Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Descifrarea ofertei lui Focus SAT

Nu va mai lasati ametiti de astia de la focus,eu m-am pacalit acum 8 luni si stiu ca sunt banditi.
    Haideti sa analizam oferta lor pas cu pas :

Oferta NR 1
    Oferta de custodie este valabila in urmatoarele conditii:

- se ia in custodie cate un receptor de satelit pe familie, la o singura adresa postala;

O PROSTIE DE CE NU VOR SA AIBA MAI MULTI ABONATI ? EU STIU OAMENI CU 6 RECEIVERE DE DIGI IN CASA.

- oferta este valabila numai pentru persoane fizice

ASTA ALTA MARE PROSTIE ! NU SE FACE DIFERENTIERE INTRE ABONATI.DACA FOLOSESC RECEIVERUL LA MINE IN DORMITOR SI VREAU SA MA SCAT CU CHETUIELILE PE FIRMA ?

- contractul de custodie se incheie pe un an si poate fi prelungit; pe toata perioada contractului titularul se obliga sa mentina un abonament la minimum doua pachete de programe TV, la alegere (vezi grila de programe Focus Sat)

ADICA MINIM 380.000 LEI PE LUNA X 12 = 4.560.000 (VAD 3 PACHETE DIN 4) SI ASTA IN CONDITIILE IN CARE VREAU SA VAD TOT PECHETUL MA COSTA CU TOT CU OFERTA : 6.840.000

- conform promotiei valabile pana la data de 31 martie 2006, abonatul plateste doua pachete de programe si primeste TREI pachete pe intreaga perioada a contractului (1 an)

DECI OBLIGATORIU PLATESC 4.560.000 INTR-UN AN DE ZILE

Pentru activarea serviciului se plateste o taxa de 25 RON + TVA.

250.000 + 47.500 = 297.500 CARE SE ADAUGA LA 4.560.000 ( SAU 6.840.000 DACA VREI SA VEZI FULL)

RETINETI !
    *** RECEPTORUL NU ITI RAMANE IN PROPIETATE !
    *** FOCUS SAT ARE CEA MAI SLABA OFERTA IN CEEA CE PRIVESTE NUMARUL SI CALITATEA CANALELOR DIN OFERTA.
    BOOM TV betatester !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Bine lucrat
    Sa mai aud pe aia care lauda focusul pe aici.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Ai preluat stafeta de la @bismotti ? :clol:
    Unde ai fost ieri ? Ca m-am si mirat ca nu-i balacareste nimeni pe cei de la Focus sau Max. Stiu sefii tai ca nu activezi zilnic pe-aici ? O sa-i rog sa-ti taie salariul pe ieri
    Si am si o intrebare : aveti "indicatii" sa deschideti tot timpul topicuri noi, chiar daca tocmai se discuta civilizat in alt topic tema pe care o "prezinti" tu aici ?
    Chiar nu ai nici o problema ca trebuie sa maninci r*t toata ziua

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

or inceput sa scada vanzarile la digi si v-or scos astia la treaba?!?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Haideti sa vedeti si oferta lui Digi TV :
    BOOM TV betatester !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Radu la digi nu ti se pare teapa ca nu ne opresc HBO-ul iar apoi o sa ne ia bani pe ce nu am dorit sa vad?
    JHFKUGFKUJGFUFTYF

_...._ Expert
    Posts Thanks / Likes

Radu
    la focus ai gresit calculele, prima luna este free pt toate pachetele.
    diferenta de pret intre jiji si focus o platesc in primul rind cei care si-o permit si cei care nu doresc probleme in utilizarea serviciului.
    ce poti sa-mi spui despre cei care au incheiat un contract pe 2 ani cu digi pt pachetul de baza incluzind cumpararea receptorului cu 165 RON + TVA primul an gratuit fara a fi stipulat undeva cit vor plati in anul al doilea, deci cine pe cine pacaleste atit timp cit tarifele focus sint clar specificate pe toata durata contractului.

oricum atit timp cit aici apar tot felul de colaboratori si angajati digi tv incercind sa denigreze un alt serviciu, este destul de clar unde sint pacalicii!

anti-dth
    Guest

bazil0101 are dreptate. Radu nu trebuia sa mai rada de astia de la Focus ca si asa sunt de rasul curcilor.
    Radu are si el dreptate ca astia de la Focus sunt dusi cu pluta dar trebuie sa stie sa se exprime civilizat.
    Voi cei mai vechi de pe forum nu mai terminati odata cu certurile astea urate si concentrati-va asupra celorlalte probleme legate de decodarea programelor si pachetelor ce se receptioneaza pe la noi pe aici.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ce a reaparut cenzura ? De ce mi-ati editat topicul ? Voi nu stiati de Focussat = tzapa ? Fanta nu e corect eu am subliniat costurile impuse de focus care pacaleste in mod constant pe cei ce nu le studiaza bine oferta.
    N-aveti de cat sa lingeti in cur niste incompetenti ca aia de la Focus eu nu mai am ce sa mai scriu pe acesta sectiune.
    BOOM TV betatester !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bazil0101
    Radu
    ce poti sa-mi spui despre cei care au incheiat un contract pe 2 ani cu digi pt pachetul de baza incluzind cumpararea receptorului cu 165 RON + TVA primul an gratuit fara a fi stipulat undeva cit vor plati in anul al doilea, deci cine pe cine pacaleste atit timp cit tarifele focus sint clar specificate pe toata durata contractului.
    In momentul in care DIGI sau orice operator modifica pretul, poti rezilia contractul, daca nu-ti convine noul pret. Daca nu vor sa te lase sa pleci, exista ANPC

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Ai dreptate Radu,Fanta cedeaza prea usor in fata astora care sunt angajati de focus sa destabilizeze.Sa vada lumea ca fac smecheri pe prostia fraerilor.Nu trebuie sa renunti la munca ta si vreau sa ramai alaturi de cei ce stim sa apreciem adevaratul dth de pe piata romanesca si nu agarici care nu se ridica la nivelul lui Digi TV.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

E greu sa impaci pe toata lumea si nici nu incerc pentru ca stiu ca nu voi reusi.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

@radu
    hai sa analizam oferta detasati si cu zambetul pe buze:
    la primul punct:doar unul poti sa iei in custodie restul poti sa le cumperi.si eu stiu persoane cu 6 focusuri in casa
    la al doilea punct suma incarcata pe factura este de 25+4.75=29.75 ron.costul cartelelor le poti baga pe firma daca le cumperi din lanturile de magazine zici sa ti-o faca pe firma.
    la al treilea punct este adevarat.dar eu cred ca tu nu ti-ai luat focus sa il tii pe dulap ci sa te uiti la el.ce te obliga ei e sa te uiti la inca un pachet de canale si aici poti sa alegi pachetul de film.deci ce platesti in plus este 19 ron pe luna.daca iti activezi acest pachet pe un an de zile primesti 3 luni bonus +o luna da cand ti-ai cumparat echipamentul=16 luni in care te poti uita la pachetul film
    boy2good

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Ma! Va tot vad ca ii acuzati pe Focussat ca is hoti, banditi, si ce s-o mai putea(poate chiar extraterestrii ). Dar dovediti-mi cum ma fura ei pe mine , persoana care nu posed kit DTH de la nici un provider. Pe cand daca dau un simplu search pe Google.ro la sectiunea "Pagini scrise in limba romana" cu textul "datorii la stat RCS RDS" ma ingrozesc si constat ca intradevar exista un MARE HOT care chiar daca eu nu beneficiez de nici un serviciu de la ei(nici macar cablu tv) sunt furat prin imensa datorie care o are la stat. Incercati acelasi text dar cu focussat ("datorii la stat focussat") si vedeti ca veti gasi.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

tzeapa cea mai mare o iau abonatii DIGITV, in special cei noi. Motivele sint:

- solutia tehnica este catastrofala...ehipamentul de receptie sub orice critica combinata cu solutia geniala gasita pt updateul cardurilor duce la foarte multe dezactivari obligind clientul sa sune foarte des la suport.

- din cauza asanumitelor receptoare un mare procent din cardurile livrate se defecteaza obligind clientul sa se deplaseze pe banii, timpul si nervii lui pina la cea mai apropiata casierie (care poate fi la 70Km distanta) pt inlocuirea acestuia.

- pt orice probleme legate de plati, swap etc la casierie te intilnesti cu un personaj (acru in 90% din cazuri) care mai are de deservit cel putin 15-20 de persoane inaintea ta.

- receptorul conserva nu poate fi folosit pt vizionarea programelor FTA decit daca esti dispus sa-ti sacrifici citeva zile din viata si un mic procent din sistemul nervos (care dupa cum bine stiti nu se mai reface)

- spotul ales ii defavorizeaza pe cei din zona Moldovei unde poate ai noroc de ceva semnal vara cu o antena de peste 1.2M

- baza de date e sub orice critica, unii clienti au fost dezactivati desi platisera iar altii care nu au platit figurau cu o perioada mare platita in avans

partea 2-a: Oferta de iarna

nu stiu ce ar mai fi de spus aici, magaria e clara...

- obligatia clientului de a face abonament pe 2 ani, lucru care denota intentia clara a de migrare spre alti operatori a unui procent insemnat de clienti, si aici ma refer in special la cei de afara

- tzeapa clara cu biletele de renuntare la HBO si celelalte gunoaie, asta nici macar nu se poate numi tzeapa, e furt in toata regula.

Parerea mea despre acest operator este:

- canale multe..asta e un mare plus
    - tarife mici...e un plus si asta
    - servicii catastrofale

intrebarea care apare este...merita toti nervii si pierderea de timp citiva lei pe an?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)