Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Moderator Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Tuner dvb c intern sau extern pentru pc

Cumpăr tuner dvb c intern sau extern pentru pc. Aștept ofertele voastre la PM. Mulțumesc mult!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Vezi acest stick. Functioneaza si pe DVB-T2 si DVB-C. Testat pe Win10 si Ubuntu.

Notă: Vizionarea programelor Pay TV fără un abonament valabil este ilegală
    Discuţiile purtate si fişierele disponibile aici sunt īn scop experimental şi educaţional !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nickey4321 View Post
    Cumpăr tuner dvb c intern sau extern pentru pc. Aștept ofertele voastre la PM. Mulțumesc mult!
    te apuci de treaba?
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Moderator Expert

Posts Thanks / Likes

Da, īncerc sa te imit fiindcă am fost foarte incantat de jucăria ta. Totuși cred ca varianta usb 2.0 nu are suficienta lățime de banda ca sa poată duce un soi de iptv home use. Ma gāndesc la ceva avānd ca sursa un provider dvb-c digital luat prin placa și trimis īn lan fără ieșire neapărat pe net, poate doar opțional. Ce zici?

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nickey4321 View Post
    Da, īncerc sa te imit fiindcă am fost foarte incantat de jucăria ta. Totuși cred ca varianta usb 2.0 nu are suficienta lățime de banda ca sa poată duce un soi de iptv home use. Ma gāndesc la ceva avānd ca sursa un provider dvb-c digital luat prin placa și trimis īn lan fără ieșire neapărat pe net, poate doar opțional. Ce zici?
    Nu ma imita, fii creativ .
    Eu cred ca poti face un miniheadend iptv for home use si cu placi usb, dar in timp nu o sa iti mai placa matzele si vrei ceva mai profii.
    Daca ai nevoie de sfaturi nu ezista sa ma contactezi.
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Problema e ca nu sunt prea stabile aeste tunere usb. Cu programe gen vdr, tvheadend sau mai nou minisatip poti face streamung unde vrei doar la cerere. Bine asta presupune sa stii sa iti faci configurari nu e chiar plug and play. Varianta in care tunerul este setat cu astra sau cu dvblast 24/24 este degeaba daca tu te uiti cu 1-2 clienti 3 ore pe zi. De asemenea daca alegi sa faci multicast trebuie sa ai retea adevarata in casa cu switchuri care sa iti filtreze traficul multicast, altfel te alegi cu un flood in retea de toata frumusetea. O varianta ieftina si destul de buna pentru acasa ar fi cu minisatip server si cu vdr client iar clienti sa ii faci cu rasspbery pi 2 sau 3.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Moderator Expert

Posts Thanks / Likes

Vreau sa preiau semnal dvb cable, nu satelit. Am smart view pe tv si telefoane si merge uns in reteaua locala insa nu mai vreau sa depind de tv si de softul lor ci o solutie stand alone cu capacitate de a gestiona minim 5 dispozitive.
    Quote Originally Posted by stailus View Post
    Problema e ca nu sunt prea stabile aeste tunere usb. Cu programe gen vdr, tvheadend sau mai nou minisatip poti face streamung unde vrei doar la cerere. Bine asta presupune sa stii sa iti faci configurari nu e chiar plug and play. Varianta in care tunerul este setat cu astra sau cu dvblast 24/24 este degeaba daca tu te uiti cu 1-2 clienti 3 ore pe zi. De asemenea daca alegi sa faci multicast trebuie sa ai retea adevarata in casa cu switchuri care sa iti filtreze traficul multicast, altfel te alegi cu un flood in retea de toata frumusetea. O varianta ieftina si destul de buna pentru acasa ar fi cu minisatip server si cu vdr client iar clienti sa ii faci cu rasspbery pi 2 sau 3.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)