Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: avem antrenor

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Bietul Moraru nu stie cum sa mai cerseasca un click...

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bungabunga View Post
    Bietul Moraru nu stie cum sa mai cerseasca un click...
    Daaa,e un basist nenorocit.
    Nici nu se compara cu de alde Romania intv si latrina 3,juma'de ecran sau site e acoperit cu ,,SENZATIONAL"

iar on topic cred ca olandezul ar fi imprimat un stil de joc placut

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Orice-ai face ajungi tu la basisti, latrine, voiculesti etc

Dincolo de orientarea politica Moraru a fost si ramane un dobitoc, aceasta 'stire' fiind inca o dovada in acest sens. Hiddink este un antrenor cu cota mare, care a obtinut performante bune cu mai multe nationale (semifinale cu Rusia la Euro 2008, semifinale cu Coreea de Sud la Mondialul 2002) si care cere un salariu pe masura. Evident ca FRF, cu sabia procesului Mititelu/Craiova deasupra capului, nici nu isi punea problema sa aduca pe cineva de genul asta.

Era vorba de alt olandez, nici ala de lepadat. E vorba de fostul antrenor al lui Schalke, Stuttgart etc, adica Stevens. Dar si cu asta sunt abia in faza de tatonari, negocieri etc, desi omul era practic retras din activitate, deci nu cerea munti de bani.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

In afara de cei 2 antrenori mentionati mai sus sport.ro il da pe Christoph Daum iar gsp pe Huub Stevens.Asa ca nu prea avem inca antrenor ci doar supozitii.
    ...Traieste viata asa cum este, pt ca ti s-a dat fara sa o fi cerut, si ti se va lua fara sa fii intrebat...

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu e 'in afara de cei doi' ca si eu tot de Stevens ziceam. Ideea era insa ca treaba cu Hiddink de pe site-ul lui Moraru era o ineptie, din motive cat se poate de evidente.

Iar Daum ala n-ar trebui decat sa si-l ia secund pe Mutu si consilier pe Cornel Dinu ca impreuna sa faca un film gen alea cu Harold si Kumar . Sper ca aia de la federatie nu-s nebuni sa-l aduca, e la fel de expirat ca Puiu dar mult mai ametit

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Poate un antrenor si staff-ul sau sa schimbe mentalitatea unor indivizi de tipul jucatorului roman de fotbal ?
    Cred ca trebuie sa aibe mari calitati de antrenor, sa fie super motivat profesional si sa aibe tenacitatea sa -si impuna stilul si mentalitatea intr-o echipa in care smecheria, smenurile, ifosele si incompetenta sunt pe prim-plan.
    Personal as fi primul sa reinvat sa ma uit si sa apreciez fotbalul practicat de echipa Romaniei.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Prioritatea zero este scoaterea Nationalei din buzunarul clanului albanez becali. Asa cu schiopii plini de fite pe care-i avem ieseam lejer din grupa la Euro 2016 daca selectia se facea pe bune, nu dupa interesul clanului de puscariasi.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Vom avea antrenor neamt; Reghecampf.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

O prostie mai mare decat a alege un antrenor german nu cred ca se poate. Am si considerente pe care nu le voi explica inca. Burleanu este un dobitoc desavarsit!
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tornado View Post
    O prostie mai mare decat a alege un antrenor german nu cred ca se poate. Am si considerente pe care nu le voi explica inca. Burleanu este un dobitoc desavarsit!
    Eu unul prefer un dobitoc decat un mafiot desavarsit ca Mircea Sandu.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tornado View Post

Mi se pare evident ca albanezii si matracuca Prodan vor pune acei jucatori impresariati de ei care se vor preta la asa ceva sa tranteasca niste meciuri pentru a scapa de noul selectioner. Sa nu uitam ce i-au facut Bourceanu, Chipciu, Popa samd lui Radoi. De-aia va fi foarte important daca omul respectiv (oricine va fi el) va intelege in ce se baga.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lighean View Post
    Eu unul prefer un dobitoc decat un mafiot desavarsit ca Mircea Sandu.
    Singura deosebire între ei este mărimea primelor încasate (deși România nu s-a calificat din grupe, ”răsplata” a venit). După 2 ani de ”mandat”, nu văd schimbarea despre care tot vorbea în ”campane”.

Degeaba aduci antrenor cu CV, dacă ai aceeași ”marfă expusă” pe ”tarabă”. În orice caz, dacă va fi numit un antrenor străin, va ”rezista” cel mult până în primăvară, știm cu toții răbdarea pe care o au conducătorii din fotbalul nostru cu antrenorii, fie ei români sau străini.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Pana la urma va fi Daum, l-am vazut aseara pe Vochin cum il apara la Dolce. Spunea ca are palmares la nivelul lui Lucescu, mai putin cupa europeana

Astia si-au pierdut c0mplet busola...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)