Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Cateva intrebari ... pentru receptia in Germania ?

O familie de cunoscuti din Germania mi-a solicitat ajutorul in achizitionarea unui kit pentru a putea viziona mai multe programe romanesti. Adica cu alte cuvinte oamenii vor un abo la un pachet romanesc. Am cateva nelamuriri. Pe pagina de la Max, la lista de preturi scrie cost minim pt. echipament 4.200.000, dar nu e clar ce intra in banii respectivi si as vrea sa-mi spuneti cat costa exact receptorul fara antena + LNB-uri, etc si daca pot plati abo pe un an in avans. Acelasi lucru pt DigiTV - pot plati abo pe un an in avans la pachet baza + MaxPak + Extra I + Telesport ?
    Deasemenea, as vrea sa va mai intreb daca sunt probleme de receptie cu antene de 0,8 - 0,9 m in Germania pt Max si Digi ?
    Big thanks !

RESPECT Expert
    Posts Thanks / Likes

Pot sa-ti raspund doar in legatura cu digi; in Germania cu oala de 85 , am semnal 80-92 % ceea ce este f bine(zic eu); tot la digi , este inca in oferta , platesti abonament pe un an si ai un an gratuit (valabil pt pachetul de baza).

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Cateva intrebari ... pentru receptia in Germania ?

Quote Originally Posted by cartita
    O familie de cunoscuti din Germania mi-a solicitat ajutorul in achizitionarea unui kit pentru a putea viziona mai multe programe romanesti. Adica cu alte cuvinte oamenii vor un abo la un pachet romanesc. Am cateva nelamuriri. Pe pagina de la Max, la lista de preturi scrie cost minim pt. echipament 4.200.000, dar nu e clar ce intra in banii respectivi si as vrea sa-mi spuneti cat costa exact receptorul fara antena + LNB-uri, etc si daca pot plati abo pe un an in avans. Acelasi lucru pt DigiTV - pot plati abo pe un an in avans la pachet baza + MaxPak + Extra I + Telesport ?
    Deasemenea, as vrea sa va mai intreb daca sunt probleme de receptie cu antene de 0,8 - 0,9 m in Germania pt Max si Digi ?
    Big thanks !
    Sal frate!
    Daca familia din germania nu au inca un receptor in casa lor eu iti recomand sa le faci cadou un kit Digi ,iar daca au totusi un receptor compatibul in sistemul de codare viacces ia cu incredere o cartela Max(bineintales exista mult mai multe variante pe care le poti alege)

Toata stima
    Piciul Alcoolistul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cartela MAX cu 500 000 lei taxa de activare, receptor cu Viaccess de la 2 760 000 lei.

arthur-t
    Guest

Quote Originally Posted by alexa
    Cartela MAX cu 500 000 lei taxa de activare, receptor cu Viaccess de la 2 760 000 lei.
    asta as recomanda si eu. dar receptorul il pot cumpara si in germaniaeu vad max cu oala de 60. (in sud, intre München si Stuttgart). recomandata e insa de 80

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)