Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 109

Thread: CEHIA - ROMANIA

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default CEHIA - ROMANIA

... am deschis acest topic pentru a pune shi ultimele informatzii despre meci, feed, etc ...

... TOATE ARTICOLELE de mai jos sunt luate de pe principalele ziare de SPORT din Romania ...
    Quote Originally Posted by silber

o veste buna :
    Pavel Nedved s-a retras din naţională

Pavel Nedved, jucătorul lui Juventus Torino, premiat cu Balonul de aur anul trecut, a anunţat astăzi printr-un comunicat remis Federaţiei Cehe de Fotbal că a decis să pună punct carierei sale la naţională. Cehul, īn vīrstă de 32 de ani, a fost selecţionat de 83 de ori īn naţională, debutīnd īn echipa Cehiei īn iunie 1994, īntr-un amical cu selecţionata Irlandei. Nedved a evoluat ultima īn echipa naţională īn semifinalele Euro-2004, īn partida Grecia - Cehia, scor 1-0, cīnd a părăsit terenul accidentat, īn minutul 40 al meciului. „Decizia lui de astăzi m-a surprins foarte tare, dar se pare că este un lucru cert", a declarat Karel Bruckner, antrenorul naţionalei cehe:

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ca sa bata Romania ar trebui sa se retraga si ceilalti 10 jucatori cehi. Cea mai slaba echipa nationala pe care a avut-o Romania vreodata. Nashpa.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@nrares, nu mai fi pesimist!
    daca ne bat , ne batem singuri(autogol), dar merg pe victorie Ro.
    pe o bere?
    danjoedesinaia.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Printre stranierii care au primit telegrame de convocare pentru 9 octombrie se numără şi Cristi Chivu. Chemarea la lot pare mai mult o īncurajare pentru căpitanul echipei naţionale, care nu va apuca să evolueze īn nici un meci pīnă atunci. Contactat ieri, Chivu a spus că "mă antrenez individual īn fiecare zi cu speranţa că voi putea evolua la Praga. Īmi va fi greu pentru că n-am mai jucat de 5 luni şi trebuie să mă pun la punct cu condiţia fizică".
    Fundaşul Romei şi-a reluat pregătirea de 10 zile. De atunci el lucrează īn fiecare zi de la 9:00 la 15:00, timp īn care aleargă, face forţă, mobilitate pentru gleznă şi genunchi, conduce mingea printre jaloane. "Īnvăţ să nu-mi mai fie frică să calc", a caracterizat jucătorul programul pe care īl urmează.

Vineri el a trecut vizita medicală anuală, pe care a ratat-o cīnd au efectuat-o coechipierii de la Roma. Medicii au constatat că este apt de efort, dar consultul lor s-a rezumat la o investigaţie generală. Nici osul fracturat nu-i pune probleme, dar are alt gen de probleme. De exemplu, după ce a efectuat cīteva serii de sărituri l-au durut genunchii. "E normal, el n-are nici un pic de condiţie fizică, n-a mai făcut nimic de 5 luni", a afirmat o sursă medicală, care s-a declarat sceptică īn privinţa folosirii lui Chivu īn meciul cu Cehia, mai ales că nu va disputa nici un joc īnainte de prezentarea la lot.

--------------------------------------------------------------------------------

Revine Codrea
    Pentru Paul Codrea amicalul Romānia-Japonia (1-1), disputat pe 11 octombrie 2003, a fost ultimul meci īn tricoul "naţionalei". El are 18 selecţii şi un gol marcat

Anghel Iordănescu a făcut ieri prima mişcare īn vederea partidei cu Cehia, programată pe 9 octombrie, la Praga, de la ora 18:00. Selecţionerul a trimis telegrame de convocare pe numele a 13 "stranieri". Noutăţile le reprezintă revenirile "italienilor" Cristi Chivu şi Paul Codrea (23 de ani).

Convocarea ultimului este cīt se poate de firească, ţinīnd cont de forma excelentă manifestată de mijlocaşul lui AC Torino īn debutul sezonului din Serie B. Forţat de problemele īnchizătorilor Mirel Rădoi şi Ovidiu Petre, Iordănescu nu l-a mai putut neglija pe Codrea, deşi Generalul nu l-a inclus pe timişorean īn lotul provizoriu de 50 de jucători transmis la UEFA. Faţă de precedentele acţiuni din preliminarii lipsesc Marius Niculae (accidentat) şi Nicolae Mitea, detaşat disciplinar la tineret.

INTERVIU
    Fericit şi surprins
    Codrea speră că a fost convocat ca mijlocaş central

- Ai aflat, Paul, vestea convocării?
    - Mi-a spus maică-mea că a auzit ceva, dar abia acum sīnt sigur, după ce mi-aţi confirmat.

- Eşti surprins?
    - Sīnt fericit şi surprins īn acelaşi timp. A trecut o grămadă de vreme de cīnd n-am mai fost chemat la echipa naţională. Aproape un an. Mereu am sperat că voi reveni la lot īntr-o bună zi.

- Ce crezi că l-a determinat pe selecţioner să apeleze din nou la tine?
    - Probabil şi-a dat seama că sīnt īn formă şi joc titular la AC Torino, dar poate a contat şi faptul că Rădoi este indisponibil.

- Pe ce post evoluezi la Torino?
    - Mijlocaş central, ceea ce mi-aş dori să fiu folosit şi la echipa naţională. Dar n-aş zice nu nici dacă ar fi să joc mijlocaş dreapta, chiar dacă īn anii trecuţi n-am prea dat randamentul scontat pe acest post. Eram īntr-o pasă mai proastă şi puţin obosit. Prefer totuşi să evoluez īnchizător. Important e să şi joc dacă am fost convocat pentru că am să sar, probabil, peste un meci la echipa de club. Mă voi sfătui şi cu staff-ul lui Torino după ce-mi parvine telegrama.

--------------------------------------------------------------------------------

"Stranierii" pentru Cehia

Portar
    Bogdan LOBONŢ / Ajax Amsterdam

Fundaşi
    Flavius STOICAN / Şahtior Doneţk
    Cosmin BĂRCĂUAN / Şahtior Doneţk
    Cristian CHIVU / AS Roma
    Adrian IENCSI / Spartak Moscova
    Răzvan RAŢ / Şahtior Doneţk
    Cristian DANCIA / Torpedo Moscova

Mijlocaşi
    Florin ŞOAVĂ / Spartak Moscova
    Daniel PANCU / Beşiktaş
    Paul CODREA / AC Torino
    Florin CERNAT / Dinamo Kiev

Atacanţi
    Adrian MUTU / Chelsea
    Ciprian MARICA / Şahtior Doneţk

Mutu are probleme la menisc
    Īn timpul unei şedinţe de pregătire din cursul acestei săptămīni, Adrian Mutu a simţit dureri la genunchiul piciorului stīng, acolo unde a mai avut probleme īn primăvară. "Am simţit īnţepături şi apoi mi-a apărut o gīlmă pe interior", a explicat el la acel moment. Specialiştii lui Chelsea au diagnosticat la vremea respectivă "o inflamaţie a unui ligament". Acum, lucrurile sīnt ceva mai complicate, īntrucīt ar exista şi unele probleme la menisc. Īn cursul zilei de astăzi jucătorul va face un examen amănunţit şi va afla īn detaliu situaţia īn care se află. y Decebal Rădulescu

Keşeru convocat la tineret
    Antrenorul selecţionatei de tineret, Nicolae Manea, a convocat şapte "stranieri" pentru meciul cu reprezentativa similară a Cehiei, programat pe 8 octombrie, la Mlada Boleslav, de la ora 17:40. Aceştia sīnt: Sebastian Huţan, Răzvan Cociş, George Florescu (toţi de la Şerif Tiraspol), Gabriel Tamaş (Spartak Moscova), Claudiu Keşeru (FC Nantes), Ianis Zicu (AC Parma) şi Nicolae Mitea (Ajax Amsterdam).

Mitea nu-i mai face dedicaţii lui Puiu
    Internaţionalul lui Ajax Amsterdam nu este supărat pe Anghel Iordănescu pentru că nu l-a convocat la prima reprezentativă īn vederea meciului cu Cehia. "Nu moare nimeni dacă lipseşte un meci de la echipa naţională. Voi evolua acolo unde este nevoie de mine. Vin să joc la tineret şi sper ne calificăm. Vreau să repet prestaţia bună din partida cu Macedonia, cīnd am marcat trei goluri, pentru a demonstra că am valoare de echipa mare. Dacă voi īnscrie din nou, nu-i mai dedic golurile domnului Iordănescu, pentru a nu-mi mai sări lumea īn cap", a punctat Nicolae Mitea.

ADVERSARI CM 2006
    Nedved renunţă. E definitiv!
    Căpitanul Cehiei şi-a făcut ieri publică decizia retragerii din "naţională"

După săptămīni īntregi īn care ne-a ţinut pe jar şi pe noi, şi pe suporterii cehi, Pavel Nedved s-a hotărīt. Renunţă la echipa reprezentativă, unde a adunat 83 de prezenţe (17 goluri), pentru a se dedica īn exclusivitate lui Juventus. Ceea ce īnseamnă că "tricolorii" nu vor mai avea de-a face cu "Balonul de Aur 2003" nici pe 9 octombrie, īn confruntarea de la Praga, şi nici īn returul de la Bucureşti, pe 3 septembrie 2005.

"Starea mea de sănătate nu e suficient de bună pentru a putea suporta solicitarea fizică enormă pe care o presupun prezenţa la «naţională» şi īndeplinirea īndatoririlor pe care le am la club", a explicat mijlocaşul lui Juve īntr-un comunicat remis ieri federaţiei de la Praga. Declaraţia nu face decīt s-o confirme pe aceea oferită de Nedved presei italiene la īnceputul lui august, pe cīnd se afla īn recuperare după entorsa la genunchiul drept contractată la Euro. "Vreau să mă dedic numai lui Juve. Nu mi se pare just ca din cauza accidentării suferite īn semifinala cu Grecia să nu mă pot pregăti la club, care īmi plăteşte salariul şi acum nu poate conta pe mine", afirma atunci mijlocaşul īn vīrstă de 32 de ani.

REACŢII
    "Decizia lui de astăzi m-a surprins foarte tare, dar trebuie să respect realitatea"
    Karel Bruckner, selecţioner Cehia

"E o lovitură dură. Pavel era căpitanul şi liderul nostru. Eram convins că va reveni īn echipă"
    Tomas Ujfalusi, internaţional ceh

"Va fi dificil, dacă nu imposibil, să īnlocuim un asemenea jucător. Acum nu ne-a rămas decīt să mergem īnainte. Aşa e īn fotbal: unii pleacă, alţii vin"
    Milan Baros, internaţional ceh

Rosicky s-a antrenat ieri
    Am scăpat de Nedved, dar nu şi de Tomas Rosicky. Conducătorul de joc al cehilor s-a pregătit ieri alături de coechipierii de la Borussia Dortmund, pentru prima oară de la accidentarea suferită pe 11 septembrie (ruptură la muşchii bazinului). Mijlocaşul īn vīrstă de 24 de ani a declarat cotidianului "Bild" că "recuperarea a decurs foarte bine şi sper să revin pe 2 octombrie, īn partida cu FC Nurnberg".

25 septembrie 2004

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Avocatul lui Pavel Nedved, Bronislav Şerak, l-a făcut pe selecţionerul Karel Bruckner direct responsabil de retragerea "Balonului de aur 2003" din naţionala Cehiei. "Bruckner l-a forţat practic să renunţe", susţine Şerak. Cum? "Duminica trecută, cīnd l-a vizitat la Torino, i-a cerut lui Nedved să facă un efort şi să vină la meciul cu Romānia. L-a exasperat cu insistenţele lui, īmpingīndu-l astfel să ia o hotărīre pe care o regretăm astăzi cu toţii. Acesta e adevărul". Avocatul a mai pretins că "Pavel a fost tentat să precizeze acest aspect īn comunicatul său, dar n-a vrut să-l pună pe selecţioner īntr-o lumină proastă īn faţa opiniei publice".

"E o minciună sfruntată!", s-a apărat Bruckner, īntr-un interviu acordat ieri cotidianului "Deniksport". "Eu i-am explicat lui Nedved că am toată īnţelegerea pentru situaţia lui. I-am spus: Ştiu că ai nevoie de timp ca să te refaci complet după entorsa suferită la Euro. Ştiu că īn această toamnă şansele de a reveni la echipa reprezentativă sīnt minime. Dar te aştept la anul", este varianta tehnicianului ceh.

Poborsky pune paie pe foc

Marcat de retragerea lui Pavel Nedved, cel mai bun prieten al său, Karel Poborsky a criticat la rīndu-i conducerea echipei reprezentative, dar şi presa. "N-au făcut absolut nimic să-i uşureze lui Pavel situaţia. Şefii federaţiei au stat cu mīinile-n sīn, iar ziarele au sărit să-l acuze că joacă pentru Juve, dar nu ajută naţionala", a fost citat mijlocaşul Spartei Praga īn cotidianul "Deniksport".

Luni e adunarea

Jucătorii care vor fi convocaţi de selecţionerul Karel Bruckner pentru meciul cu "tricolorii" se vor reuni luni. Adunarea e la hotelul "Praha", din capitala Cehiei, devenit de mai mulţi ani cartierul general al echipei naţionale. Stabilimentul se află la numai 5 minute distanţă de "Toyota Arena" (fost Letna), stadionul pe care se va desfăşura confruntarea din 9 octombrie.

28 septembrie 2004

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Cu tot patriotismul, cred ca cehii ne vor bate si inca greu de tot. Un 2-0 pentru ei ar fi bun...Echipa noastra nu joaca nimic, iar obsesiile Soava sau Iencsi ne vor costa...
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dragos-
    ... Un 2-0 pentru ei ar fi bun...
    ... pentru cine ar fi bun ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Bun pentru ei ar fi sigur...Pentru noi ar fi "bun" in sensul de a nu fi umiliti. Poate sint pesimist, dar nu am motive de sperante mari. Ne bazam pe jucatorii "estici", iar ei pe jucatori din Anglia, Italia sau Germania...
    Totdeauna gasesti ceva de invatat

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

eu spun x

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Inima spera la un egal, insa creierul spune ca o luam rau de tot....
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dragos-
    Bun pentru ei ar fi sigur...Pentru noi ar fi "bun" in sensul de a nu fi umiliti. Poate sint pesimist, dar nu am motive de sperante mari. Ne bazam pe jucatorii "estici", iar ei pe jucatori din Anglia, Italia sau Germania...
    Jenant, dar asta-i cota jucatorilor romani...
    Salut Prieteni!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Din EvZ :

Karel Bruckner, antrenorul Cehiei, a anuntat lotul pentru meciul cu Romania, de la Praga, din preliminariile Cupei Mondiale. Va prezentam lista celor 19 fotbalisti chemati sa-i infrunte pe tricolori: Cech (Chelsea), Blazek (Sparta Praga), Kinsky (Saturn Ramenskoe) - portari; Bolf (Auxerre), Grygera (Ajax), Hubschman (Sahtior), Jankulovski (Udinese), Jiranek (Spartak Moscova), Rozehnal (FC Bruges), Ujfalusi (AC Fiorentina) - fundasi; Galasek (Ajax), Jarosik (TSKA Moscova), Kovac (Sparta Praga), Rosicky (Borussia Dortmund), Vachousek (Austria Viena) - mijlocasi; Baros (FC Liverpool), Heinz (Borussia Mönchengladbach), Koller (Borussia Dortmund), Lokvenc (VfL Bochum) - atacanti.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Fără Pavel Nedved, retras săptămīna trecută din "naţională", fără Karel Poborsky, care a declarat ieri forfait din cauza accidentării la peroneu. Lotul cehilor pentru confruntarea cu Romānia, comunicat ieri de selecţionerul Karel Bruckner, a pierdut enorm īn calitate. Īn special linia mediană, altă dată punctul forte, pare acum dezechilibrată.

Poborsky acoperea flancul drept, iar Nedved putea acţiona atīt īn spatele "vīrfurilor", cīt şi pe banda stīngă. Debutantul Kovaci, singura noutate din efectiv, nu poate constitui īn nici un caz o alternativă viabilă. Īmpotriva Romāniei, pe 9 octombrie, greul va rămīne practic īn spatele tīnărului Rosicky, dar şi īn dreptul lui există un semn de īntrebare. Mijlocaşul Borussiei Dortmund, a şi declarat-o, nu se simte pregătit să preia rolul de lider al echipei. Īn plus, vine şi după o accidentare care l-a ţinut două săptămīni pe tuşă.

Bătăi de cap īi dă lui Karel Bruckner inclusiv "īnchizătorul" Galasek. Revenit marţi la Ajax, după o accidentare suferită la genunchi, mijlocaşul īn vīrstă de 31 de ani a făcut o figură modestă īn confruntarea din Ligă cu Bayern (0-4). Ar fi trebuit să stabilizeze jocul campioanei Olandei, dar el a acţionat greoi şi a greşit grav la golul doi al bavarezilor.

Puiu īl apără pe Mutu
    Anghel Iordănescu a declarat īntr-un interviu acordat pentru Antena 1 că Adrian Mutu nu este folosit la Chelsea pentru că antrenorul Jose Mourinho doreşte să demonstreze că fotbaliştii aduşi de el la echipa londoneză īşi merită banii.

Chivu reintră pe 16 octombrie
    Cristi Chivu īşi va face revenirea pe gazon la o săptămīnă după īntīlnirea Cehia - Romānia din preliminariile CM 2006. Jurnalul "La Gazzetta dello Sport" a anunţat ieri că fundaşul romān va fi abia atunci complet restabilit, după fractura de metatarsian la piciorul drept suferită la sfīrşitul lunii iulie. Chivu va debuta astfel īn acest sezon la AS Roma īn deplasarea de la Livorno, meci īn devans din etapa a 6-a īn Serie A. / Daniel Scorpie

30 septembrie 2004

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Pavel Nedved e accidentat

unul cite unul se retrag sau se accidenteaza toti cehii;
    speram ca o sa aiba totusi la dispozitie 11 jucatori sa incropeasca un lot :>>

"Fără Pavel Nedved, retras săptămīna trecută din "naţională", fără Karel Poborsky, care a declarat ieri forfait din cauza accidentării la peroneu. Lotul cehilor pentru confruntarea cu Romānia, comunicat ieri de selecţionerul Karel Bruckner, a pierdut enorm īn calitate. Īn special linia mediană, altă dată punctul forte, pare acum dezechilibrată"(Gazeta Sporturilor-30/09/2004)
    Jucătorii convocaţi de Bruckner :

Petr Cech
    Jaromir Blazek
    Antonin Kinsky
    Rene Bolf
    Zdenek Grygera
    Tomas Hubschman
    Marek Jankulovski
    Martin Jiranek
    David Rozehnal
    Tomas Ujfalusi
    Tomas Galasek
    Jiri Jarosik
    Radoslav Kovaci
    Tomas Rosicky
    Stepan Vachousek
    Milan Baros
    Marek Heinz
    Jan Koller
    Vratislav Lokvenc
    Dubito ergo cogito...
    Cogito ergo sum :>

Dreambox7000s/STAB HH120

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

S-au dus vremurile cīnd Anghel Iordănescu rezolva componenţa lotului dintr-un foc după transmiterea telegramelor de convocare "stranierilor". Īn ultimul timp, grijile selecţionerului s-au prelungit mereu pīnă īn ultima clipă. Aşa se va īntīmpla şi de această dată. Deşi reunirea lotului īn vederea meciului cu Cehia este prevăzută pentru luni, fotbaliştii din campionatul intern vor fi nominalizaţi abia după etapa din acest week-end. Īn condiţiile īn care a convocat 13 "stranieri", dintre care iese īnsă din calcul Cristi Chivu, īncă īn refăcere, īn mod normal Iordănescu va completa lotul cu cel puţin 10 jucători din Divizia A. Din păcate pentru selecţioner, aria restrīnsă de selecţie oferită de competiţia internă nu-i propune prea multe soluţii capabile să facă faţă unui examen dificil, cum se anunţă a fi partida de sīmbăta viitoare de la Praga. Īn rīndurile care urmează, Gazeta Sporturilor analizează variantele existente.

Portari

Lobonţ
    Alegerea rezervei lui Lobonţ reprezintă o misiune ingrată pentru Iordănescu. Īn condiţiile īn care Emilian Dolha şi George Curcă, portari care au făcut parte din lotul pentru "dubla" cu Macedonia şi Andorra, au gafat lamentabil etapa trecută, există posibilitatea ca nici unul dintre ei să nu meargă īn Cehia. Variante de īnlocuire ar putea fi bancarul Marius Popa sau dinamovistul Bogdan Stelea.

Fundaşi

Stoican
    Iencsi
    Bărcăuan
    Chivu
    Raţ
    Dancia
    Din cīte se poate observa īn compartimentul defensiv este nevoie de dublarea postului de fundaş dreapta, care mai mult ca sigur va fi stelistul Ogăraru, precum şi de cooptarea īncă unui apărător central pentru a-l īnlocui pe Cristi Chivu, convocat , dar inapt pentru meciul cu Cehia. Stelistul Sorin Ghionea pare prima opţiune, dar nici bancarul Flavius Moldovan nu este de neglijat. Cum nu este imposibil să fie chemaţi ambii la lot.

Mijlocaşi

Pancu
    Şoavă
    Codrea
    Cernat
    Īn linia mediană mai au loc doar mijlocaşi laterali şi un coordonator care să-l suplinească pe Pancu. Īnchizătorii sīnt deja cunoscuţi: Şoavă şi Codrea. Pentru cele două locuri de pe flancul drept se luptă Florentin Petre, Florentin Dumitru şi Caramarin, īn timp ce Nicolae Dică n-are cum lipsi de līngă Cernat ca soluţie pentru banda stīngă. Dublarea postului de coordonator ar putea fi rezolvată de convocarea unuia dintre Mihăiţă Pleşan sau Marian Aliuţă.

Atacanţi

Mutu
    Marica
    De obicei, Anghel Iordănescu n-a convocat pentru un meci mai mult de patru atacanţi. Astfel, selecţionerul trebuie să apeleze la două vīrfuri din Divizia A. Evoluţiile din ultimele partide īl recomandă pe Adrian Neaga. Spre deosebire de stelist, dinamovistul Ionel Dănciulescu nu a avut prestaţii prea convingătoare īn ultima vreme, motiv pentru care rapidistul Daniel Niculae constituie o variantă luată calcul de selecţioner.

Iordănescu īl vrea pe Abiodun

Selecţionerul a declarat pentru Antena 1 că şi-l doreşte la echipa naţională pe mijlocaşul nigerian Agunbiade Abiodun de la FC Naţional. "Sīnt īncīntat de prestaţia lui Abiodun. Vreau ca īntr-un viitor apropiat acest fotbalist să joace pentru reprezentativa Romāniei. Timpul va rezolva problema eventualei naturalizări", a punctat Iordănescu, impresionat şi de internaţionalul australian McKain. Generalul a mai precizat: "Faptul că ascensiunea Naţionalului se datorează şi jucătorilor străini arată că selecţia din campionatul intern este īn suferinţă". y Viorel Tudorache

"Mutu e cinci clase peste Kezman"

Ionel Ganea a sărit şi el īn sprijinul lui Adrian Mutu după ce o făcuse ieri Anghel Iordănescu. "Mourinho nu e corect faţă de Mutu, care este cu cinci clase peste Kezman. Cu toate acestea, sīrbul joacă, iar Adrian e ţinut rezervă. Mourinho īşi bagă oamenii aduşi de el pentru a justifica banii cheltuiţi pe transferuri", a declarat Ganea, care astăzi īşi īncheie concediul medical efectuat īn staţiunea spaniolă Grand Canaria, la recomandarea conducerii clubului Wolverhampton. y Viorel Tudorache

1 octombrie 2004

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)