Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Page 3 of 19 FirstFirst 12345 13 ... LastLast
Results 31 to 45 of 277

Thread: UPC TV Cablu

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

si Penthouse HD 1 este la UPC in pachetul pentru adulti.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da, logic PH HD si PH HD1 sunt in pachetul Passion (cel pentru adulti).

Mesajul de mai sus l.am sters in greseala.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

De pe site au scos PH 3D si Brazzers TV, dar au uitat sa bage PH HD.

Chiria la Horizon a fost modificata la 5 lei, nu 10 cum era inainte.

Play Basic nu mai are la vizualizarea grilei pozițiile posturilor (inafara de A1 HD si A3 HD, care au pozitiile). In plus cand selectezi sa vizualizezi comparatia dintre pachete, nu mai apare pachetul Play Basic, presupun ca la un moment dat o sa fie complet eliminat din oferta de pe site.

In rest nimic nou, de teste nu am avut timp (nici nu mai exista vreo sansa pentru anul asta).

Craciun fericit tuturor

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Treaba se impute la UPC, scapa de anul 2016 plin de rani si vai de mama lui.. anul viitor e decisiv pentru ei.

Trebuie sa faca ceva cu viteza de upload, decodorul care e mai slab decat ce a aparut in 2009, pretul pachetului Maxpak, lipsa posturilor Discovery, Scripps si restul Antenelor in HD, lipsa fibrei si multe altele.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Stai linistit ca se pare ca la anu vor fi pe cai mari dupa ce vor fuziona cu Vodafone in toata Europa dupa modelul din Olanda.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nu stiu dar daca o mai tin la fel si in urmatorul an au belit.o...

Senior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Black screen pe Rock TV . Cel mai probabil au uitat sa schimbe casetele.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Dupa scaderea TVA cu 1%, preturile de pe site nu au scazut, deci pentru clientii noi pretul a crescut cu 1%, pentru cei vechi, pe factura a scazut cu 1%.

Ca sa dau un exemplu, la RCS a scazut pretul si pentru clientii noi si pentru cei vechi.

Martea care vine se cripteaza si posturile care au fost gratis de sarbatori. Sa speram ca vin si ei cu ceva nou in materie de HD... lumea inca asteapta cele 3 Discovery-uri in HD si restul Antenelor, iar pentru asta un TP nou (frecventa noua) s-ar descurca perfect (cu conditia ca unul dintre cele 6 HD-uri sa intre pe frecventa cu AMS HD, A1 HD si A3 HD).

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Diseara se cripteaza posturile dupa cum am spus si mai sus, raman pe faza si daca apare ceva nou anunt aici, desi slabe sanse avand in vedere ca nu exista niciun test nou.

Cineva a postat pe un alt forum bitrate-urile Orange DTH care sunt foarte slabe, deloc cum ma asteptam eu, asa ca UPC cu Ines raman cap de lista, iar DIGI pe langa la HD-uri, ca la SD-uri e jale..

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

S-au criptat posturile, unele au ramas necriptate, de ce nu stiu, avand in vedere ca nu sunt in Recomandari, teste noi nu din pacate.

Asteptam in continuare noutati.. din pacate la internet nu mai e nicio noutate din 2015 (iar viteza nu s-a marit din 2014), iar la televiziune au intrat multe umpluturi in 2015 si 2016...

Anul asta trebuie sa dea drumu la Docsis 3.1 si sa mai bage ceva HD-uri... macar 10 si de calitate si cerute, nu Luxe TV HD sau Museum Channel HD.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Care sunt necriptate ? Poate rămn așa, le trec n alt pachet. (puțin probabil) Ct privește posturile noi, nici tu nu cred că ai mari speranțe că se va ntmpla ce ai scris mai sus.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Doar Viasat Explore si Mezzo HD, azi dimineata erau mai multe.

Da, chiar nu am mari sperante...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ceva ciudat.

Cei care au Familia HD primesc si posturile care sunt mai nou in Play Familia - Duna, Mooz HD, Etno HD, KBS HD, C&I, Fashion HD, Fashion SD, Food Network, C&I, Telestar. Simultan au in continuare posturile care erau inainte in Familia (Nat Geo Wild HD, TV Paprika, E! etc.)

Cei care au Maxim HD primesc si posturile care sunt mai nou in Play Maxim - Duna. Nu primesc Filmbox-urile si Bollywood-urile.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ct mai ai din contract cu UPC ? Te tentează n continuare Telekom ?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Si-a luat-o un prieten de la Telekom rau de tot, sunt extrem de nesimtiti si desi am avut sperante ca au renuntat la tehnicile nesimtite de a fura clientul, au ramas exact la fel.

In plus chiar nu vreau sa vad 56 de HD-uri sters, prefer 43 clar (chiar daca vreo 10-15 sunt inutile, chiar complet inutile cel putin pentru mine).

Pierd si Trace Urban, Rock TV si Magic TV.

Pe DIGI as trece doar daca ar face ceva cu posturile de muzica, ar baga un pachet extra cu Discovery-uri si cu mult mai multe posturi care lipsesc.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)