Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    master of master Teacher
    Posts Thanks / Likes

Lightbulb Optibox Evo Xfinity HD

Salut. Deschid acest theard pentru a clarifica unele neclaritati cu privire la acest receptor . Il detin si ma joc cu placere pe el . Am facut multe probe si am invatat cite ceva dar mai sunt multe probleme nerezolvate. Momentan lucreaza in paralel cu 2 imagini - enigma2 si android in acelasi timp . Enigma se misca impecabil ca si un dm800hd dar nu are web browser si youtube. Pe android se misca mai greu dar am tot ce imi doresc cu kodi 16 . Am si kitul de interfata de procesor HITool si alte citeva imagini stranse de pe forumuri straine.
    40W--115E

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

http://www.receptoaredigitale.ro/rec...3-android.html
    un pic mai scump dar cred ca asta era mai aproape de dorintele tale, au inceput sa apara receivere combo ,dar totusi cred ca este un pic prea devreme pentru un boxtv cu android care sa poata face si partea de sharing la pretentiile care le avem (fara blocaje pe partea share)

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@DANNYRO28

Salut. Va rog sa ma ajutati si pe mine daca puteti. Am instalat si eu enigma pe el, dar merge foarte rau. Dupa 10-15 minute de functionare cat de cat ok, incepe sa faca pauze de decodare de cate 10 secunde (10 secunde merge, 10 secunde nu). Linia e locala. Rugamintea mea este daca puteti sa-mi dati un link sau sa uploadati undeva imaginea care va merge asa bine, eventual un tutorial cum sa fac upgrade-ul. Va multumesc anticipat.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)