Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default please ceva sfaturi ptr. AltDVB

Hallo la toata lumea !
    Am si io instalat in PC (amd la 2500+) o placa ss2 si ca sa vad programe cu oala folosesc altDVB versunea 1.4 cu toate keile si emu-rile ce trebuie pe acolo. Toata chestia a mers destul de bine pana cand am auzit ca a iesit o alta versuine a altDVB-ului (1.7) pe care am instalat-o si a functionat cam aproape 1 min. dupa care nu am mai reusit sa vad nici un program cu nuci o versiune de altDVB.
    Va rog sa imi spuneti daca stiti pe ce butoane ar trebui sa apas sau ce trebuie sa mai instalez pe acolo ca sa nu mai imi apara mesajele alea de error.
    multumesc
    cu drag io.

altxro
    Guest

Mai ai rabdare un picutz ca AltDvb 2.0 e aproape

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Hallo si multumesc pentru ca m-ai bagat in seama(valabil ptr. Alxtro).

Ieri seara am reusit sa fac sa mearga altDVB-ul 1.04 dar numai dupa ce am sters SoftCam-ul si EmuKey-ul din 09 ian si le-am introdus pe unele de anu' trecut de nu stiu cand.
    Cu 1.07 io cred ca-i un bai acolo da' recunosc ca nu ma pricep si nu vreau sa ma bag asa de tare. Am observat ca daca dezactivez s2emu si las sa mearga numa' v-plug vad ceva programe dar dupa cam 2-3 min face "dang" si se stinge singura aplicatia si nu mai da nici un mesaj de error. Ori am io un virus la PC ori versiunea asta 1.07 n-am instalat-o bine ori ii lipseste ceva habar n-am dar cand vad ca se opreste asa ma-'nervez maxxim.
    Oare poate sa-mi spuna cineva daca PM-CAM se potriveste la altDVB sau ii bun la alte aplicatii.
    As mai vrea sa stiu cum pot sa vad VH1 si VH1-Clasic ca de prin octombrie s-au smecherit si aia sau nu am mai avut io timp sa sap dupa tot felu' de chestii.
    multumesc ptr orice raspuns

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: please ceva sfaturi ptr. AltDVB

Quote Originally Posted by moro68
    Am observat ca daca dezactivez s2emu si las sa mearga numa' v-plug vad ceva programe dar dupa cam 2-3 min face "dang" si se stinge singura aplicatia si nu mai da nici un mesaj de error.
    De cate ori sa mai spun sa nu mai folositi in acelasi timp doua sau mai multe emulatoare(s2emu, vplug, yankse, etc.)....de aici apar blocajele de imagine si oprirea aplicatiei pe neasteptate...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

ok , bine am priceput cu capul , nu mai folosesc toate "alea'' deodata , numa' ca la 1.04 merg toate active deodata si nu se blocheaza si nici nu se opreste deloc.
    Daca nu merge , asa cum a spus Altx, o sa astept pana cand apare 2.0... poate o fi mai buna.
    Am vazut aici pe site pe cineva zis Oaca sau asa ceva care a avut exact problema pe care o am si io dar nu am avut atunci timp sa citesc tot si acum nu mai gasesc corespondenta aia.
    merci de info
    hai ti pup!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)