Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Sunray triple tuner

Buna seara,am achizitionat un sunray triple tuner si nu ma pot loga in el cu Dcc . Intai Telnet Connected
    FTP Connected dupa 2-----3 sec asta spune:

Bootmanager: not found.
    Telnet Disconnected
    Telnet login incorrect!
    FTP gol fereasta din stanga. Imaginea este noua dar... dcc e vina? daca se poate user si pass pe defaut ptr dcc ,nu stiu care sunt in dm500 era simplu aici m-am cam pierdut.Multumesc.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

incearca cu STBHD_LAN_MM.EXE poate ai noroc ;

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Multumesc @sat one am incercat dar nu vrea,ramane solutia sa fac schimb, nu pot pune la shop,(postari insuficiente)asa ca se vor supara adminii dar il dau pe un amiko neo combo se h265 sau mini hd combo extra h265,unu din cele doua,numai in Buc valabil pana pe 10 ian 2018, daca nu cumpar unul nou(Amiko).Scuze admini,, doritorii mesaje in privat.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Buna ziua, am reusit sa fac sa functioneze clona mea de dm800,ideea este alta am si eu nevoie de un xml cablu recent pt dg** locatie Bucuresti,nu vrea rec sa scaneze frecventele si manual,scaneaza cred numai xml vechi pe care-I am in el , Lipsa sunt cele cu prog HD,.....HBO-urile,, AXN,,PROTv,,,,etc.Multumesc. Mentionez ca am introdus manual frec si nu gaseste nimic la scanare.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Ok. Miercuri merg si cumpar alt rec cred ca asta https://www.receptoare.ro/receptor-a...combo-se-h265/daca
    pana saptamana viitoare( 06-02-201nu se gaseste cineva sa ofere 200ron pe el(rec+tel+ alimentator, nu componente) veti avea parte de o distrugere in direct, poze cu ciocan si tomberon.(rec sunray triple tuner clona ssl84d),yep,yep,yep.Scuze Admin dar nu ma pot abtine:I fucked them with clones.
    Last edited by klm372005; 29th January 2018 at 20:40.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

fa si tu o donatie...nu il distruge.
    ai putea scapa in primul rand de tunerul triple care este o tampenie si il poti inlocui cu tuner de cablu sau de satelit.

cablu:
    https://www.aliexpress.com/item/Cabl...SABEgIOhfD_BwE

sat:
    https://www.aliexpress.com/item/Top-...eBeautifyAB=1b
    Red Green: If life gives you lemons, throw 'em into a quart of vodka.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu, daca nimeni nu doreste acest cretin de aparat (in conditiile date de mine) in data de 06-02-2018 va fi distrus cu ciocanul si pus in tomberon.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

salutare !
    maine sunt in Buc.... te scap eu de "petarda" direct pe calea ferata cu el .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Sal , il iau eu da-mi un PM ca eu nu pot , ms

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Receptorul n-are nicio vina si sper ca va avea o soarta mai buna decat sa fie injurat de un nepriceput. Nu mai dati vina pe dreambox daca nu stiti sa-l folositi. Eu te-as fi ajutat, dar nu am cablu.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

<sat name="DVB-C" flags="1" position="2">
    <transponder frequency="1306000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1314000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1322000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1330000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1338000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1346000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1354000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1362000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1370000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1378000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1386000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1394000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1402000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="0" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1426000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="5" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1434000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="5" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1442000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="5" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1474000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="5" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    <transponder frequency="1450000" symbol_rate="6900000" polarization="1" fec_inner="5" inversion="0" modulation="0" system="0"/>
    </sat>
    Introduci ce am aici in satellites.xml.
    Fregventele nu sunt pentru Bucuresti, poate un coleg de peforum iti va da fregventele corecte.
    Dupa mergi la Setup-Service serching-Tuner configuration.
    Configuration mode: Avanced
    Satellite: DVB-C
    Lnb: Lnb 1 sau care vrei tu
    Priority: Auto
    LOF: User dfined
    LOF:0000
    LOF/L: 0000
    LOF/H:0000
    Restul lasi neschimbat.

Mergi iarasi la :
    Service searching
    Manual scan
    Type of scan: Single satellite
    Satellite: DVB-C
    Butonul verde sau ok..
    Nu instalezi nici un fel de driwer pentru tuner, mentionezi functioneaza pe orice imagine..
    Daca nu ai tunerul defect functioneaza 100% ..
    Bata...
    Bafta...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Multumesc @Gilboa, am facut asta cu ceva timp in urma,nu prea vroia sa pastreze setarile cred ca tunerul ceva prob,am scapat de el si acum am Amiko care am zis (Amiko neo combo se)incerc sa ma prind cum sta treaba cu el,dar....cred ca in primavara tot la Dm ma intorc,(origial sau clona nu stiu depinde buget fara sa stie sotia), dm e Atceva....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Nu vreau sa deschid un nou topic prefer sa intreb si eu aici. Box Dm800se
    Problema e ca am luat o imagine gata facuta de pe un forum si as vrea sa dezinstalezi anumiti driver din el si nu am aceasta optiune din panel, intrebarea mea unde se instaleaza driverul in box calea mai exact sa o sterg manual. E vorba de trialtuner 2.0.
    Multumesc.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Ce simplu a fost am intrebat nea Google si am primit imediat raspuns /lib/modules/ da asa e cand astepti mura ngura..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)