Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default VU+ si unicable lnb

Salutare,

Intrebarea nu este specifica pentru VU+. Idea este ca o sa cumpar un VU+ ultimo care are doua tunere S2X/FBC (ebay). Vreau sa schimb LNB-ul actual care are doua iesiri normale cu un LNB unicable (Inverto 5434 IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP UniCable)

Iesirea normala vreau sa o folosec pentru controlul motorului de la antena. Pentru cealalta unicable am nevoie de un splitter? Din ce am vazut se poat connecta pana la 4 receivere sau tunere. Sau pot folosi doar un cablu connectat la un tunner si restul cu loopback?

Pentru LNB ma intereseaza doar cu 2 iesiri pentru ca am doar doua cabluri de la antena pana in camera. Ar fi o totala nebunie sa incerc sa mai trag extra cabluri. Idea este ca unul sa fie unicable. Daca puteti sa recomandati si alte LNB-uri

Mersi pentru orice informatie.

EXPERT GIGABLUE & IPTV Expert

Posts Thanks / Likes

deci…..o iesire este legacy pe care o folosesti la receptorul ce iti invarte antenna..

ptr unicablu iti trebuie un spliter ptr a imparti cele 4 receptoare….

spliteru sa fie pana la 2400MHz

NU UITA ...la urma la fiecare receptor ce e pe unicablu sa faci setarile la tuner configuration
    GIGABLUE 800HD SE...GIGABLUE

Posts Thanks / Likes

apropo vezi ca treaba cu S2X la Vu e pura fantezie....sau daca vrei mai poetic...doar scrie asa....inca nu stiu sa fie multistream la Vu..mai ales ULTIMO

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Super, mersi o sa cumpar si spliter.

Stiu am studiat problema cu S2X pe ultimo. Este nevoie de drivere noi. Cei de la vu au zis ca or sa faca dar fara a confirna oficial cand. Tunere exista si sunt recunoscute corespunzator. Am primit niste poze, sper sa fie autentice.

Posts Thanks / Likes

daca ai auzit de pe la VTI...mda niste labari..mincinosi..furaciosi si cum or mai fi

tuner S2X va fi dar nu multistream

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Probabil, nu pot comenta. Oricum nu am observat alt receiver care sa aiba cel putin aceleasi caracteristici la fel ca ultimo 4K.
    Ma tenta axas e4hd 4k unde multistream functioneaza de la lansare. I-am intrebat daca au ceva planuri pentru FBC. Nici macar nu au raspuns.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

La DM920 te-ai uitat? au si tuner S2x-Mis/FBC. E si mai ieftin fata de Vu Ultimo4k, ce are in minus e un cititor de card, dar daca iti trebuie musai 2 card-readere poti pune unul pe usb.
    [email protected] HD51, Dm 920, [email protected] HD2400, T90 4w-42e, offset 1,5-1w/5w/4,8e, offset 1,2 HH 30w-56e

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)