Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13

Thread: vu+solo2

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default vu+solo2

salut spune-ti si mie care este diferenta intre un vu+solo2 si vu+meelo, am inteles ca meelo este clona si nu merge ca vu+solo2 , pe un site imi spune ca este acelasi lucru doar denumirea difera

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Sal.Da, este identic cu VU solo2.Merg imaginile originale pe ea.A mea a pocnit , dupa 5 luni.Imaginea are dungi verticale.Am dat la reparat , dar nu se poate repara.

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca a pocnit dupa 5 luni inseamna care va sa zica, ca ori e pocnitoare, ori ai fost ginionist. De este sau nu identic cu Vu si cat de originale sunt imaginile funtionale, conteaza mai putin, mai ales ca depanatorii nu sunt toti pregatiti sa rezolve momentan problema.
    Quote Originally Posted by zottya View Post
    Da, este identic cu VU solo2.Merg imaginile originale pe ea.A mea a pocnit , dupa 5 luni.Imaginea are dungi verticale.Am dat la reparat , dar nu se poate repara.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by .::1x::. View Post
    Daca a pocnit dupa 5 luni inseamna care va sa zica, ca ori e pocnitoare, ori ai fost ginionist. De este sau nu identic cu Vu si cat de originale sunt imaginile funtionale, conteaza mai putin, mai ales ca depanatorii nu sunt toti pregatiti sa rezolve momentan problema.
    salut nu am inteles nimic , este vu+meelo acelasi aparat ca vu+solo2 ?sau este clona ?, asta ma intreseaza , o seara buna

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Eu am dat un simplu "sărci" pe google si am gasit ca raspuns asta si asta, poate aici e mai clar. Acum sper ca ai inteles "Meelo SE is new clone of Solo 2". Nu cred ca e o problema daca stii din start ca vei cumpara o clona, iar VU nu are nici o treaba cu asta.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

E clona bine facuta de chinezi.Diferenta dintre celelalte clone , este ca merg pe ea imaginile originale.Nu trebuie sa te chinui ci imagini , gen ferrari etc.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Da, bine facuta, de-aia s-a stricat.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

mersi am inteles este clona si nu cred ca ma intreseaza asa ceva , desi cei ce le vind, le vind la acelasi pret cu vu+solo2 si spun ca doar numele difera , vedeti niste postari de vinzare pe anumite site

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Cred că de 2 sau 3 ani am meelo , sânt mulțumit de receptor. Ce mă deranjează e colierul ce are acum un mic zgomot și telecomanda ce are tastele centrale cam tari .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

am inteles ca este clona ?, spune-mi imaginile se potrivesc de la solo2 si merg bine ? am mai auzit de la niste prieteni ca se blocheaza imaginea des la el si nu se misca asa repede ca solo2 ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu exista blocari de imagine. Dar dacă apare vreuna ...buteaza imediat. E a doua clona pe care o am...prima am dat-o din lipsa de bani...am fost nevoit să comand din China pe următoarea.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Tunerul e mai slabut decât la vu uno...Am vazut ca la o scanare nu a găsit Etno HD pe 16 est ...vu uno a gasit.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pentru mine, cel mai tare tuner e ala care nu gaseste Taraf TV.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)