Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default FOCUSSAT prelungeste subscriptia pana la 31.03.2006

http://www.focussat.ro/promotii.html
    promotii

Receptor in custodie 0 lei

Clientii Focus Sat pot lua in custodie receptorul de satelit GRATIS! Prima luna vizionare GRATUITA pentru toate pachetele de programe.

+ TREI pachete de programe la pret de DOUA (31,94RON+ TVA)!

Oferta de custodie este valabila in urmatoarele conditii:

- se ia in custodie cate un receptor de satelit pe familie, la o singura adresa postala;
    - oferta este valabila numai pentru persoane fizice
    - contractul de custodie se incheie pe un an si poate fi prelungit; pe toata perioada contractului titularul se obliga sa mentina un abonament la minimum doua pachete de programe TV, la alegere (vezi grila de programe Focus Sat)
    - conform promotiei valabile pana la data de 31 martie 2006, abonatul plateste doua pachete de programe si primeste TREI pachete pe intreaga perioada a contractului (1 an)

Pentru activarea serviciului se plateste o taxa de 25 RON + TVA.

Optional:

82 RON + TVA (pret de raft recomandat) – antena, LNB, sistem de prindere, accesorii specifice*
    * optionale, in cazul in care clientul detine deja o antena de satelit si accesoriile specifice

96 RON + TVA – taxa de instalare standard prin echipe autorizate Focus Sat**
    ** se realizeaza in termen de 3-5 zile lucratoare de la achizitie.

2 pachete la pret de 1

Distractia continua!
    FOCUS SAT prelungeste oferta "2 pachete la pret de 1".

Pana pe 31 martie poti viziona pachetele albastru si rosu la pretul unuia singur (15,97 lei + TVA).

Prelungeste subsriptia cu cat mai multe luni pentru a beneficia de aceasta oferta Focus Sat

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Desi am platit pentru un singur pachet, le vad pe toate patru. Sa le tina D-zeu obiceiul! Pe de alta parte, ma oftic ca le-am trimis seria dupa cartela razuita imediat ce am cumparat-o, trebuia sa astept sa-mi blocheze receptia si termenul incepea sa curga de la acea data. Aviz amatorilor!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien
    Desi am platit pentru un singur pachet, le vad pe toate patru. Sa le tina D-zeu obiceiul! Pe de alta parte, ma oftic ca le-am trimis seria dupa cartela razuita imediat ce am cumparat-o, trebuia sa astept sa-mi blocheze receptia si termenul incepea sa curga de la acea data. Aviz amatorilor!
    ai o luna de la data achizitionarii echipamentului acces la toate pachetele.daca ai luat echipamentul in data de 20 decembrie ai pana in 20 ian acces la toate pachetele.aceasta data mai depinde si de data instalatorului care ti-a facut instalarea.abia dupa aceasta perioada de gratie ti se incarca contul cu ce ai razuit
    boy2good

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Daca te abonezi la Focus cu receptor in custodie

Daca te abonezi la Focus cu receptor in custodie platesti chirie tot ca la Digi la receptor? Apoi: pot sa optez pt. pachetul albastru si rosu si doar atat cu receptorul in custodie?
    JHFKUGFKUJGFUFTYF

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: Daca te abonezi la Focus cu receptor in custodie

Quote Originally Posted by Bulgarus
    Daca te abonezi la Focus cu receptor in custodie platesti chirie tot ca la Digi la receptor? Apoi: pot sa optez pt. pachetul albastru si rosu si doar atat cu receptorul in custodie?
    la focus daca mergi pe varianta custodie nu platesti chirie.singura obligatie o ai sa achizitionezi doua pachete(380.000)pe luna.in aceste pachete poti sa iti incarci pachetul rosu(si ai gratuit albastru) si pachetul de filme(sau sport).
    boy2good

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boy2good
    Quote Originally Posted by SatWien
    ai o luna de la data achizitionarii echipamentului acces la toate pachetele.daca ai luat echipamentul in data de 20 decembrie ai pana in 20 ian acces la toate pachetele.aceasta data mai depinde si de data instalatorului care ti-a facut instalarea.abia dupa aceasta perioada de gratie ti se incarca contul cu ce ai razuit

Intregul sistem (lighean, LNB si receiver cu cartela) le-am cumparat (in Octombrie 2005 ) iar aseara am vazut pe HBO porcaria aia de HellBoy, fara sa am subscriptie pentru acest pachet (am numai rosu + albastru). De-aia ma oftic, m-a mancat in partea dorsala sa trimit seria de pe cartela razuita chiar de la inceputul lunii decembrie, imediat dupa ce au aparut pe piata.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

spuneti-mi si mie: dpdv al calitatii serviciului e mai tare Focus decat Digi?
    JHFKUGFKUJGFUFTYF

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Acum am Digi, pana in 31 dec 2005 am avut toate pachetele. Dupa 31 dec , am luat Baza si Extra I . Inca le vad pe toate. Daca pe luna februarie 2006 voi fi obligat sa platesc Maxpack si maghiarii de pe ian 2006 la care de altfel am renuntat iar domnii de la Digi nu le-au oprit, renunt la Digi si trec la alt provider.
    JHFKUGFKUJGFUFTYF

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Intreaba-l pe @rpintea ca are si DIGI si FOCUS ...

Eu daca iti raspund, dupa 30 de posturi o sa ajunga la OFFTOPIC ce este aici ...

ovex

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Tari sunt ambele servicii in felul lor.Fiecare are pro si contra.Pe scurt la Digi ai mai multe canale dar depinzi de o caserie ca sa-ti platesti abonamentul,Focus are mai putine canale (momentan!) in schimb ca si plata se folosesc carduri pre-pay ca la telefonia mobila(nu primesti minute de convorbire ci programe de tv ) implicit nu depinzi de stat la coada sau de orarul unei caserii.

Ambele servicii sunt bune,depinde de gusturile si buzunarul fiecaruia!
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default FOCUSSAT rulez

A mai descris cineva intr -un post ca cel mai rentabil la FOCUSSAT e sa iti iei cartela pe 1 an de zile si ai 3 luni reducere adica economisesti 114 lei noi. Nu dai bani nici pe receptor, calitate imagine-sunet excelente.......
    Si ai si HBO +CINEMAX sau TELESPORT + HUSTLER in functie de gusturile fiecaruia.....

Eu am incarcat pe 9 dec si vad ca si pe 11 dec am in continuare TELESPORT SI HUSTLER desi nu am activat nici o cartela pt ele....

Asa ca baietii sunt f draguti si te cam lasa sa vezi mocca unele programe...
    Ce le lipseste rau de tot este un nou TP (B1TV- numai si numai pt meciurile din ITALIA, PACHET DISCOVERY COMPLET etc) si idiotenia de TELESPORT la un pret rezonabil).
    CRED CA AR CASTIGA MULT MAI MULTI BANI DACA AR LASA SA ALEGI CE VREI 2 din CELE 4 (CINEMAX, TELESPORT, HBO SI HUSTLER), pt ca nu isi permite aproape nimeni sa dea 380 lei pt 2 programe de fapt.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca e sa ma iau numai dupa canalul Digi Promo as spune ca da, Focus are calitate mai buna. Dar cred ca ar trebui sa astepti raspunsuri de la cei care vizioneaza curent cele doua pachete (eu am doar FOCUS + FTA-uri). Asa cum probabil ai observat si tu, pe forumul asta o sa gasesti multi profesionisti adevarati si chiar daca, din tertze motive, majoritatea sunt pro-gigi, eu trebuie sa le multumesc ca ii ajuta totusi si pe cei care au optat pentru Focus. Eu nu-i reprosez lui FOCUS decat oferta destul de saraca de programe, comparativ cu DIGI. Calitativ, nu am ce sa le reprosez, pot spune chiar ca sunt destul de aproape de UPC Digital pe care-l am pe cablu iar diferenta am sesizat-o de curand, dupa ce mi-am cumparat o plasma de 106 cm. Pe un TV cu diagonala mai mica, cu greu poti sesiza diferentele. Chip in taci.
    SatWien.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

lasa ca si la digi sunt multe canale de umplutura
    JHFKUGFKUJGFUFTYF

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovex

Intreaba-l pe @rpintea ca are si DIGI si FOCUS ...

ovex
    Sal, acum am citit si eu pe-aici

Hai s-o luam pe rand:

1. Receptor: 1-0 pt FOCUS - mult mai rapid decat conserva, autoupdatare programe noi, lipsa functie "move"
    2. Grila: 1-1 Grila DIGI mult peste FOCUS. E adevarat, sunt multe programe care nu-si au rostul in grila DIGI
    3. Abonament: 2-1 pt DIGI. No comment, se stiu preturile
    4. Semnal: 2-2. De cand am Focus, nu am vazut "no signal", NOTE, etc
    5. Calitate imagine: 3-2 pt DIGI. Se simte prezenta mai multor TP-uri.
    6. Probleme intampinate de-a lungul vremii: 3-3. La Focus n-am avut timp de 4 luni aproape nici o problema. La DIGI: canalul nu functioneaza, etc
    7. Servicii: -1 ambii opreatori - la Focus n-am gasit cartele de reincarcare decat prin 20 decembrie (desi trebuiau sa fie disponibile din noimbrie) , la DIGI plata servicilor sub toata critica, personal care te trateaza cu dispret
    8. Dezactivarea celor care nu au platit pt anumite pachete ; - 1 ambii operatori. Am impresia ca inca nu stiu sa manuiasca baza de date

Tinand cont ca la noi, cel mai important argument este pretul, trageti voi concluziile, cine conduce in acest moment

Daca am uitat ceva, scuze

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)