Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 113
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Din nou Boomerang!!!

Fratilor stiu ca insist pe un subiect discutat de zeci de ori, dar am trimis un mail la Digi solicitand Boomerang si raspunsul suna cam in felul urmator: Acest canal nu se afla intre prioritatile noastre din cauza solicitarilor reduse pt introducerea lui! Voua vi se pare ca sunt solicitari "putine"?!?
    Cipy

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sunt mult mai multe solicitari pentru Taraf TV decat pentru Boomerang te rog crede-ma pe cuvant.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Sunt mult mai multe solicitari pentru Taraf TV decat pentru Boomerang te rog crede-ma pe cuvant.

Fanta
    RDI Team
    Cam asa este mr Fanta si pe cand un astfel de canal In grila digi tv ori unul ori altul cel putin pentru taraf sa-i auzi 'dar taraf are?'sa mori daca sti ce sa le mai zici,pentru mine Imi este indiferent ori cu unul sau cu altul am antena ma uit la care vreau dar este vorba despre abonati,hm tu ce zici?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cum ma, cand numai pe forumul asta am vazut sute de post-uri solicitand Boomerang! Dar daca zici tu, te cred!
    Cipy

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

taraf=cerinte din popor?! asta denota cultura unei tari...cica in drum spre EU...De regula castiga cei multi si *** ..astfel pt. urmatoarele luni v-om fi privati de Boomerang in favoarea Taraf.daca Digi cedeaza in fata "presiunilor" pt. introducerea tarfei in fata mea cel putin pierde 50% procente la capitolul imagine europeana.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Asta asa este,mai bine ar baga Boomerang-ul ca e mult mai misto ca celelalte programe de desene animate care le are Digi,sau de ce nu pachetul Mtv cum are TvCabo. Si mai e inca ceva...poate ar fi bine sa-si mai dea jos de acum sigla aia"digi"de pe unele programe cum ar fi HBO,ProCinema s.a.,ca sigur iar sta mai bine si mai profesional.
    Antena 1,8m/Montura polara/Lnb Invacom quad 0,3db/Actuator 12"/Pozitioner diseq Moteck/DB 7020s/DigiTv

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

boomerang nu este tradus...daca este dorit asa netradus ce sa zic de canalele DISNEY netraduse...

introducerea altor programe in BAZA creaza probleme de pret...si nu cred ca isi mai permit sa plateasca in plus si sa nu creasca pretul...pastrarea pretului pentru un interval mare de timp este mai importanta decit numarul de canale din pachet...

vom vedea in timp...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Am vazut mai multe topicuri despre bumerang decat despre taraf.Asa ca se cere mai mult bumerang.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cableguy
    boomerang nu este tradus...daca este dorit asa netradus ce sa zic de canalele DISNEY netraduse...

...
    ai uitat cand te uitai la cartoon netradus.a fost tradus destul de tarziu fata de celelalte canale.imi place boomerangul pentru ca sunt desnele cu care am copilarit(alea de pe casetele video)si nu sunt cu monstriisi roboti intergalactici
    boy2good

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

boomerang! nu vreau taraf tv ....atata va trebuie ca va dau inapoi cartelele topite.....
    ganditi-va ca si asa netradus este destinat copiilor care acuma chiar de la 3 ani invata engleza.....
    doar vrem sa devenim europeni, nu?
    sau poate nu.....

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Am si eu 2 copii si sincer ma cam uit si eu din cand in cand in cand la desene ... dar nu e asa cum zice domnul FANTA .. ca sunt 4 posturi de desene la digi ... sunt 4 posturi dar principalul Cartoon nu mai e ce era o data e de cacaoua iar celelalte sunt desene pentru retardati .... Boomerang mai aduce ceva din ce era o data Cartoon ... asa ca opiniile sunt impartite dar cunoscatorii stiu .... si sincer domnu FANTA nu cred ca ti-ai lasa copii sa se uite la chinezeri de pe cartoon de gen Power puff sau alte magarii mai bine clasicele pe care le stim cu totii, mai putin pustanii de pe forum care nu lea-u prins ... asadar mai bine zic Tom si jery.. Ursul Yogi si asa mai departe decat tampeniile care sunt acuma asa ca fiecare cu parerea lui fara a jignii unu pe celalalt si cu speranta ca cineva va baga in seama aceste dischutii...

MULTUMESC

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Vreau taraf tv sa ascult si eu o manea cand fac un spritz cu prietenii ce mai sunt bebe strumf sa ma uit la desene.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

daca esti cu prietenii la un spritz si nu mai esti bebe strumf poate ti s-ar potrivi mai bine spice.....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Sa fie si Boomerang in grila Digi Tv;e un program mult mai bun decat Cartoon!Ce daca nu are are dublajul in limba romana?Poate in felul asta vor invata si copiii de azi limba engleza!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Clar sunt PRO Taraf TV.
    Fanta te rog mai fa un site sau o sectiune noua in acest forum.
    www.rdi-gradinita.ro
    sau sectiunea :
    Soimii Patriei.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)