Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Fotbal FTA pe Romania International !

Romania International, dupa mari eforturi, a hotarit sa (re)transmita miercuri necodat marele derby MGA Domnesti – CIP Deva, din campionatul national de fotbal in sala.
    Aceasta stire ii va bucura desigur nespus pe romanii din diaspora, cunoscuti drept mari amatori ai fotbalului romanesc in sala, compensindu-se astfel cu virf si indesat netransmiterea in direct a partidelor echipei nationale a Romaniei, sau a partidelor echipelor romanesti in cupele europene.

TVR, ROMANII DIN DIASPORA ITI MULTUMESC PENTRU ACEASTA STIRE MINUNATA !

VA TINEM PUMNII CA, DUPA ACEST ACT CURAJOS, SA NU FITI DEPISTATI DE SKY SAU PREMIERE, CARE DUPA CUM SE STIE DETIN DREPTURILE EXCLUSIVE DE TRANSMITERE A MECIURILOR DIN ACEST CAMPIONAT !

SI O MICA RUGAMINTE LA SFIRSIT : ATI PUTEA TRANSMITE NECODAT SI MECIURI DIN CAMPIONATUL DE OINA (DACA NU SE POATE ZIUA; MACAR DUPA MIEZUL NOPTII) !

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Fotbal FTA pe Romania International !

CERERE

Stimati concetateni de la TVR !
    Si eu vreau sa ma alatur cerintelor si as dori sa transmiteti meciul din divizia D :
    FC Scuipa“n Balta - Cartieru“ Mahala de simbata viitoare, ca joaca cumanta-miu . Daca insa vi se pare ca sunt prea egoist
    ar ajunge daca dati joi Steaua si Dinamo din cupa UEFA - FTA .

Parca am fi la "surprize-surprize" aici, asa sunt de emotionat

Cu stima
    "Äla de la 5"

@loko , acum fara misto, citatul tau a fost dat in presa ? Posteaza si tu linku“

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: Fotbal FTA pe Romania International !

Quote Originally Posted by LAURI
    @loko , acum fara misto, citatul tau a fost dat in presa ? Posteaza si tu linku“
    Inca nu , am "descoperit" singur aceasta informatie "frunzarind" grila de programe pe pagina TVR, in speranta unei transmisii live din cupa UEFA ...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Fara comentarii

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Uitati de meciurile de ieri din cupa UEFA, uitati de meciul cu cehii, si notati-va neparat urmatorul highlight de miercurea viitoare de pe TVR International, de data asta un meci din cupele europene !

14.30 FOTBAL DE SALA *AFC BODU – ILVES FS (FINLANDA), meci din Liga Campionilor

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mīine, campioana Romāniei la futsal, AFC Bodu, īntīlneşte formaţia similară a Belgiei, Action 21 Charleroi (īn direct pe TVR2 de la 17:30), īn meciul care va decide cine se califică īn turul următor. Ambele formaţii au punctaj maxim, fiind despărţite de golaveraj. Preşedintele clubului bucureştean, Bogdan Dragomir, fiul şefului LPF, Dumitru Dragomir, a declarat: "Nimeni nu credea că vom putea lua şase puncte, dar am reuşit. La fel de bine putem obţine mīine calificarea"

Clasamentul actual
    1. Action 21 Charleroi 2 2 0 0 19-0
    2. AFC Bodu 2 2 0 0 10-4
    3. Ilves Tampere 2 0 0 2 2-13
    4. FK Inkaras Kaunas 2 0 0 2 2-16

Programul de mīine
    15:30 Ilves Tampere - FK Inkaras Kaunas
    17:30 AFC Bodu - Action 21 Charleroi (televizat īn direct de TVR 2)

Zi cu ghinioane
    Īn timpul partidei disputate luni dintre AFC Bodu şi Ilves FS (5-2), jucătorul bucureştenilor Arlet Vasile a primit un cartonaş galben şi este suspendat pentru partida de mīine cu Action 21 Charleroi. Ghinionul nu i-a ocolit nici pe adversari, Terho Teemu părăsind terenul pe targă, suspect de ruptură de ligamente. / Andreea Radu

"Daţi-le 5 sau 6 goluri!"
    Văzīnd că jucătorii săi se precipită din cauza emoţiilor, preşedintele clubului AFC Bodu, Bogdan Dragomir, a īncercat să-i impulsioneze la pauză. "I-am īntrebat cīte goluri ar fi dat dacă meciul ăsta s-ar fi disputat īn campionatul nostru. Ei au răspuns că cinci sau şase. Atunci le-am zis "Foarte bine, atītea să le daţi şi ăstora acum. Aţi văzut că s-a īncheiat 5-2", a mărturisit fiul preşedintelui LPF. / Andreea Radu

Piţi: "Poate antrenez la sală din iarnă"
    Victor Piţurcă a urmărit din tribune partida AFC Bodu - Ilves FS (5-2) şi este de părere că diferenţa a făcut-o tehnica jucătorilor romāni. "Mi-au plăcut toţi băieţii şi cred că puteam cīştiga la o diferenţă de scor mult mai mare, īnsă trebuie să privim īnainte, la meciul de miercuri, care se anunţă a fi unul extrem de greu", a declarat acesta, care a continuat īn glumă: "Cine ştie, poate din iarnă voi antrena o echipă de fotbal īn sală". / Andreea Radu

"Charleroi va avea meci greu"
    Preşedintele Comisiei de Fotbal īn Sală, Dan Petrescu, a declarat că nu se aştepta la o prestaţie atīt de bună a jucătorilor de la AFC Bodu. "Băieţii noştri au obţinut victorii fără dubii şi au jucat un fotbal frumos, cu spectacol. Cred că īn 2 - 3 ani vom fi printre cele mai bune echipe din Europa. Cred că mīine Charleroi va avea un meci greu pentru că ei joacă sub o presiune mult mai mare ca noi", a declarat Petrescu. / Andreea Radu

Antrenorul Ion Toma despre...
    Action 21 Charleroi din Belgia: "De departe sīnt favoriţi la calificare. Leagă foarte bine jocul, schimbă locurile īntre ei extraordinar. E normal să fie astfel de legături īntre ei, avīnd īn vedere faptul că joacă īmpreună de cinci ani. Un lucru demn de remarcat este că īntre primul şi ultimul jucător de la ei nu sīnt niciodată mai mult de 6 - 7 metri, stau foarte grupaţi. La noi īncă nu e aşa şi cred că abia peste cīţiva ani buni vom putea ajunge la nivelul lor".

FK Inkaras Kaunas din Lituania: "Īncepuserăm foarte bine jocul, dar au dat ei primul gol şi băieţii mei au intrat puţin īn panică. N-am dat multe goluri, puteam marca mai des, īnsă am tras pe poartă şi asta mă mulţumeşte. Lituanienii s-au dovedit a fi o echipă mai slabă decīt credeam".

Ilves FS Tampere din Finlanda: "După ce am văzut fiecare echipă la antrenament şi pe finlandezi īn primul meci, mi-am dat seama că pot fi bătuţi. Stau bine īn apărare, dar faza de atac este foarte rudimentară. Nu au jucători cu valenţe tehnice, spre deosebire de noi".

5 octombrie 2004

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Aoleu, mi-ai "divulgat" rezultatul ! Acum nu mai are nici un sens sa ma uit, am dat cererea de concediu pentru miine inapoi ... Din "pacate" TVR 2 a renuntat la transmisia directa a meciului de miine, si il da inregistrat de la 23:35, dar e bine si-asa, sper sa prindem macar un feed daca se codifica . Oare sa aiba legatura interesul TVR pentru aceasta superliga cu prezenta unui Dragomir in apropierea lui AFC Bodu ? Bine ca TVR au scos banu' public sa transmita in exclusivitate aceste meciuri, iar Mitica a mai tras o "teapa" cu drepturile de televizare.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pacat, mare pacat ! Si asa aproape au fost futsalistii de la AFC Bodu de o performanta unica pentru fotbalul romanesc ! Dar si asa baietii au scris istorie, dupa cuvintele beizadelei lui Mitica ! Bine ca TVR International vor continua sa transmita mai departe aceste meciuri ...

AFC Bodu a ratat calificarea īn turul doi preliminar al UEFA Futsal Cup după ce ieri a pierdut īn faţa belgienilor de la Action 21 Charleroi cu scorul de 4-9. "Nu pot fi supărat pe băieţii mei. Deşi am venit din a patra grupă valorică, am cīştigat două meciuri şi am obţinut puncte pentru Romānia, lucru care nu a fost reuşit pīnă acum de nici o formaţie romāmescă de futsal sau fotbal īn 11", a declarat preşedintele echipei AFC Bodu, Bogdan Dragomir

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)