Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ProgDVB si lista de canale

Am instalat de cateva zile ver 4.71.2 care promite "Update BDA module and fix small bug with channellist" si buci, la fel, dispar unele canale si se dubleaza altele. Voi chiar nu aveti problema asta?

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: ProgDVB si lista de canale

Quote Originally Posted by Kroky
    Am instalat de cateva zile ver 4.71.2 care promite "Update BDA module and fix small bug with channellist" si buci, la fel, dispar unele canale si se dubleaza altele. Voi chiar nu aveti problema asta?
    Man fara nici o jignire insa ProgDVB ala e un super screp de program. Probleme cu lista de canale progdvb o are de cand il stiu eu.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Imi aduc aminte de celebra lui lista de programe cu No Name , SID , NID , TID channels ......

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Am avut si eu versiunea asta si numai probleme mi-a facut asa ca am renuntat la ea. Scana un TP pe care stiam sigur ca sunt canale si nu imi gasea nimic. E de rahat.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Asa este, e de cacao, dar totusi sunt curios daca e de la computerul meu sau de la el, de aceea am intrebat si pe altii, doar eu sunt beat?

Banned

Posts Thanks / Likes

E beat rusul ala care il scoate . Vine cu 1 versiune noua la fiecare 2 zile , cu bug fixed cica . Eu cred ca se imbata si mai tare il strica decat sa il fixeze .

Uite la AltXro , scoate o versiune pe an , da aia e buna . Nu 300 pe an cu small fixes .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Kroky
    Asa este, e de cacao, dar totusi sunt curios daca e de la computerul meu sau de la el, de aceea am intrebat si pe altii, doar eu sunt beat?
    Intr-adevar, ProgDVBul are buguri din cele mai mici si mai diverse de la o versiune la alta(si care se mai si manifesta diferit in functie de configuratiile fiecarui PC, codecuri etc.), dar eu nu am nici o problema cu Taquillele (stiu ca la astea te referi @Kroky)...si nu am mai rescanat Hispasatul de vreo 3 saptamani...daca vrei iti trimit lista mea de canale sa vezi cum se manifesta...

Si apropo de vodca, trebuie sa-l intelegem si pe Prog, ca doar e iarna....si stim cum se incalzesc rusii
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Asa baga-i lista facuta de altii si vezi si mai si buguri de toata frumusetea. Am experimentat eu. Treci repede la o versiune anterioara.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

M-am prins, rusu'ala amesteca bugurile intre ele de la o versiune la alta, ii ia de la teletext si-i presara la subtitrari si lista de canale. Cred ca nu i-a mai intrat de mult o donatie si ce si-a zis el, las' ca va umplu eu de bugi ca chiuveta de muci...
    Sa nu folositi niciodata versiunea aparuta luni (il doare inca capul dupa duminica...) si nici de vineri (il doare capul numai cand se gandeste la weekend...)

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

4.5 merge foarte bine....are si EPG .... vede si numele complet la canale...nu conflict s2emu si WinCSC sau cu Yanskee....

eu sunt multumit de el....***** care mai face update la asta
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Banned

Posts Thanks / Likes

Kroky , de ce nu iei ss2-ul si sa il trimiti in Romania la ceva nepot sau ruda cadou si tu sa iti iei un Dream 500 ? Vei avea o surpriza .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am Dream 7000 dar il folosesc asa rar ca mai degraba l-as trimite pe el la saraci, deja l-am scos din semnatura. Iar pe SS2 il folosesc si mai rar, dar vreau sa mearga brici, asta e greseala...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)