Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Al 3-lea LNB la MAX TV ???

Cine poate confirma ca la MAX TV se va receptiona un transponder de pe alt satelit (Intelsat W2 ?) montandu-se al treilea LNB?
    Daca asa este, inseamna ca MAX si-a dat in petic, ce vor face cei care au achitat abonament pe un an , cine mai merge inca o data sa monteze al treilea LNB,chiar pe cheltuiala lui MAX?

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Man, spune-mi ca glumesti.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Din pacate nu e gluma. Eu zic ca max se duce dracului. Daca e asa atunci sa se si duca. Ma fut in ei bucuresteni prosti, handicapati si hamesiti dupa ultimul bani pe care vor sal fure de oameni. E clar cu ei. Eu le urez faliment grabnic si cit mai negru.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

MAX TV ar trebui sa vanda antene TRIAX cu 8-12 LNB-uri si sa se laude ca ofera 3000 de kanale TV si radio. Problema ar fi doar la receptoare, ar trebui sa aleaga modele care pot stoca un numar mare de programe
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Al 3-lea convertor la max

D-le TEHNOCOM [ POMPEI ] ASTA E VECHE , NOI DIN 300 DE MAX-URI DOAR LA VRE-O TREI LE-AM PUS DOUA CONVERTOARE. ASTEPTAM O OFERTA SPECIALA CEVA GRATUITATI CA SE CAM PIERDE TERENUL.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default 3 lnb

TU vrei sa vezi : w2-hotbird-sirius

daca da atunci:

PE antena de 80 cm nu cred ca merge.

( diferentza este doar de 3 grade si nu poti apropia suficint LNB-urile, doar daca gasesti unele mici in diametru,exista)

dar pe una de 1m SIGUR va merge.

maine probez si.ti spun, bine
    acum eu am 2 LNB-uri duble :
    unul astra-hotbird SI CELLALT SIRIUS(MAX)-INTELSAT( DIGI).

SIRIUS

adryanus
    Guest

Un Rotor DiSEqC HH2100 costa doar 60-65 de euro...Deci,pentru cei cu dorinte pt alti sateliti,e o varianta destul de economica!Pentru cei Care nu se uta la 6-700 de euro,ar fi o alta solutie,un Wave Frontier,adica o toroidala,pe care pot fi montate pana la 16 LNB-uri!
    Asa ca...solutii pt toate buzunarele!

Member Mentor

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

Default Re: 3 lnb

[quote="sirius"]TU vrei sa vezi : w2-hotbird-sirius

daca da atunci:

PE antena de 80 cm nu cred ca merge.

( diferentza este doar de 3 grade si nu poti apropia suficint LNB-urile, doar daca gasesti unele mici in diametru,exista)

dar pe una de 1m SIGUR va merge.

maine probez si.ti spun, bine
    acum eu am 2 LNB-uri duble :
    unul astra-hotbird SI CELLALT SIRIUS(MAX)-INTELSAT( DIGI).

Asa cum ti-am zis miercuri seara la tel. eu am pe o antena de 80 cm puse 2 lnb:eutelw2 16° e in centru(antena fixa) iar hotbird13° in stanga(privind din spatele antenei).semnalul pe cei doi sateliti e undeva intre 80-85% adica destul de bine.....aa....cele 2 lnb-uri sunt normale de la marca "lidl" cu varful marisor....dar uite ca a mers combinatia eutelw2+hotbird
    INTREBAREA MEA:de ce nu merge aceeasi combinatzie dar punand antena cu lnb fix hotbird 13° iar alaturi in dreapta eutelw2-16°AICI SUNT PIERDUT!bine....stiu ca diferenta e doar de 3° dar repet:la mine acasa MERGE prima combinatie.....si asi vrea sa o imbunatatzesc cu al 3-lea lnb SIRIUS 5°.......cu toate ca nu stiu daca oi avea sanse ptr. ca ar trebui sa pun lnb sirius tot in stanga privind din spatele antenei....si cu un vant mai taricel din Gibraltar ....adiossss.
    singura solutzie este sa pun o antena de 1 m....pero bueno...o sa mai verific putzin poate poate)

TOATE CELE BUNE

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)