totii din partea lor si din toate punctele de vedere.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

firma rcs = unos hijos de puta madre
    Fiti Aliati
    Dreambox

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

aliat, nu ne si traduci ca poate domnii de la rcs nu stiu spaniola.....

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

man ceam zis are 2 inselesuri unul rau si unul bun pt. cunoscatori expresia "de puta madre" se refela la alceva nu la ce traduci mota mo
    Fiti Aliati
    Dreambox

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)