Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: No-ip 2

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default No-ip 2

Salutare ,stie cineva de ce noip inchide host fara nici un aviz din partea lor.
    Mai exista vreo varianta de a recupera hostul ,sau daca il folosesti pentru server cccam , inchid si la revedere.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Fiecare cont no-ip e monitorizat pentru a se vedea in ce masura userul e viu si activ,iar daca nu-si viziteaza contul cel putin odata pe luna se ajunge la situatia de care vorbesti.Dar inainte de a se lua decizia de se inchide contul,userul primeste o atentionare,prin email,de la No-Ip ca mai sint citeva zile pina la expirarea contului si este invitat sa confirm ca este cu adevarat hostname acelui cont.
    Pentru a se evita astfel de situatii,No-IP pune la dispozitia userilor o aplicatie de-a lor(free),care se numeste- DUC(Dynamic Update Client),care are rolul de-a sincroniza adresa lor de IP cu contul No-Ip ales de ei.

satelescu

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Doar ca aplicatia nu mai sincronizeaza.Nu cred ca e ceva legat de cccam,la mine s-a intamplat cu vpn-ul din romania si cu cel de la camerele web tot din romania.
    Eu cred ca vor bani,vor sa platesti,la fel ca si cei de la ...dyndns

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu incep un nou topic prefer sa postezi aici problema, de ceva vreme niciuna din routere nu mai face update la NO-IP ( TP-Link WR841ND vs Tenda F300 ) si nici scriptul de pe Dm 800se IMG OPENPLI 4.0 singurul care face update e aplicatia descarcata de pe site pe windows.
    In alte ordine de idei ciudat am primit un e-mail de la no-ip cum ca ne folosindu-se de unul din hosturi mi-a expirat desi acest host o folosesc de 7 ani si o rulezi pe un Dm 500 s si era functional perfect nu ca pe Dm800se.. Pe site imi spune la status ca e expirat iar hostul e functional inca astept 7 zile dupa care sa vad ce se va intapmla..
    Deci cei care aveti un schimb de linii cu hostul licos72. no-ip.biz si ma vedeti off puteti sa o schimbati in licos73.no-ip.biz, sau un Pm va rog, toti colaboratorii mei sunt vechi..
    Multumesc de intelegere, si astept pareri de ce routerele de ce nu mai fac update..
    In rest numai bine...
    Desi cred ca este un abuz
    Probleme legat de no ip : http://www.rdi-board.com/threads/815...hanges/page227 .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Incredibil ce de la NO-IP inchid hosturi pe banda rulanta azi m-am trezit si cu cel de al 2- lea host inchis :
    You have one or more hosts that have been removed from DNS due to inactivity.

As a courtesy we have reserved your host so that you can re-add it to your account.

1. Simply click modify
    2. Then update your host.

You must update your host every 30 days when using No-IP's Free DNS service. No-IP sends out multiple emails before removing a host from DNS.

If you wish to not have to update your host every 30 days then consider upgrading to the No-IP Enhanced or No-IP Plus service.
    Dupa ce au inchis hostul cu licos72.no-ip.biz acum vreo luna azi mi-au inchis si cel de al 2 -lea host licos.no-ip.biz motivul mentionat e cel de sus dar eu zic ca e abuziv, fiindca dupa ce au inchis primul host zilnic faceam update pe pc si pe android.
    Au inceput sa ma bobardeze cu oferte noi, deci cred ca fac si astia ca si cei de la dyndns..
    Rog parteneri mei de sh care mai ma tin minte sa modifice hostul din licos.no-ip.biz in licos74.no-ip.biz..
    Multumesc..
    In rest numai bine...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Se confirma faptul ca inchid hosturi nu iti blocheaza logarea ceea ce s-a intamplat .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si eu m-am trezit ca mi-au inchis noip.me

Asa din senin, nici un mesaj

Trimis de pe al meu K015 folosind Tapatalk

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristimate View Post
    Si eu m-am trezit ca mi-au inchis noip.me

Asa din senin, nici un mesaj

cont platit sau free ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Free, ca nah, nu am nevoie de plata

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Incercati sa faceti un reboot la router si intrati apoi in contul vostru no-ip cu numele cu care v-ati logat pina acum.Daca va lasa sa intrati pe interfata No-ip in contul vostru si vedeti "Manage Host" si apoi "Hosts By Domain",aveti sanse sa-l puteti folosi din nou Free.
    Sper sa ajute.Succes.

satelescu

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Deci efectiv nu inteleg nimic ce se intapla cu site-ul:https://www.noip.com/login la nici o luna si jumatate am creat un nou host si din nou mi-l au inchis motivul e aceeasi:

Current Hosts: 1
    Need More Hosts? Enhance Your Account! Enhance Your Account

Host IP/URL Action
    Hosts By Domain
    no-ip.biz
    licos74.no-ip.biz Pending Deletion Modify Remove
    Add A Host
    You have one or more hosts that have been removed from DNS due to inactivity.

As a courtesy we have reserved your host so that you can re-add it to your account.

1. Simply click modify
    2. Then update your host.

You must update your host every 30 days when using No-IP's Free DNS service. No-IP sends out multiple emails before removing a host from DNS.

If you wish to not have to update your host every 30 days then consider upgrading to the No-IP Enhanced or No-IP Plus service.
    DESI APROAPE INTRAM ZILNIC PE SITE-UL LOR SI FACEAM UPDATE .
    In fine in limita timpului meu liber voi face altundeva un alt cont..
    Parteneriilor mei rog rabdare si cine nu poate sa ma stearga.. Multam..

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

alooooooo...sti ce i aia update de cont?
    GIGABLUE 800HD SE...GIGABLUE

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

You have one or more hosts that have been removed from DNS due to inactivity
    pai zice ca ai IP care nu se modifica de la o zi la alta timp de 30 de zile, deci ai ip fix

EXPERT GIGABLUE & IPTV Mentor

Posts Thanks / Likes

scrie in engleza nu in germana.........iar tradus in romaneste nu prea iasa ce zici tu
    GIGABLUE 800HD SE...GIGABLUE

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

nu am avut NEVER probleme cu ei inafara CADERIII de anul trecut se stie care!
    foarte multumit

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)