Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 25 EUR (25%)
Donate to support this site...

Page 2 of 18 FirstFirst 1234 12 ... LastLast
Results 16 to 30 of 268

Thread: UPC TV Cablu

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da, se axeaza pe continut online din cate se vede, la TV Online sunt cei mai tari, chiar daca au 2 HD-uri, SD-urile sunt foarte multe si de interes (sunt singurii care au pachetul Maxpak complet, pachetul MediaPro complet). Degeaba ai BBC Earth HD daca nu ai Pro TV macar SD, asa-i? )

Canale noi eventual la expirare de contracte... asa cum au intrat Penthouse HD 1 si Mooz Dance SD..

Bine, acum daca ceea ce a zis armandino si intra 5 HD-uri la RCS, eu zic ca o sa ne trezim si noi cu Discovery-urile in grila si cu Cinemax 2 HD daca le intra HBO 2 HD.

@george : o ultima sansa mai e pe 15 cand iese Brazzers TV Europe, in rest, la anul, vorba ta

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Da peste 7 zile sunt sanse sa intre ceva in locul lui.
    @queron Ai dreptate .

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Deja mi fac plan de bătaie pentru Ianuarie... pentru cei care vor rezilia cu UPC.ul.
    Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
    Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

))

Mooo, eu la bucale nu renunt la UPC. Pentru cat stau acolo, e foarte ok. In schimb, la casa, astept ori UPC ori T, sa devin bigam. Akta nici nu intra in consideratie. Ori un IPTV de la T, ori un CI+ de la UPC. Depinde care ajunge primul cu infrastructura )

Trimis de pe al meu Redmi Note 3 folosind Tapatalk
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da ce liber vorbesti aici Militiene =)) fa-ti un plan de bataie calumea, ca dai in astia de la UPC garantat. Cu astia de la RCS e mai greu... la UPC sunt oameni pretentiosi, la RCS sunt oameni modesti, mai mult de o stire, un meci si un film nu vor mai mult.

Poate imi faci si mie rost de o grila de Bucuresti cu frecvente si tot tacamu, cu tot cu analogic si digital ca vreau sa vad si eu cum sunt dispuse posturile si ce frecvente sunt pastrate libere.

https://www.tvchannellists.com/List_...on_UPC_Romania => aici aveti grila UPC cu piste audio/subtitrari, posturi regionale si tot ce trebuie, inclusiv posturile care au iesit de'a lungul timpului sunt trecute acolo.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Frecventele n digital sunt aceleași la nivel național , am grilele analogice pentru fiecare regiune/judet/oras.
    Telekom Romania - Consultant vanzari ! OFERTE Personalizate -FTTx, xDSL, NON-FTTx, PORTARE !
    Ech Recep - DM800SE, TRIAX, DM3800, DTH - TELEKOM, DIGI, FocusSat, Akta , GSM - Telekom, DIGI ,Vodafone !

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by innesat91 View Post
    ))

Mooo, eu la bucale nu renunt la UPC. Pentru cat stau acolo, e foarte ok. In schimb, la casa, astept ori UPC ori T, sa devin bigam. Akta nici nu intra in consideratie. Ori un IPTV de la T, ori un CI+ de la UPC. Depinde care ajunge primul cu infrastructura )

Trimis de pe al meu Redmi Note 3 folosind Tapatalk
    Poate la vară ncep lucrările si in Găești dacă mi aduc aminte și nu greșesc.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pai da, daca poti sa-mi dai grila analogica cu frecvente pe Bucuresti si grila digitala care spui ca e nationala .

Vreau sa completez pagina aia cu TV Channel Lists.

Scuze de Off-topic.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Din 10 decembrie 2016 pana in 10 ianuarie 2017 vor fi la liber 47 de canale, dintre care 10 HD !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

"Noul Horizon aduce experienta TV a viitorului la tine acasa
    Incepand de astazi am adaugat noi canale cu functia Replay: Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Discovery Science, Discovery Showcase HD, Eurosport, Eurosport 2, HBO, HBO2, HBO3, Cinemax, Cinemax 2, National Geographic, National Geographic Wild, Viasat Explore, Viasat History, Viasat Nature, Fine Living, Food TV, TV 1000, IDx, DTx, Baby TV."

Luata de pe pagina UPC Romania de Facebook.

Foarte bine ca extind Replay-ul si ca pe Horizon GO (varianta Online a TV-ului de la UPC) au Maxpak si pachetul MediaPro.

Problema e ca ei nu prea sunt "prieteni" cu HD-ul, au 2 canale HD in Replay si 2 canale HD pe Horizon GO, in rest totul e SD.

Daca ar introduce versiunile HD la posturile care au versiuni SD in grila, ar ajunge la 65 de posturi HD sigur... iar grila ar fi cea mai buna din tara.
    Last edited by querot; 11th December 2016 at 16:14.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Aplicația asta Horizon este un fel de Telekom Tv ?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Horizon GO dap, e un fel de Telekom TV.

Totusi Horizon GO e mult mai calumea decat Telekom TV pentru ca are Maxpak, are multe generaliste (printre care pachetul Pro).

https://www.horizon.tv/ro_ro/live-channels.html

Da-i click pe link si vezi toate posturile disponibile.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

A iesit Brazzers TV Europe.

In loc de Penthouse 3D a intrat Penthouse HD.

Ultimul post 3D din Romania a iesit azi, 15 decembrie 2016.
    Last edited by querot; 15th December 2016 at 02:24.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Nici nu mă miră, 3D a eșuat...de viitor este 4K sau de ce nu 8K.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da, asteptam primele posturi 4K. La UPC se testase anul trecut Insight UHD.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)