Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32

Thread: host blocat

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu am avut 10 ani cont la dyn si abia anul asta mi l-au blocat. Nu cred ca sunt neaparat caramizi, mai degraba vorbim de anumiti indicatori care le semnaleaza celor de la dyn ca ceva nu este in ordine. Eu am avut 2 conturi separate pe acelasi IP la dyn si le-a blocat pe amandoua in acelasi timp. Clientii la sharing erau diferiti asa ca daca era sa fie o caramida nu avea cum sa stie si de celalalt cont. In schimb am remarcat trafic cu o zi inainte deosebit de mare pe cele 2 servere. Unul dintre clienti o luase razna cu traficul si asa am ajuns la 1.2 Gb pe zi de trafic doar pe sharing. Normal nu e mult, dar se pare ca cei de la dyns recunosc traficul facut de serverele astea de cccam sau altele. In orice caz le-au blocat definitiv. O alta problema este cand dai linia la toti prostii si ajunge hostul tau pe net. Da-ti un search pe Google la host sa vedeti cat de multi aveti vreo Linie in asa zisele linii gratuite. Eu am una de vreo 4 ani acolo si cu toate aste nu l-au blocat imediat. In concluzie cred ca cei cu Oscam prost reglat sau cu multics sau payserver sau mai stiu eu ce produc blocarea hostului prin prea multe ecm-uri cerute. Am clienti care cer non stop ecm-uri, pe aia incerc sa-i evit.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

aseara mi-au blocat contu din nou ? ,bineinteles am facut altu , sa vad cit rezista asta ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)