Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Zvon: Achizitia unor opratiuni Liberty Global de catre Vodafone aproape de finalitate

Conform www.broadbandtvnews.com (o autoritate in domeniul stirilor privind piata media) achizitia de catre Vodafone a opratiunilor Liberty Global (Unity Media in Germania si UPC in Europa Centrala si de Est) din Germania, Ungaria, Romania si Republica Ceha este aproape de finalizare. In urmatoarea perioada urmand sa se faca anuntul. Intr-un fel ma bucur ca scapam de UPC din Romania, este un operator care nu m-a atras niciodata cu serviciile sale.

Sursa stire: https://www.broadbandtvnews.com/2018...deal-imminent/
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

daca bat astia palma, nu-i vad n clar pe ceilalti.
    cu infrastructura de la UPC si niste oferte ieftine de la Vodafone, va fi jale pe piata.
    sa nu uitam ca englezii sunt pragmatici si eficienti.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

in olanda deja sunt impreuna. ziggo si vodafone.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    cu infrastructura de la UPC si niste oferte ieftine de la Vodafone, va fi jale pe piata.
    Sper ca daca o sa-i preia Vodafone sa schimbe infrastructura pe FO macar pentru conexiunea de internet. Daca au de gand sa o pastreze pe cea actuala nici nu are rost sa-i preia.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Din pacate, nu pot unii fara altii ( Vodafone nu au DTH iar Focussat nu poate sa ofere internet ) e maritis pe interese .... Asta e viata
    !

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Eu zic ca nu schimba cu nimic dinamica din piata, Digi ajunge in scurt timp la 5 milioane de abonati din care 95% cu abonament lunar, ma refer pe telefonie mobila si cu extinderea retelei in mediul rural la modul agresiv vor sari de 4 milioane de clienti de TV si 4 milioane de clienti de internet fix, mai mult de 50% din piata actuala din Romania. Daca mai pun laba pe drepturile Champions League si Europa League si mentin si Liga1+La Liga si meciurile lui CSM Bucuresti la handbal feminim din EHF Champions League plus ca au toate turneele WTA la care participa Simona Halep si pana in 2022 nu stiu cine ce le-ar putea face... Poate sa inceapa Vodafone sa ofere toate serviciile gratis pe cate un an de zile din doi ani de contract si nici atunci.

Eu platesc undeva la 155-160 de ron lunar la Digi pentru: CATV full fara HBO, net Fiberlink 1Gbps, 1 stick de internet 3G cu 50GB trafic lunar apoi scade viteza gen, 4 abonamente de telefonie mobila nelimitat la care mi se pare ca am cate 50Gb de net pe fiecare, plus telefon fix. Eu la nivel mondial nu am gasit o asemenea oferta, plus: La LIga, Serie A, Ligue 1, Jupiler League, Euroleague, EHF Champions League, toate turneele WTA (in afara de cele 4 Grand Slam-uri), Formula 1 care in aproape toate tarile din lume sunt contra cost in cadrul unui pachet de canale de sport, ceea ce cred ca in curand vor face si cei de la Digi datorita cresterii galopante a costurilor pentru drepturile TV ale principalelor evenimente sportive.

NU uitati ca atunci cand Digi incepea sa ofere net pe fibra la 1Gbps la 10 euro (Doamne cat de ieftin) in toata Europa in afara de Meo si Zon din Portugalia si mi se pare ca si Telia in Suedia mai ofereau asa ceva, Vodafone inca oferea net prin linii inchiriate de ADSL in toate tarile unde ofereau si ei servicii fixe.
    @Serpiko

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Cu infrastructura pe care o au acum cei de la UPC poate sa ii cumpere și extratereștrii, au limitări pe partea de internet, bandă la TV pentru extindere nu prea mai au, n plus au nceput sa aibă probleme la nivel național att cu rețeaua de internet cat și cu tv (aseară a picat televiziunea n majoritatea cartierelor din București).
    n ceea ce privește bucuria colegului @serpiko față de abonamentul oferit de operatorul RCS & RDS ți spun că Telekom ca și grilă de canale este mult peste ceea ce oferă RCS & RDS.
    TV (155 canale, dintre care 50 HD)
    MAXPACK (HBO 1,2,3 HD, CINEMAX 1,2 HD)
    INTERNET 1Gbps
    Fix Nelimitat (minute nelimitate fix și mobil național, plus UE fix SUA și Canada)
    Mobil (nelimitat Voce și date), fără restricții la internet.
    Adica: TV L+Net L+Voce Nelimitat +Maxpack + 4 Mobil, totul la 171 lei.
    Eu cred ca este peste Digi...
    Așa că eu unul personal nu ii vad sa cștige teren pe cei de la Vodafone dacă o sa cumpere UPC, doar dacă schimbă rețeaua veche cu rețeaua de fibră optică, asa cum are DIGI și Telekom.
    Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
    Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Televiziunea a picat in Bucuresti deoarece au facut ordine atat in frecventele de CATV cat si in cele pentru upstream/downstream de internet.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

@Militianu nu neg oferta celor de la Telekom in momentul de fata. Dar eu am aceasta oferta de la Digi din 2014, pana de curand cei de la Telekom erau dubli la pret fata de Digi, cei de la Telekom fac aceste oferte de disperare in acest moment, disperati de hemoragia de clienti. Pe de alta parte numarul canalelor pe mine ma lasa rece, eu fiind pasionat de sport mai mult si cu precadere fotbal pentru mine oferta Digisport este peste cea Telekom Sport, plus calitatea prezentatorilor si a comentatorilor net superioare, plus emisunile de analiza. La documentare mai ma uit cand si cand si sincer sunt multumit cu ce ofera Digi. Plus ca mai am si alte surse de vizionare gen canale din alte tari.
    @Serpiko

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    daca bat astia palma, nu-i vad n clar pe ceilalti.
    sa nu uitam ca englezii sunt pragmatici si eficienti.

Oferte ieftine la Vodafone ?Glumesti nu ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)