Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
    Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default LOC DE PROTEST IMPOTRIVA CUMPLITEI SIGLE MAX TV

DOMNILOR DE LA max tv, e chiar asa de greu de redus o sigla si de facut cit mai transparenta si mai mica ? Daca va este greu inseamna ca sinteti niste handicapati, niste escroci. Huaaaaaa sigla Max tv, se cunoaste ca e facuta de niste analfabeti de bucuresteni, dupa ce este labartata, mai este si portocalie, ca astia de la putere. Nu va este rusine chiar deloc? In loc sa puneti inca un TP sau doua ca sa creasca calitatea transmisiilor dvs, va arde de sigle? Porci cu P de la Prosti. Salut,din februarie denunt abonamentul asta de cacat. Si mai am ceva de spus. Ce este cu rahatul acela de pagina de internet? Mai reactualizati-l din cind in cind. De ce scrieti ca se poate vedea postul tv 1000 pe nu stiu ce frecventa cind stiti foarte bine ca deocamdata nu-l mai transmiteti? CALITATE DE CACAT. Scuzati limbajul dar fiindca va bateti joc, asta meritati. Niste tantalai hoti si puturosi au putut inventa grosolania asta de sigla, de pagina web si in fond hotia asta de Tv prin satelit. Rusineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Hello Man..

Tu ai vazut sigla de la FOCUS cumva ?Tise pare mai mica si mai transparenta ? Mie nu .. crede-ma ... !Cred ca pe tine te deranjeaza ca MAX TV a pus sigla pe posturi nu si marimea ei..!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Da ai perfecta dreptate. Pro tv are o sigla, mai pune si Max una, iar cind te uiti la un film in loc sa te bucuri de el, nu poti, ai deja doua colturi pe ecran ocupate. Si ce cloare au gasit, mai agasanta nici ca se putea.

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@melinter2000

Fara nici o referire la adresa ta (nici nu te cunosc) ... vreau sa spun ca, prin introducerea siglelor MAX, li s-or cam stricat niste "meciuri" la vreo cateva sute de cablisti ...

Noi astia, care lucram cu fenomenele astea, stim care-i situatia, dar etica profesionala si confidentialitatea in business nu ne lasa sa spunem cine ce si cum ... ... treaba lor.

ovex

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Eu nu sustin scoaterea acestei sigle de tot, eu sustin ca se poate introduce o sigla mai eleganta, mai mica, mai discreta, atit.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

melinter

sigla se va schimba destul de curand , am mai spus
    Presiunea introducerii siglelor vine din partea programelor respective .
    Inainte de a face afirmatii documenteaza-te, nu vorbi din auzite.
    pagina de internet e la zi. poate ca la designul trebuie imbunatatit, informatiile sunt actualizate .
    cat despre vocabularul folosit , cel mai mult iti dauneaza tie ca imagine , ca statut si psihic.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default NEWSAT eu nu vb din auzite ci dupa fapte concrete

Programul TV 1000 se poate urmari pe satelitul Sirius pe frecventa 12637, SR 14465, FEC 3/4, polarizare orizontala, urmand ca dupa o perioada promotionala de 3 saptamani sa fie introdus in pachetul MAX pe frecventa 12149 in locul programului Eurosport. Asta scrie la noutati pe pagina web de la Max, acum astazi 19.01.2006, orele 12:35
    Cum este reactualizata pagina la zi? Citeste rubrica noutati domnule NEWSAT.
    Inceea ce priveste vocabularul folosit nu este treaba dumitale. Oricum fata de multe postari anterioare nu am folosit cuvinte prea dure. Iar in ceea ce priveste psihicul meu te asigur ca este foarte sanatos. Sanatos indeajuns incit sa vad ca sigla MAX TV E O PORCARIE facuta de cineva fara prea mare nivel intelectual. Cu stima......bla, bla, bla,,,

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Tools => Internet options => Temporary internet files => delete files

bafta

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Da am fost neatent cu reactualizarea. Scuze. Nu am mai sters de mult in temporari internet files. Asa e. In rest cu sigla imi mentin parerea. E prea mare, urita si agasanta

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by newsat
    melinter

sigla se va schimba destul de curand , am mai spus
    Presiunea introducerii siglelor vine din partea programelor respective .
    Inainte de a face afirmatii documenteaza-te, nu vorbi din auzite.
    pagina de internet e la zi. poate ca la designul trebuie imbunatatit, informatiile sunt actualizate .
    cat despre vocabularul folosit , cel mai mult iti dauneaza tie ca imagine , ca statut si psihic.
    Dar de imaginea de kk nu zici nimic ? Sau asta e standardul dth, ca dupa cat am citit pe-aici, toti sunteti varza la capitolul calitate.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

adned

vrei sa fii bagat in seama ?

daca da vino cu propuneri si sugestii pertinente

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

In judetul Arad exista cam multe televiziuni prin cablu PIRAT, cu cateva mii de abonati ,care emit programe de pe Max. Nu e corect.Au facut bine ca au introdus acele sigle. Au sa le finiseze.
    Sa vorbim de calitatea imaginii pe Max. Eu cred ca e mai buna ca pe Digi.Poate gresesc. Am vazut cum merge Max pe plasma. Dar pe Multivision cu ce e mai buna calitatea imaginii?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

robson , nu stii ce vorbesti :

Multivision 4 (la intamplare)
    720x576
    2800kbps/192kbps audio

TVR Cultural (la intamplare)
    480x576
    1850kbps/64kbps audio

Pare sa fie o mica mare diferenta la rezolutie , streamul video si streamul audio .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by newsat
    adned

vrei sa fii bagat in seama ?

daca da vino cu propuneri si sugestii pertinente
    Nu vreau sa fiu bagat in seama........vreau sa miscati ceva acolo ca de-aia luati un ban.Solutii s-au dat si le stiti si voi care sunt pentru imbunatatirea calitatii, insa daca tot va vine banu' cu investitie minima de ce sa va mai agitati.....dar nu-i nimic timpul le rezolva pe toate si cand o sa vreti voi sa mai faceti ceva nu o sa mai aveti cu cine.Uita-te acum la cosmote cat se agita sa reintre pe piata, dupa ce acum cativa ani isi bateau joc de clienti.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

adned

tu ai idee despre ce vorbesti? " cu investitie minima " ...
    ?

Explica ce ai vrut sa zici ca eu nu inteleg

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)