Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 51 of 51

Thread: UPC TV Cablu

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Poate se mai schimbă lucrurile pnă n toamnă. Telekom cablează și aici, dar la mine n zonă nu ajung dect dacă avem minim 10 semnături din ce mi-a spus un prieten care a discutat cu ei. Oricum, nu mă grăbesc, dacă pnă la urmă UPC va prelua AKTA, poate ajung la ei, de obicei nu mă pripesc să iau decizii. Cel puțin pnă prin aprilie nu voi pleca de la AKTA, apoi o să văd cum se comportă Telekom la alți abonați din zonă, o să cntăresc avantajele și dezavantajele și apoi voi decide n funcție și de ce se mai ntmplă pnă atunci, dacă se mai modifică ceva la grilă, prețuri, internet etc.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Daca UPC cumpara AKTA ramai la UPC... bagi un pachet de 84 lei cu Maxim + Internet de 300 mbps si te-ai scos.

Ca un sfat, vinde CAM-ul ala, ca mai tarziu ramai cu el si nu mai ai ce sa faci cu el. UPC iti da CAM-ul lor, Telekom la fel.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Cam scump, la Telekom am la 68 lei TV L + Net M. Telefonia nu mă interesează nici la Telekom, nici la UPC. Telekom are Liga 1 gratuit, posturi proprii de sport, toate n HD, iar pentru mine ca iubitor de sport s-ar putea să conteze. n schimb, UPC are calitate foarte bună pe TV, și tot la UPC, la retenție prinzi oferte bune, dacă ești bun negociator și nu accepți din prima ce-ți oferă ei. Aici, cum ar avea concurență, ai prinde oferte foarte bune la retenție. Internetul e ok, nu am nevoie de upload, iar pentru download și 300 e suficient pentru mine. Deocamdată vorbim doar pe supoziții, cert e că n următoarele luni rămn la AKTA, prin toamnă sunt șanse mai mari să fiu nevoit să aleg.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Avem un nou test la UPC, evident n SD, mai mult ca sigur, un nou regional.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Acum caut si ma informez.

Regional e tot ce incepe cu 13-x

13 fiind numarul TP-ului care contine regionale.

Am vazut ca a postat Kalman in cealalta parte poza, da, sigur e regional chiar daca nu are nume, pentru ca eu nu gasesc nimic nou.
    Last edited by querot; 12th January 2017 at 19:50.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Viasat Explore si Mezzo HD au fost criptate de cateva zile, deci a fost o scapare de-a lor.

Totusi insa posturile din pachetele noi, merg in pachetele vechi, inafara de Filmbox-uri si Bollywood-uri in Maxim HD. De exemplu mie cu Maxim HD imi merge Duna.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)