Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 5 EUR (5%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Gearbest.com - reduceri de preturi

Campanie Gearbest reduceri (cica imense) de preturi, incepe astazi ora 12 la noi si tine pana pe 16 iunie.

"Cateva oferte interesante mai jos, unele fiind disponibile doar la flash sale in 14 iunie de la ora 17 UTC (adica 20 la noi).
    Astfel de flash sale-uri vor mai avea loc, asa ca fiti cu ochii pe pagina aia, ca sunt anuntate dinainte:
    Elephone S3 (un telefon cu 3 GB RAM, ecran de 5.2 si Android 6) la 99 de dolari;
    Bluboo XFire 2 la 40 de dolari – un telefon cu 1 GB memorie RAM;
    Teclast TBook 11 – o tableta cu 4 GB RAM, procesor quad-core Intel Atom, ecran 10.6 inch Full HD cu Windows 10 si Android 5.1 la 140 de dolari;
    – apropo, tineti aproape ca vine un review la Teclast TBook 10, o tableta aproape identica cu TBook 11;

NEXBOX TV Box cu Android la doar 18 dolari (are doar 1 GB RAM)."

https://www.arenait.net/2016/06/13/o...-gearbest.html

http://www.gearbest.com
    Ca trece tineretea, nu-i mare paguba...
    Problema e ca trece si batranetea...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cam neseriosi.Am cumparat recent 10 bucati android TV box si 5 bucati dintr.un articol vestimentar(o geaca).Comanda am pus-o vineri,am platit prin Pay Pal,ca sambata sa.mi spuna ca trebuie sa trimit o copie factura utilitati sa fac dovada de adresa.Ok,am trimis copia respectiva,factura utilitati Rcs.Si duminica mi.au aprobat comanda celor 10 android boxuri si mi le.au pus pe curier.Apoi mi.au spus ca cealalta comanda nu o au pe stoc(gecile),si ca trebuie sa astept pana in 17 octombrie ca sa fie pe stoc.In fine,am cerut returnarea banilor ceea ce au si facut.Macar in privinta asta au fost seriosi.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

De ce neseriosi?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Iarasi din nou reduceri aici, mie imi face cu ochiul Gitup2 asta, la 140$, cica redus de la 240..

http://www.gearbest.com/m-goods-id-254191.html

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

In primul rand pentru ca au acceptat o comanda pentru care nu aveau stoc si in al doilea rand pentru ca nu au comunicat in aceeasi zi in care am facut comanda ca trebuie sa fac dovada de adresa pentru a-mi expedia marfa comandata.Abia a doua zi dupa comanda am primit e-mailul de la ei.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iuliangrecu View Post
    Iarasi din nou reduceri aici, mie imi face cu ochiul Gitup2 asta, la 140$, cica redus de la 240.. http://www.gearbest.com/m-goods-id-254191.html
    E mai ieftina pe aliexpress - https://www.aliexpress.com/item/GitU...08.8.13.4Gz2GM

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Poate trebuie luat in calcul si diferenta de fus orar cu China ? Eu cred ca pentru 24h intarziere sa nu dati cu parul.
    Mai este un aspect. Siteurile astea sint deobicei doar sa atraga clientii. Vanzatorul din spate uneori nici nu stie ce vinde.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by raoull1983 View Post
    In primul rand pentru ca au acceptat o comanda pentru care nu aveau stoc si in al doilea rand pentru ca nu au comunicat in aceeasi zi in care am facut comanda ca trebuie sa fac dovada de adresa pentru a-mi expedia marfa comandata.Abia a doua zi dupa comanda am primit e-mailul de la ei.
    Acum esti cam pretentios.Pai aici nu ai patit la magazinele noastre sa ia comanda si sa nu fie pe stoc ? Plus ca e diferenta de fus, si dupa o zi raspund. sunt foarte seriosi, am cumparat de la ei

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pe banii mei imi permit sa fiu pretentios.Nu am comandat de 5 lei.Ok,inteleg ca nu au pe stoc,eu am facut comanda da?Am platit banii,am pierdut o data diferenta de curs leu dolar,am platit si comision de transfer.Apoi cand mi.au facut retur la bani am pierdut iar la comisionul de transfer.Bine aici e si vina minunatelor noastre banci care percep nshpe mii de comisione.Am de exemplu un card de Anglia,Lloyds Bank,am facut comenzi de pe ebay si nu mi.au retinut 1 cent.In fine,per total am platit cam 115 ron doar pe comisioane si diferenta de curs valutar.
    Iar diferenta de fus orar e de doar +5 ore ;D

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

In aceasta situatie astepti si iei legatura direct cu vanzatorul - si nu te arunci sa cumperi aiurea ca pe site-ul X sau Y scrie ca e mare reducere de doi paduchi.
    In definitiv marfa nu valoreaza 50 de dolari dar ei scriu ca a fost redusa de la 240 la 140..curata mocangeala.
    Aceste flash sales...sint facute sa fure atentia publicului de la probleme grave cu care se confrunta economia chinejilor la ora asta.
    Nu au vanzari !

Invatatura de minte pentru data viitoare

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Intr-adevar produsele respective erau la flash sale. Bine macar ca box-urile android sunt pe drum,momentan stationeaza in Leipzig.Si mai astept un ceas,pana la Craciun sper sa ajunga,am optat pentru livrare standard prin posta sau ceva de genu(posta olandeza).
    Apropo,cum e mai ok sa procedez cand fac plata?.Pana acum am optat pentru conversia leu-dolar/leu-euro prin pay pal.Am vazut ca exista si optiunea plata pay pal dar conversia o face banca emitenta a cardului.(ING in cazul meu).Dupa un calcul facut la platile recente la o suma de 1166 ron platiti,43 au reprezentat diferenta de curs valutar si pe langa aia 1166 ron a mai adaugat si banca 43 ron comision.Deci in total am platit 1209 lei
    Last edited by raoull1983; 11th October 2016 at 22:50.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Plus ca trebuie sa iei in calcul si taxe de import...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Le.am comandat din depozitul EU deci nu se aplica in cazul asta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)